Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

Dobrý den. Mám sluchátka ( ne bezdrátová ) a od nich vede kabel s koncovkou jack 3,5mm. Sluchátka jsou přes hlavu a dá se regulovat hlasitost pro každé ucho samostatně na kabelu u sluchátek. Sluchátka bude používat osoba, která bude sedět v křesle stále na stejném místě při poslechu televize. Potřebuji tato sluchátka spojit s televizí přes optický výstup v TV. Prodlužovací kabel s jack 3,5mm bude dlouhý 10m. Zjistil jsem, že je k tomu třeba převodník z TV. Jsou různé převodníky. Jeden má výstupy 2x cinch, druhý pouze 1x cinch. Tím jsou rozdíli i v ceně. Tak bych měl dotaz, jak nejlépe pak propojit ten jack 3,5mm s cinch ? Asi by to vyřešila nějaká redukce na cinch, ne ? Stačí mi na ta sluchátka 1x nebo 2x výstup na cinch ? Děkuji za případné rady.

Míša503
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 80
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 52
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

Potřebuješ sluchatkový zesilovač s optickým vstupem. Nevím, jestli je na trhu něco takového. Určitě to lze vyřešit dvěma kompomnty: sluchatkovy zesilovač s analogovým vstupem (2x cinch) a ten převodník, co jsi popisoval. Děla redukci ke sluchatkum a připojit je přímo na vystup prevodniku....linkový vystup prevodniku není uzpůsoben pro nízkou impedanci sluchátek: nebude to hrát nahlas, muže to zkreslovat a co regulace hlasitosti...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

Např. na ebay hledej Coaxial Digital to Toslink Analog Audio HiFi Headphone Converter Amplifier. Cena do 300Kč.

Dula11
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 121
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dula11

umím jen česky, nic pro mne, cenu neřeším tedy

Míša503
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 80
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

Případně i u nás se dá koupit převodník DAC 01-LT, momentálně od 390Kč. Ten ale nemá regulátor hlasitosti sluchátek. Což by u sluchátek s regulací hlasitosti nemuselo vadit, pokud bude signál v převodníku dostatečně zesílen.

Dula11
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 121
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

To seženeš lehce, třeba u mimozemšťana FiiO D03K TAISHAN má výstup cinch a 3,5mm jack.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Míša503

máš TV priamo, alebo cez SAT STB ?

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Míša503

Riešil som pred 2 týždňami niečo podobné pre svokra, mapokon som do SCART výstupu Cryptoboxu dal adaptér na CINCH, odtiaľ prepojil do veže cez CINCH a sluchátka som zapojil do veže, ktorú má svokor pri sebe - zvuk analog na 100 % bez problémov ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Míša503

svokor napokon zistil, že sluchátka nepotrebuje, keďže reprobedne môže mať tesne pri hlave ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

No jo, problém bývá ten, že nové TV mívají tzv. neúplný SCART, kde většinou chybí Audio Out.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

Preto som sa pýtal, či má samostatný STB ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Dobrý den.

Tak jsem objevil tento sluchátkový zesilovač. A nic o impedanci na výstupu zde nevidím, tak jak mám poznat, že by vyhovoval sluchátkům?

Klíčové vlastnosti sluchátkového zesilovače Fonestar FDA-1A

Odstup signál šum 85 dB
Podpora sluchátek 3,5 mm a 6,3 mm (max. 2 V)
Vstup 3,5mm nebo RCA (2×)

Parametry a specifikace:

Sluchátka, která budete k zesilovači připojovat, by měla mít minimální impedanci určenou na výstupu ze zesilovače. Používání sluchátek s nižší impedancí může vést k jejich poškození i poškození zesilovače.

píšete : ....linkový výstup převodníku není uzpůsoben pro nízkou impedanci sluchátek.

Je nějaký jiný výstup z převodníku, který by byl vhodný pro sluchátka ? Nebo záleží na vstupu signálu do převodníku ? A co signál do převodníku z HDMI televize ? Nebyl by pak výstup z převodníku na sluchátka dobrý ? Je lepší výstup z převodníku na sluchátka obecně přes 2x cinch + přidat redukci na kabel s jack nebo hned přes otvor na výstupu převodníku pro jack 3,5mm?

Nebo je to prostě tak, že žádná sluchátka prostě nezesílí zvuk z Tv přes samotný převodník ( bez sluchátkového zesilovače - další krabička ) tak, aby se pak mohl zvuk ve sluchátkách zesílit na těch 98dB, jak se píše v návodu na sluchátka-ta moje. Tak mě napadlo, existuje převodník s již zabudovaným sluchátkovým zesilovačem ? To abych nemusel mít dvě krabičky ( převodník a sluchátkový zesilovač ) a řešit vzájemné propojení.

Když nebude jiná možnost,

tak se propojí optickým kabelem ( Toslink ) z TV do převodníku například tohoto :

https://www.czc.cz/aq-ac01da/243254/produkt?gclid=EAIaIQobChMIlJ7ZnNHb5gIVjOJ3Ch2AIwWYEAQYBSABEgILrPD_BwE

A pak by měla být za převodníkem zapojena krabička sluchátkového zesilovače a z jeho výstupu by pak teprve vedl kabel do sluchátek - co mám.

Zjišťuji totiž jak co má správně technicky být ( aby ta sluchadla starší osobě fungovala jak píši u nich v návodu ) než začnu něco konkrétně kupovat.

************************************************

Mám tato sluchátka - odkaz níže.
Píší zde, že jsou schopna zesílení až na 98dB. Je u nich také ten sluchový zesilovač ještě k tomu připojit ? Mám obavy kolem té impedance, aby vše společně vyhovovalo jak se píše zde nahoře.

Komfortní sluchátka : https://www.tercio.cz/index.php?cnt=productdetail&product=1533&item=2101&allpic=2&utm_source=heurekacz&r108

vhodná pro nedoslýchavé a seniory
Hlasitost nastavitelná samostatně pro každé ucho až na 98 dB

Míša503
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 80
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

...... máš TV priamo, alebo cez SAT STB ?

Vůbec nevím co tato otázka znamená.
Ale mám televizi Samsung UE 32D 5500 na satelit přes VU+SOLO2. Tak jestli stačí ? Moc těm zkratkám nerozumím, tak prosím psát spíše pro mne věty, děkuji.

Míša503
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 80
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dula11

převodník DAC 01-LT

U tohoto převodníku - zapojil bych jej do Tv přes optický kabel Toslink - by se už nemusel přikupovat sluchátkový zesilovač ? Ze sluchátek bych vsunul jack 3,5mm do té značky sluchátka na výstupu toho převodníku. Byl by pak zvuk z převodníku dostatečný, aby se dal dále zesilovat ( do těch 98dB ) či zeslabovat ve sluchátkách ?

Míša503
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 80
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

žádný SCART nikde zapojený nemám, mám všude HDMI a do TV klasisky anténa.

Míša503
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 80
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dzordzo

žádnou věž také nemám, pouze TV

Míša503
Registrace: 7/2012
Příspěvků: 80
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Míša503

jasné, že stačí, Tvoj VU má v zadnej časti výstupy CINCH (ten červený a biely kolík), už tie sa dajú priamo prepojiť na sluchátka cez kábel ako tento: https://www.hifisluchadla.sk/sluchadla/eshop/36-1-Prislusenstvo/214-2-Kable-a-redukcie/5/3251-Valueline-VLAP22255B02?gclid=CjwKCAiA3abwBRBqEiwAKwICA6IbU6qDg7rbn6LYVZnH41CF0_vi0YDKrESp8-x6-8qIC6GI8gckwBoC_9sQAvD_BwE

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Míša503

lenže lacnejšia veža, resp rádio s AUX vstupom nevyjde oveľa viac, napríklad toto:

https://www.alza.sk/sencor-srd-215-b-cierne-d1147089.htm?o=8

spojíš ho s VU týmto káblom:

https://www.alza.sk/premiumcord-jack-m-3-5-gt-2x-cinch-m-1-5m-d4529927.htm?kampan=adw1_prislusenstvi-pro-mt_pla_all_prislusenstvo_kable-redukcie-radice_c_9062579__1o3_374789679019_%7e78380684762%7e&gclid=CjwKCAiA3abwBRBqEiwAKwICA_9w9_5bXl0oIioeLjM-sNuRziK1ZK5NBQDe7MhHXaB8EEJlWjB-aBoCZakQAvD_BwE

a strčíš do neho sluchátka - hotovo ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

Jestli je zesílení sluchátkového výstupu převodníku dostatečné se nedá ze zveřejněných technických dat poznat. Mělo by být takové, aby dostatečně vybudilo sluchátka na plný výkon, který se regulátory u sluchátek dá pouze snižovat. Chtělo by to objednat přes e-shop a vyzkoušet a v případě, že to nebude vyhovovat, vrátit.

Dula11
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 121
Odpověď v diskusním vlákně
 

ak je voľný HDMI konektor,

ufon ponúka prevodník HDMI/VGA s 3.5mm konektorom pre sluchátka ... AXAGON RVH-VGAM HDMI - VGA

mpatri
Registrace: 2/2019
Příspěvků: 116
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

Pokud koukáš na programy pouze ze satelitu, tak můžeš použít ten zesilovač Fonestar FDA-1A tak, že ho připojíš na cinch výstupy ze satelitního přijímače a převodník D/A nebudeš potřebovat. Impedance sluchátek 32 Ohm určitě ten zesilovač nepoškodí.
Pokud ale koukáš také na pozemní vysílání přes anténu v televizi, tak převodník k tv budeš potřebovat. Ovšem převodník s dvěma konektory cinch, případně s výstupem na 3,5mm jack, který není označen jako sluchátkový, dostatečně sluchátka nevybudí na plný výkon a budeš potřebovat i ten zesilovač.

Dula11
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 121
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dula11

za tú cenu a námahu môže mať CRB752 Combo a je po probléme ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Míša503

a namiesto neistého prevodníka máš riešenie, ktoré funguje určite a navyše funkčné rádio, takže ak budeš chcieť napr. počúvať sat. rádio, stačí nechať pustené rádio a Tvoj VU a TV môžeš vypnúť ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jak spojit sluchátka k TV přes Toslink?

A ta sluchátka zapojí kam?

Dula11
Registrace: 5/2012
Příspěvků: 121
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dula11

žeby sem ?:

https://www.alza.sk/sencor-srd-215-b-cierne-d1147089.htm?o=8

naboku má 3,5 jack LINE IN a hneď vedľa výstup na sluchátka - jednoduché a 100% funkčné riešenie ...

Dzordzo
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 3 257
Odpověď v diskusním vlákně
 

Sluchátka+televize

Já to mám zapojené takto. Televize LG + optický kabel + převodník FiiO D03K TAISHAN + stereo cinch kabel + sluchátka Sony MDR-RF895RK a jede to. :)

lada46
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 15
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 52
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra