Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

23,5 jde vám to?

Asi hodinu mě nejde Skylink. Hustě a chumelilo, ale parabola je čistá.

Sony 42W650

broze
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 30
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 40
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

Ja viem, že zimné gumy sú mäkšie, tým pádom je jazda na nich príjemnejšia. Samozrejme na mojom firemnom aute musím prezúvať, keďže častokrát ma job zavedie aj do takých končín ako Orava, či Kysuce.
Keby som jazdil len do Blavy a tuto vôkol južného Slovenska, tak by to bolo iné kafe.
;)
Napr. moja sestra na svojom súkromnom aute odjakživa používa len celoročné gumy. Ale zas čo ona na ňom urobí možno 250km za mesiac, tak to je o inom. Ja takúto kilometráž mávam skoro denne. :)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@miriboy

ved ano, sluzobne a privatne je ine, ked vies kade jazdis a ked nikdy nevies kam musis ist a kedy...... R^ tam to ma logiku. Este par rokov ked to takto pojde dalej uz zimne nebude treba mimo horskych oblasti. Na nizinach zacnu pestovat mango , kokosove orechy, ananas a kua z coho bude slivovica a ostatne mnam? :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

Všechno, co obsahuje více než dvanáct stupňů cukru, zkvasí.
Mangovice, ananasovice určitě jde dělat. Jenom je poněkud drahé z toho dělat kořalku, když okolo jsou švestky nebo jabka na stromech. Kvasit (a pálit) lze i plody opuncie, což jsou takové kaktusy - to jsem na kanárech vyzkoušel, akorát ta kořalka je malinko bez chuti. Takže žádný strach.
Po stodesáté: parabolická anténa nepatři na střechu a vůbec do žádných nepřístupných míst! Pak není problém ji udržovat, včetně oprášení od případného přívalového sněhu.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

To asi ano, na oboch brehoch moravy snad vedia vypalit vsetko co kvasi ... :))) :))) :))) :)))

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

kdyz diskutuji mimo tema stara garda tak admin nedela nic a kdyz maloznami tak uzamyka a rozdava bany. a tak to je vsude :/

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

@vážení pp Antonín, mmiriboy, liquere: zdravím Vás a přeju všechno dobré do začínajícího roku 2020.
Divím se, jaká témata se tu mohou probírat. Dodává mi to odvahu k tomu, abych se zeptal i já.
Ale tu odvahu nemám. Raději Tě, @liquere, budu otravovat na PM. Snad mě, starce neodbydeš.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

Co do automobilových pneumatik, vzpomínám si, že před mnoha lety v nevalné pražské zimě moje sestra - Norka - odmítla mojí velmi vstřícnou nabídku odvozu z pražského letiště mojí škodovkou 120 opatřenou "univerzálními" pneumatikami. Že prý univerzální gumy neexistují. Měla pravdu.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Naprosto respektuju Tvůj dlouhodobě prosazovaný názor zavrhující instalaci parabolické antény na střechu. Máš proto mnoho nezpochybnitelných důvodů. Přesto Tě prosím pro shovívavost a připuštění výjimek: nemá každý satelitní dobrodruh možnost instalovat stožárek s parabolou na k obydlí přilehlém pozemku. Jsme i takoví, co jsme vděční za možnost až dosud využívat konstrukci, kterou jsem si na
př.já stavebně velmi šetrně vytvořil před Vánoci v r. 1994. Tehdy jsem, obstaróžní puberťák toužil po příjmu frekvencí FM z OE3 resp. obdobě Bayern3. Audio příjmy se mi podařily a dělaly mě radost. S příjmem západní TV jsem přes šílené pokusy s výrobou a instalací backfire anténou v utopené Praze Strašnicíh neuspěl.
Zřejmě zcela zbytečně se rozepisuju a snažím o obranu a vysvětlení instalací antenních parabolových soustav na střechách. Někdy je to vhodné, jedině možné a nejvhodnější místo instalace.
K mojí parabole je jednoduchý přístup: když jsem potřeboval, bylo pro mě báječně jednoduché prolézt po žebříčku v průlezu 40/40, následně překonat z plošiny po podobném ocelovém žebříčku výškový rozdíl (1.7m) na plochou střechu, kde jsem měl dostupné LAN i silové spojení. Když jsem byl Antoníne nespokojený s příjmem frekvencí na 28.5°E, vylez jsem na střechu k dosažení co nejlepšího nastavení soustavy gib.125 několikrát denně.
A často v nedostatečném soupeření s vortimondem jsem dosahoval dobrých výsledků.
Teď jsem v koncích, Tvoji averzi vůči montážím antén na střechách dávám za pravdu. K mojí oblíbené a hájené montáži mě rodina nedovoluje pustit. Sám si trochu připosraně v jednaosmdesáti letech po těch, byť krátkých a docela pohodlných žebříčcích, bez hlavně morální podpory,
netroufám.
Zdravím Vás všechny ale, kde jste vy všichni a co vás tu bylo, kteří jste to tu plnili nápady a radami.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

Měl jsi se líp učit a pořídit si dům s pozemkem a pořádným výhledem nejen ze střechy..;-)
Zkus si uvědomit, že narcis, který sto let papouškuje své jediné pravdy, tvůj pohled nikdy nepochopí.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

Pokud je střecha jediné možné řešení, nedá se nic dělat. Většinou to ale není jediné možné místo, a je to hloupé místo. Lidé to tam montují ne proto, že je to jediná možnost, ale proto, že myslně soudí, že anténa patří na střechu. Parabolická anténa pro satelitní příjem však na střechu opravdu nepatří. (nejen kvůli sněhu!)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Antonín, Antonín, Antonín - už si ako stará obohratá gramoplatňa!
:))) :))) :)))
Nebudem tento tvoj zarytý slogan "o parabole, ktorá nepatrí na strechu" rozoberať, ale si si vedomý toho, že hlavou múr neprerazíš?
Všetko naj! a všetkým v novom roku prajem, aj keď až dodatočne, ale predsa!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

A proc, sag ja jsem vasu pi... tez nevidel a verim ze ju mate ... :laughing: :laughing: tolko znamy vyrok z filmu k tejto teme.
PF 2020 sme si uz zelali, ale knawi bol dlho mimo-offline, tak este raz.Knawi preto nie sme, lebo nas to prestava bavit. Pokial myslis to druhe forum, opytaj sa tych 3 bonzakov a toho zeleneho mudrca preco niektori nie sme tam uz. Maj sa pekne a hodne zdravia.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

marketing to nie je stačí ked skúsiš vymeniť a ihned zbadáš na pohodlí, zimná síce viac duní pre hrubší dezén, preto i vyššia spotreba u pri teplotách nad nulov, no je mäkšia necitiť každú dierku, musí byť zima aspoň -10 a nie okolo 0 a o názvosloví Blava či paštikári tu na okolí sa im ináč ani nehovorí, a máme dobré vzťahy a kalamita? keby bola na Orave taká premávka ako v BA tak sa nejazdí vôbec

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 107
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 23,5 jde vám to?

Musím se opravit: anténní stožár jsem na opásaném komínu instaloval už před vánoci 1974, nikoli 1994. Dobře tedy drží už skoro přesně 45 roků.
V tom problém nebyl a není, původní profesí jsem stavební projektant, také proto Antonínovu obsesi úplně nechápu.

knawi
Registrace: 3/2007
Příspěvků: 2 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ duzu

to ze sa im inak v nejakom okoli, neviem kde inak nehovori je dokaz toho, ze to nie je nezmysel? Este raz su to migranti ktori jazdia na autach z SPZ BA alebo BL a vlacia sebou zradlo ked sa vracaju z domu. To je cele. Naco by asi domaci tu jedli konzervy?
A ano ved som pisal ze na nizinach kde pomaly posledne roky je len par dni sneh a teplota kvoli ktorym je vraj dolezite mat zimne gumy, bude za par rokov nezmysel ich kupovat, ked to takto pojde dalej.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 40
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra