Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: DVB-S přijímače

HD Vantage - samovolné vypínání LNB power v menu

Setkal jste se někdo v minulosti, či současnosti s tímto jevem, že se vám samovolně v menu receiveru vypne napájení konvertoru?

Menu/Nastavení antény/Napájení LNB/ Zap. - Vyp.

Díky za info.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

HD Vantage - samovolné vypínání LNB power v menu

Občas se polaskám se svým 7100HD, pravděpodobně ze stařecké rozmařilosti, ale napájení lnb se samo ještě nevyplo. Připojen do sítě je trvale, jen koax připojuju dle potřeby.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

Decmen

Mám ho na jednom penzionu a cca po roce a půl zjistím, že v instalaci “hledá signal”, říkám si, ze už je po smrti, ale kouknu do menu anteny a vidím “vyp”. Už se to stalo minimálně jednou. Nikdo cíleně to udělat nemohl, není k dispozici DO.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD Vantage - samovolné vypínání LNB power...

Uz dlhsi cas mam HD8000S odlozeny v skrini, ale co si spominam, toto sa mi nikdy nestalo. Matne si pamatam, ze sa niekedy samovolne vypli nastavenia limitov na motore.

AB PULSe 4k, Zgemma H7S

LucaBrazza
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 4 516
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD Vantage - samovolné vypínání LNB power...

Vidím tyto možnosti:
1. Je tam proudová ochrana - někdy třeba LNB zvlhne/ohřeje se/je studené/nebo a zvýší se odběr přes nastavený limit a sw to automaticky vypne. Dalo by se zkusit, zatížit LNB IN nějakým trimerem 100R a odporem v sérii 80R a ampérmetrem, jestli to nevyvoláš.
2. Nějaký infra signál to způsobí nahodile.
3. Nestabilní napájecí napětí (vyschlé zdroje) vypadne zrovna tak, že se interní sw zaběhne zrovan tak podivně. (Pohcybuji, to by se zhoršovalo).
4. Někdo si hraje. Programovatelných zařízení je celá hromada, řekl bych že třeba obyč. mobilní telefon S5 má infra zabudované. Natáhnout tam ovladač pro příslušené zařízení asi nebude až tak komplikábl. Pokus: zalepit nebo odpojit diodu.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antonín

1. Taky mě to napadlo - vyzkouším. Je to neustále zapnuté(hotelová STA).
2. Nepravděpodobné.
3. Zdroj jsem opravoval před dvěma roky - kvalitní elyty.
4.Nikdo tam nemá přístup, zamknutá technická místnost.

Díky.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD Vantage - samovolné vypínání LNB power...

Jestli se mohu připojit do debaty, tak mám také ještě dva kusy Wantage jeden Vantage HD-8000 S + Pipeline HD 500GB + Aktivní chlazení a druhý je v krabici ,označení Vantage X-221 TSCI Combo Silver.
Mám takovouto zkušenost, při výpadku elektřiny v síti a znova naskočení
docházelo k smazání všech naladěných programů.Při vypínání se muselo postupovat jako u PC až vše zhaslo dalo se to odpojit od sítě jinak docházelo k destrukci.
Je možné že je Wantage i HD-7000 náchylný na výpadky proudu a dojde ke smazání nějakého nastavení.
Jestli je bez dozoru stále zapnutý tak by takto mohlo k rozházení nastavení parametrů také docházet.
U jiných přijímačů jsem se s tímto jevem nesetkal.

Saidxxx
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 76
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD Vantage - samovolné vypínání LNB power

To,co popisuješ jsem nikdy nezaznamenal a to bydlím na vsi, kde se ještě 3roky tomu nazad vypínala elektrika při každým silnějším větru, prakticky každý týden. Jinak elyty jsem za těch víc jak 10let měnil už 2x. Tipuju fakt nějaký externí rušení.

decmen
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 1 852
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD Vantage - samovolné vypínání LNB power...

Hm, občas se mi vymažou kanály, takže zálohuji na USB.

HiFiOK
Registrace: 12/2006
Příspěvků: 3 933
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: HD Vantage - samovolné vypínání LNB power...

Asi tam ten Vantage už zpět nedám, zvołim něco jiného. Diky všem.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra