Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Dobrý den, bydlím v Praze Modřanech a do dneška jsem chytal programy (Nova Action, Prima Comedy Cental atd.) z přechodové sítě 13 na kanálu 24 (Novodvorská)velmi dobře. Dnes došlo k vypnutí této sítě a po přeladění na kanál 42 se obraz skoro vůbec nechytá. Mám se smířit s tím, že mi tyto programy už nepůjdou nebo může dojít k posílení signálu? Díky

martyy
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 77
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Anténu máš svoji nebo společnou...? ;) :)))

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 660
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Svou, stejný problém mám i u druhé tv, na kterou jsem přechodovou síť 13 chytal jen na pokovou anténu a teď také nic.

martyy
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

kanál 42 je pro chytání "bez antény na drát" méně vhodný...prostě je to vyšší kmitočet. Nemusí to jít. Samozřejmě místní podmínky neznám, a tedy jen obecně.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Je to jak píše Antonín, takže vyřešit anténu... :8)

Octagon SF 8008 Supreme , Skylink komplet, O2TV zlatá, Eurosport player, SONY Bravia 49XG9005, E85 multifocus

drobeček
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 6 660
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Já doufám, že to stále ještě nastavují. Na kanále 24 se mi zhoršil příjem, ale stále to běží, kanál 42 signál 0. Pokud to nefunguje ani v Modřanech, na dohled od vysílače, tak věřím že to ještě úplně nespustili. Pokud ano, tak je moje DVB-T2 o 17 programů chudší.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 035
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Datum je 8.1., takže na to mají ještě pár hodin...

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Vzpomínám si, když začínal multiplex 4, tak to taky nebylo úplně bez problémů a ladili to několik dní :))

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 035
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Může tu někdo napsat, kdo přijímá signál z Novodvorské jaký má příjem? Původní informace byly, že se vypne PS13 a MP4 a zároveň se zapne FS 24. Chytám Novodvorskou,stále mi funguje PS13 a na nové frekvenci jsem úplně bez signálu.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 035
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Ještě se to bude podle me doladovat. Zítra spousti ještě další vysilace v Benesov Kozmice atd.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

Možná

to doladování souvisí s tím,že všechny tři přechodové sítě se budou vypína až 31.1. ;) U nás jedno vypnutí a zapnutí jiného v jeden den celkem spolehlivě zavání tím, že nepujde nic. :-/

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Nikde jsem se nedočetl, jestli Digital Broadcasting také nechá souběh přechodové a finální sítě do konce ledna. Bylo by to fajn, třeba by se to podařilo do konce měsíce sladit.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 035
Odpověď v diskusním vlákně
 

@acce

Právě jsem se dočetl,že opravdu konkrétně tato sít bude opravdu střihem v jeden den.No to jsem zvědav.Jinak další dvě pojedou současně do konce ledna. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 373
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hobo

Máš pravdu. Teď jsem to zkoušel a PS13 vypnuta. Bohužel na kanále 42 u mne žádná změna, takže ani náznak signálu.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 035
Odpověď v diskusním vlákně
 

@acce

Ahoj tak dle měření ze včerejška a několika přeladění je stav takový, že 42 v DVB-T2 je parametricky mezi oběma bývalýma-vypnutýma sítěma!
Horší než byla 42 v DVB-T, ale lepší než byla 24 v DVB-T2.
Podle předpokladů, ale vyšší kmitočet udělá své!
Na přímí výhled tedy v DVB-T2 lepší, ale bohužel přes členitý terén a stromy horší :8)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Delta 1

Děkuji za info. Ten členitý terén bude bohužel můj případ. Já měl MUX 4 na hranici příjmu, ale PS 13 signál 100 %. Nyní na k 42 0%. Cesty signálu jsou nevyzpytatelné. Pořád doufám, že to ještě není definitivní stav. Chytám mnohem vzdálenější vysílače i pražské regionální sítě, sice v nevalné kvalitě, ale že bych neměl z Novodvorské ani náznak signálu. Trochu mi uklidňuje zakladatel vlákna, který pokud je z Modřan a nemá signál je zvláštní. Škoda že nepřidal nové postřehy. Teď jsem na v Praze na Pankráci a signál MUXu 24 bez problémů. Tady ale spíš přijímám Olšanskou nebo Ládví.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 035
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Zdravím, ráno běžely programy velmi dobře, nyní se obraz celkem často zasekne a kostičkuje. Ale je to určitě lepší než včera, kdy byl signál 0 - černý obraz. Snad se to ještě zlepší.

martyy
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

@martyy

Děkuji, naplnil jsi mě nadějí na zlepšení.

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 035
Odpověď v diskusním vlákně
 

@martyy

Dnes a včera jsou hodnoty stejné-nic se nezměnilo!
Jen to, že venku prší :8)

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

Tak asi to bude tím počasím :)

martyy
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 77
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ukončení vysílání Multiplexu 4

8.1. nemůžu sledovat programy Multiplexu 4.Příjem je v bytovém domě na společnou anténu. Již v listopadu minulého roku na ní firma provedla úpravu, aby se mohly přijímat programy ČT. Proč programy Multiplexu 4 nejsou přijímány ?
Děkuji.

dejvicak
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 1
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dejvicak

Buť proto,že nemáš zařízení s DVB-T2-HEVC nebo nemáte v STA kanál 42?!

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Konec přechodové sítě 13 a přeladění na 24

nebo je na jinem kanalu nez je vysilan z vysilace. Obcas se tyto upravy také delaji v STA rozvodech. Doporucuju zajit za správcem a zeptat se ho, zda chyta novy kanal 42 finalni site 24 s těmito proramy. Pokud jste chytali i programy v DVB-T MUX 4 na 42 kanalu, tak by ale nenel byt problém prijimat tyto programy v DVB-T2 po preladeni. Delta zarizeni by mel mit, když pise ze mu jdou CT programy po uprave.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

ON nepíše,že jemu hrají, ale že firma provedla úpravu STA!
Stává se totiž, že lidé se domnívají, že jim někdo dal něco do STA a oni už nemusejí si nic nového kupovat!
Takže má opravdu TV s DVB-T2-HEVC?! :((

Hezké dny, nerušený a funkční příjem bez výpadků :-)

Delta1
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 860
Odpověď v diskusním vlákně
 

Delta,

zrejme si mysli, ze jim tam někdo prevede DVB-T2 zase na DVB-T, tak to by stalo peknej ranec ta jejich spolecna anténa STA.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

@martyy

Jak ti teď funguje Novodvorská? Je tam nějaký zlepšení?

acce
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 1 035
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 30
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra