Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Chyba vPlug 2.4.6

Mám starší PC s Win7-64Bit. Kartu SkyStar II ve sběrnici PCI. Nejnovější ProgDVB 7.30.01 a vPlug 2.4.6 z roku 2014. Vše funguje správně.
Mám novější PC, ale se stejnými win7 a stejnou sadou aktualizací. Kartu TBS6590 ve sběrnici PCI-e. Se stejným ProgDVB funguje správně. Jakmile ale přidám vPlug, po spuštěni ProgDVB se objeví chybová hláška "Uvedený modul nebyl nalezen: C:...vHelper.mdl". Přitom tento soubor na uvedené cestě je, jen se jmenuje vhelper.mdl. Podle mého názoru buď v PC něco chybí, co do starého PC nainstaloval nějaký jiný program, nebo vPlug komunikuje s kartou způsobem, který TBS6590 neumí. Poradíte co s tím? Děkuji.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

Pod winmdows je vHelper.mdl a vhelper.mdl totéž, malá/velká rozlišuje linux.
Napadá mne: má ten soft povolený přístup do té oblasti? Možná to spustit jako správce?

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

S přístupovými právy jsem se potýkal už dřív. Proto jsem ProgDVB neinstaloval do Program Files, ale přímo na C. Že velikost písmen nemá vliv vím. Taky přejmenování na vHelper.mdl nepomohlo. Pomohlo smazání tohoto souboru. vPlug se rozběhne bez chybové hlášky, ale spoustu věcí neumí. Zajímavé, že skutečné nenalezení souboru vhelper.mdl mu nevadí. Ta hláška je scestná.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

Když jsi měl problémy s přístupovými právy, tak tvoje Win7 možná budou zralé na přeinstalování. Stalo se mi to kdysi taky a i po znovupřevzetí práv se PC nechovalo korektně, až reinstalace vše vyřešila.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Hugocz

Skús DVDDream(akurát je platený, cca 1000kč) myslím, že je lepší ako ProgDVB.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

preinstaluj vplug

TBS5925 , Coolstream Zee2 , Dreambox 7020HD , WaveFrontier T90 , Gibertiny OP100 90E~50W

EnoSat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 101
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

Problémy s přístupovými právy myslím to, že do adresáře Program Files nelze zapisovat bez práv správce. Což vPlug není, takže změny ve své databázi nebyl schopen ukládat. To vyřešila právě instalace do jiného adresáře. Jinak jsem vzal čistý disk, nainstaloval jen Win7 + vybrané aktualizace + ovladač pro TBS6590. Výsledek stejný. ProgDVB jsem koupil, takže nechci kupovat jiný. Jednak sám o sobě funguje, a je to poslední verze. A s kartou SkyStar II funguje vše. Ještě zkusím Win10, to budou jiné ovladače PCI-e i TBS6590. Ale moc tomu nevěřím. A chci zůstat na Win7. Takže jen takový pokus.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

Teď mě napadá - já jsem vPlug neinstaloval. Jen jsem staženou verzi z netu nakopíroval do adresáře plugins. Dá se sehnat varianta s nezavirovaným instalátorem? Popřípadě existují novější verze?

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Hugocz

Pravdaže DVBDream ;)
Ruský ProgDVB som zo začiatku používal, mal som ejaké problémy aj čo sa týka Vplugu, teraz všetko OK, ako používam DVBDream Vpug funguje spoľahlivo R^ Z EMU nemám žiadne problémy.

GigaBlue UHD Quad 4K, Dreambox DM900 triple tuner DVB-S2X Multistream, motor Optibox + parabola 105cm,parabola Maximum E-85 Multifokus, Dierovaná parabola 100 FE MESH, Domáce kino Pioneer VX510s, BluRay Pioneer BDP 170S, ULED TV Hisense H55U7A

kostik123
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 10 618
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

Spominate tu kde ake platene ci volne softy, ale nik nespomenul ten najvymakanejsi a zadarmo. Smart DVB je najlepsia cesta pre vyuzivanie PC sat karty.
http://www.smartdvb.net/tempsite/index.html
Pan co na tom pracuje v poslednom case rozsiril moznosti prehravaca a je s nim radost robit.

Co sa tyka vplugu skus z tadeto:
https://skystar-2.com/plugins-vPlug_2.4.6f1.zip.html

https://www.sat-universe.com/showthread.php?t=305979

Be independent and your TV screen will never be the same.

sato
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

Win10 nepomohly. vPlug se chová stejně.
vPlug_2.4.6f1.zip jsem měl stažený už dřív. Nepomohl, chová se stejně. Navíc obsahuje zavirovaný modul Drecrypt.mdl.
Instalátor ze sat-universe se sice tváří, že pouze rozbalí soubory do zvoleného adresáře, ale zabralo to a vše funguje. sato a EnoSat měli pravdu. Děkuji.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

Doplnění: Instaloval jsem do adresáře ...,plugins,vPlug,
Když jsem smazal vše, co se tam nainstalovalo a nakopíroval jsem tam můj dříve nefunkční vplug, tak vše běželo správně. Chyba tedy není v souborech, ale v informaci o přístupové cestě (soubor vHelper.mdl nenalezen).
Zjistil jsem, že instalátor vytvořil v registru v HKEY_LOCAL_MACHINE,SOFTWARE,Wow6432Node, nový klíč vPlug a do něj vytvořil položku "folder" s hodnotou cesty, kam instaloval. Od té chvíle vše OK.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

pri instalacii sa do systemu vzajomne naviazu libeay32.dll + libssl32.dll s kniznicami mdl

TBS5925 , Coolstream Zee2 , Dreambox 7020HD , WaveFrontier T90 , Gibertiny OP100 90E~50W

EnoSat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 101
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Chyba vPlug 2.4.6

Jo. Když jsem hledal info na netu (občas něco i najdu), četl jsem názor, že chyba souvisí s OpenSSL. Ale když teď mám ten instalátor (Tak ten jsem teda nenašel. Zase sat-universe.), který udělá vše potřebné, asi to nebudu víc řešit. Díky.

Offset Laminas 2700, Ortho Mode Transducer,2x LNB NJR2842, VU+Ultimo4K

Hugocz
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 952
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra