Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Da se odstranit ruseni LTE bez vymeny LNB?

Dobry den, znamemu prej nahle odesla frekvence CT 12344H. Ptal se me, cim by to mohlo byt, kdyz mu vsechny ostatni kanaly (prej) jedou v pohode, tak me jako prvni napadlo ruseni LTE. Ma satelitni tuner v TV. Vim, ze se to da vyresit vymenou LNB. Chtel jsem se zeptat, jestli vubec existuje nejaky LTE filtr na stejne bazi, jaky se dela pro pozemni vysilani, az na to, ze by byl urceny pro satelitni prijem?

Diky za info! R^

Zdravím Vás!

bobo2
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 1 615
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Da se odstranit ruseni LTE bez vymeny LNB?

kromě vady boxu/TV samozřejmě

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

pierre

Ty si neumíš představit nějaký filtr v LNB a třeba tady přímo výrobce u LNB udává min. potlačení pásma 1800 MHz v dB
http://new.ftemaximal.de/index.php/service/produkte/lnbs-2/excellento-single-lnb-12

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 288
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Takže jsi to vlastně vyřešil. Chce to kvalitní LNB a neměl by být problém.

stoky
Registrace: 9/2009
Příspěvků: 21
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Da se odstranit ruseni LTE bez vymeny LNB?

po nástupu přenosu internetu na 2.4Mhz bylo nutné vyměnit v některých případech starší MTI konvertory za konstrukčně novější LNB a bylo po problému. A teď jsou z toho zase všichni na větvi při rušení LTE.Výrobci u novějších konstrukcí LNB na to reaguji. Stačí při rušení na 12344MHz výměna starší žady Invert za FTE řady Premium nebo Excellento . (http://ftemaximal.com/en/news/new-premium-series)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

filtr si umím představit,jen mě není jasné,jak parabola s vyzařovacím diagramem 1° nasměrovaná pod úhlem 30°do nebe chytá rušení a směruje ho do ohniska navíc na frequenci 11 Gh

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

LTE vysílač je vpravo nebo vlevo za parabolou, konvertor je na 23°st. přibližně horizontálně, parabola je elipsa a LNB má ozařovač kruh, rušení se dostane na vstup LNB a je vymalováno.(zjednodušeně popsáno)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

to bych pochopil,ale LTE 11 Ghz??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Da se odstranit ruseni LTE bez vymeny LNB?

12344-10600=1744

Mjr
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 169
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Mjr

jakej mínus do vlnovodu snad neleze mínus,to až z výstupu a tam je už kabel

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Napadá mě vysvětlení, jak by rušení mohlo vzniknout už na vstupu LNB. Dostane-li se dostatečně silný signál např. z oblasti 1800MHz na vstupní tranzistor v LNB,tak pokud před ním není nějak realizovaná dolní zádrž, vzniknou vyšší harmonické rušícího kmitočtu. A nemusí to být zrovna přesně 1763,4xx MHz, jehož sedmá harmonická
je oněch zmiňovaných 12344MHz...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

to už je téměř scifi a navíc zealizovat filtr přímo před prvním tranzistorem by bylo řešení,jenže filtr tebou zmíněné harmonické by odfiltroval i vlastní pásmo,dělat filtr dál je taky konina,na prvním tranzistoru by se objevily dvě složky,rušící sedmá harmonika a vlastní signál dohromady a máme tady směšovač a bordel,kde ho jako budeš filtrovat,za prvním tranzistorem??tesla si jen udělala reklamu a z lidí vo.ly

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Pardon, asi se nechápeme. Nechci filtrovat harmonickou ( a nikde jsem nepsal, že za prvním tranzistorem!), chci, aby nevznikla. Na vstupu elektroniky LNB mě pro příjem zajímají kmitočty ( pro uvažované Ku pásmo ) nad cca 10 GHz. Takže když ještě před prvním tranzistorem zařadím dolní zádrž nebo libo-li horní propust, která omezí kmitočty pod 10 GHz, nedostane se na první tranzistor ani těch povězme 1,8 GHz a nepřebudí jej ( nevzniknou tedy vyšší harmonické ). Ostatně, když jsme dělávali širokopásmové zesilovače určené jen pro IV. a V. pásmo, taky bylo zvykem před prvním tranzistorem omezit nižší frekvence - na vstupu kondenzátor pár pikofaradů, pak malá indukčnost k zemi a za ní zase malý kondenzátor před bází tranzistoru.
Sám bych taky nečekal, že skrz úzký vlnovod a na pár milimetrů
dlouhých sond vertikálního a horizontálního předzesilovače se propasíruje v dostatečné síle rušení, ale 1,8GHz je už poměrně dost vysoko a pokud sem píší lidé, že se v blízkosti nějaké takové LTE základny s problémem setkali, asi to tak je. Snad opravdu šikmo zezadu něco do vlnovodu prolézt může.
Jen si říkám, že to pak může vyvolat situaci, kterou jsem popsal.

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Výměna staršího LNB za FTE maximal při rušení ČT zatím cca 5x pomohlo.Statisticky je to ale málo. Byl jsem k označení LTE Protected taky spektický, ale jiné řešení kromě přemístění paraboly neznám. Zatím jsem LTE neviděl na monobloku.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

já ho neviděl u sat nikdy

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

nemyslíš,že ten vlnovod je už dolní zádrž?a anténka uvnitř?

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Ve městě na každém druhém monobloku od gosatu co dava konkurence za kačku, ale na reklamaci si už nejede. Prý zásah vyšší moci :lookaround:

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Tož myslím. Ale protože přes vlnovody až tak nejsem, netuším, jakou kmitočtovou charakteristiku takováhle "dolní zádrž" může mít. Ale na 1,8GHz asi ještě není útlum v popisovaných případech dostatečný, pro silné pole z blízké rušící stanice. Víc už o tom asi nemá smysl teoretizovat...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Da se odstranit ruseni LTE bez vymeny LNB?

Inverto u nových typů LNB prezentuje: LNB, speciálně navržený pro řešení poptávky po řešení 4G / LTE, poskytuje optimalizované možnosti příjmu pomocí nejnovějších technologií čipových sad a designu vlnovodů pro příjem satelitního signálu. Je navržen tak, aby zmírnil rušení z přenosů 4G / LTE.( překl. google)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 892
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

tak když budu u vysoké pece blízko,mohu se spálit,proto tam nelezem

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 013
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 44
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra