Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

než vylezu na střechu

problém-parabola 85,3xLNB 13,19,23 první odešel příjem na 13,asi po měsíci 19. Vadný přepínač Centauri 4/1 ?
uživatel
lb59
Registrace: 1/2006
Odpověď v diskusním vlákně

tak vylízt

tam musíš,pak dej vědět,co chcíplo,můžeme udělat anketu a tipovat,já teda přepínač,jen proto,že odešly 2 lnb,možná náhoda a odešly lnb,nebo oboje
uživatel
pierrepetr
Registrace: 5/2006

RE: než vylezu na střechu

Přepínač si měl připevněný bindrama za parabolou. Bindry praskly, přepínač se uvolnil, otočil dnem vzhůru, napršelo do něj a je KO. Můj tip.

koaxial & utp
uživatel
Diaboltp
Registrace: 3/2006

Mělo to být obráceně, nadpis měl znít "než sem něco napíšu", tak nejdřív vylezu na střechu a zjistím, co to je...

Všechno zlé, je k něčemu dobré a všechno dobré je k něčemu zlé /obzvlášt na vu-čkach .../
uživatel
tukan
Registrace: 10/2005

U mňa 7 ks LNB na parabole E-85 + 8 ks DiSEqC prepínačov a nemal som za tie roky žiaden problém ani z jedným z prepínačov!
Samozrejme pravdou je jedna dôležitá skutočnosť, t.j. všetky prepínače sú pod strechou, pekne v suchu.
S toho vyplýva jedno - Ak nechceš mať v budúcnosti problémy, je lepšie umiestniť DiSEqC prepínače mimo vonkajšieho prostredia.
;)
uživatel
mmiriboy
Registrace: 7/2010

EMP Centauri + LNB Inverto, Golden Interstar

Zdravím všechny, moje osobní zkušenost s venkovním přepínačem LNB je pozitivní! Jelikož přepínač je umístěn přímo na plastové části paraboly Fuba.. Nedávno jsem provedl dočasnou výměnu za menší a údržbu původní + novou kabeláž. Přepínač je v plastový schránce a jak schránka, tak plasty jsou za 4 roky v provozu naprosto OK!!! Vydrží to fakt všechno a tímto se firmy EMP Centauri musím zastat!! Kvalita těch výrobků je naprostá špička i ve světovým měřítku!! Což nemohu říct ani o firmě Inverto... Jen voda uvnitř přepínače znamená konec!
uživatel
dabsurfer
Registrace: 8/2019

@lb59

hlavne se poradne oblec! cepici, salu a rukavice ! :)))

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E
uživatel
bublajs
Registrace: 9/2006

Zažil jsem jednou nedávno šok. Monoblok otočeny vstupy nahoru. Údajně to montoval technik co dělal pro Skylink. Prý to hraje, ale jak dlouho? Rv
uživatel
Archibald
Registrace: 9/2015

@Diaboltp

Popsal jsi to naprosto přesně,jako by jsi u tý paraboly byl, bindry popraskané, přepínač otočený konektorama nahoru,už mám objednaný nový.
Díky
uživatel
lb59

mam 2/1 od emp, interni verzi venku za antenou. dal jsem to tam pred zimou jen tak halabala a behem zimy se to uvolnilo a dostalo se to do stavu totalniho nic. na jare jsem ho vymontoval, vypustil, vysusil ocistil od rzi a hura on zase 8 let funguje :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E
uživatel
bublajs
Registrace: 9/2006

@bublajs

Pokud po výměně bude vše o.k. dám ho do nějaké el.instalační krabice,původní zkusím vysušit,odbahnit,třeba se vzpamatuje...
uživatel
lb59

Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra