Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Linuxové přijímače

Octagon SF8008 WIFI připojení

Nazdar,mám Octagon SF8008 s image OpenAtv 6.4 a nedaří se mi připojit na WIFI.Přijímač síť najde,mám zadané i heslo pro přístup do sítě ale vždy mi to vypíše že se nelze připojit nebo že připojení nepracuje správně.Jinak WIFI v pořádku,modem je do půl metru od přijímače.

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

možná je to moc silný , skus oddálit od sebe

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dnurg

To myslíš vážne?

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

zahlceni vstupu je normalni stav i u wifi.
-
spis je otazkou jestli je spravne nastaveny sifrovani wpa

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

Router restart! R^

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

"zahlceni vstupu je normalni stav i u wifi." vysvetli mi to už, prosím Ťa.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peter

po lopate to je ako keby si mal na stole 4-5 flasiek a nevies ktoru pripojit na vstup .... no asi tak. :)))

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

tak silnej signal, ze ho nedokaze zpracovat

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

za starych cias, ked sa vyvojar este volal programator a vedel co robi sa stavalo, ze fw v routri bolo treba aktualizovat, lebo mu nesmakovala hw adresa zariadenia, ktore sa chcelo pripojit, ci to dnes este existuje neviem .... :lookaround:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

V prvé řadě je třeba ověřit co je to za wifi.
Není wifi jako wifi: WEP, WPA, WPA2.
(To je můj tajný tip.)
V druhé řadě je třeba ověřit nastavení routeru třeba stran blokace nějakých zařízení přes MAC adresu...
Ale ani příliš silný signál a zahlcený vstup přijímače se nedá vyloučit. I když úplně obvyklé to není.
První možný pokus by mohlo být také pokusné připojení přijímače na wifi, kde je už takový přijímač připojen.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

Udělej z tel hotspot a zkus připojit k tlf...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Chápem, ale v domácom prostredí som ja osobne sa ešte nestretol s extrémne silným signálom /ale môže byť/ skôr s tým, že na tom istom kanáli je viac užívateľov. Skôr v bytovkách. Ja to tipujem na chybu v nastavení DNS servera a brány. Ale treba to postupne vylučovať, takto sa nato nedá jednoznačne odpovedať.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

ja tipuju spatne nastavenou normu WPA nebo blbe zadanej klic :) to ostatni mu da dhcp, to ani nemusi znat

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

Octagon SF8008 WIFI připojení

Nazdar radbarto,vyzkoušel jsem to tvoje avizované připojení přes wifi(zyxel router) na tomto přijímači s image openatv6.3 a vše funguje normálně.Router 0.5m od přijímače,jenom mám pocit,že když jsem připojen přes lan kabel,tak je to "živější".Jak píše bublajs,je nutné znát pouze heslo,zbytek necháš na dhcp.

agamon
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 321
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radbarto

Jaký smysl má připojovat se s stb na router přes wifi, notabene na metrovou vzdálenost, když se to dá elegantně vyřešit obyčejným utp kabelem. Evidentně je problém v nastavení, píšeš že přijímač wifi síť vidí, prolez administraci routeru, jestli někde není povolený filtr adres, blacklist, dhcp, zmíněné šifrování atd..

Sony XR77A83J + Sony HT-ZF9, T-Mobile Sat M, O2TV Sport Plus, Netflix, Disney+, Xbox Series X, Sony PlayStation 5, Nvidia Shield Pro.. Howgh

Scruffy
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Scruffy

Chtěl jsem použít kabel k PS4,protože ostatní porty na modemu mám obsazené,nakonec jsem to provedl jinak.

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radbarto

Ako? Podel sa.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 067
Odpověď v diskusním vlákně
 

@petersk

Šlohl jsem kabel Arrisu od Digi2go které mám stejně na Android TV boxu.. :)))

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

Za stokorunu (nebo pár) jsou k mání huby.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Octagon SF8008 WIFI připojení

Zkontroloval bych u WPA/WPA2 režim AES/TKIP - co je nastaveno v routeru (TKIP některá zařízení neumí). A nakonec, typický problém některých WiFi přijímačů, blbnou na kanálech 10 a výše, zejména 13.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Warpik

pokud mu na tom doma behaj vsechny zarizeni, tak chyba neni v routru, ale v nastaveni prijimace. a jako popravde, dneska vsecky linuxy umej vsecko. a dneska uz te ceka prechod na WPA3

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Warpik

Dobrá připomínka! Ve větších městech bych nepoužil ani kanál č.1

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 913
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

Ve větších městech bych nepoužil vůbec zahlcené frekvenční pásmo 2,4 GHz, tipicky v králíkárnách to musí být peklo, 100 wifin se pere o 11 a vsechny5 GHz

Sony XR77A83J + Sony HT-ZF9, T-Mobile Sat M, O2TV Sport Plus, Netflix, Disney+, Xbox Series X, Sony PlayStation 5, Nvidia Shield Pro.. Howgh

Scruffy
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

WPA3 zatím umí pár modemů a stejně je už děravej,už se jim povedlo ho heknout..

radbarto
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 996
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

Ve větších městech bych nepoužil vůbec zahlcené frekvenční pásmo 2,4 GHz, tipicky v králíkárnách to musí být peklo, 100 wifin se pere o 11 vysílacích kanálů. Naneštěstí Octagon nepodporuje 5GHz..

Sony XR77A83J + Sony HT-ZF9, T-Mobile Sat M, O2TV Sport Plus, Netflix, Disney+, Xbox Series X, Sony PlayStation 5, Nvidia Shield Pro.. Howgh

Scruffy
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 792
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Octagon SF8008 WIFI připojení

Pokud to jenom trochu jde, je u nepřenosných přístrojů mnohem lepší připojení normálním UTP kabelem. Wifi má smysl u přístrojů, které jsou pokaždé někde jinde.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 28
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra