Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

jakou TV vybrat

Zdravím, odešla mi tv a řeším náhradu, zároveň jsem se rozhodl, že odejdu od Skylinku a přejdu na DVB-T2. Vybral jsem si Samsung UE43RU7092, ale v diskusích jsem zjistil, že neumí přehrávat některé avi soubory(chybí kodeky), pak jsem našel toto LG 43UM7100PLB, ale tam mě zas odrazuje lesklý displej. Nechci investovat moc peněz a 43" mi stačí. Neporadil by někdo?

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí dělat, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.

kahuda
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 270
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 62
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

Za málo peněz té muziky bude vždycky málo.
1. Osobně si myslím, že u levné televize bych se zkusil kouknout na třeba na hisense a jejich lepší řadu, než za podobné peníze horší řada značkového výrobce. Když šunt tak šunt. Na nějaké účely to samozřejmě stačí - není nutné urtáce hromady peněz vždy a všude.
2. Uvážil bych jednoduchou TV bez schopností = zobrazovač, a k tomu nějaké mediaPC s kodi, nahráváním, ukládáním atp. kterou bych řešil kde co dalšího. Myslím, že to je v součtu levnější a perspektivnější pro budoucí úpravy, novinky.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

Nejdřív se rozhodni na čem to má jet a co od toho očekáváš Android , Saphi ,Tizen , Webos atd.....

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

A jestli Full HD nebo UHD....

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Ak Ti nebude chýbať klasický výstup na slúchatká, tak:
Hisense H43B7300 , Hisense H43B7500 , prípadne väčší Hisense H50B7100.
V pomere výkon/cena sú TV Hisense na veľmi dobrej úrovni.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 206
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Zkus některý Panasonic .

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 109
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Pokud chceš 100Hz tak v tom rozměru je k mání asi jenom Sony.Cena je ovšem nějak kolem 18 tisíc.Levnější budou podstatně 50Hz, ale asi všechno IPS panel s Edge podsvícením,což je mimochodem dost špatná kombinace a má ji i ta Sony, a tam už je to potom v podstatě v drtivé většině stejné.Já bych se podíval třeba po Finluxu z lonského roku.Třeba bude mít někdo lepší návrhy pro tvuj požadavek možná Hisense.Moc se v tomto segmentu neorientuji,protože bych to nekoupil.

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 371
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

Díky, mezi OS u tv se nevyznám, předchozí byla Samsung SMART z roku 2014. UHD nebo FHD je mi fuk koukám většinou na ČT a na filmy stažené na fleshku, pro moje oči stačí bohatě 1080i. Na chalupě máme Sencora (hloupého), ale nejsem z něj moc nadšený (já ho nekupoval). Jak je na tom ten Hisense se servisem? A přehraje z USB všechno?

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí dělat, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.

kahuda
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 270
Odpověď v diskusním vlákně
 

@hobo

Nechci kupovat drahou TV, když životnost je na úrovni několika let...

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí dělat, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.

kahuda
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 270
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Celkem dobře jsou hodnocené TV TCL základní řady 660 (samozřejmě vzhledem k ceně).

https://televize.heureka.cz/tcl-43ep660/

Zatím nemám osobní zkušenost, ale pro nenáročný provoz budeme brát na zkoušku 55″ uhlopříčku.

macicak
Registrace: 11/2017
Příspěvků: 7
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

Ještě jsem zapomněl na připojení mobilu s Androidem, to taky požívám.

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí dělat, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.

kahuda
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 270
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Tip si dostal, tak nebuď lenivý, použi trochu google a prezri si podrobné parametre!

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 206
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

To právě dělám, ten Hisense nevypadá zle, ale má ho jen pár prodejců.

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí dělat, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.

kahuda
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 270
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

Ja som mal vždy Sony pred 2 rokmi som kúpil Sony tv 4k 55 Android.
Ale asi Samsung TV je viacej nadupaný aplikáciami a je aj lacnejší.

Igor
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 794
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

to fakt nechapu dotazy jakou tv jaky notebook jaky mobil jake auto. boze jaky chces takovy si vyber. taky bych rad kdyby nekdo rekl ze to a to je dobry a lepsi nez ostatni ale zjistil jsem ze kazdy ma jiny meritka a zkusenosti a to protoze to co se vyrabi to i funguje a vsemu da prizpusobit aspon po dobu zivotnosti. dneska se nic uz nekupuje jako kdysi crt ktere fungovali beze zmen i vic nez 30let.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

kup si changhong nebo tcl

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sioga_bs

Já si nakonec vyberu sám, ale potřebuju nasměrovat. Jinak to TCL vypadá dost dobře, nevím jen co ten Android.

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí dělat, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.

kahuda
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 270
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Pokud chceš nějaké věrohodné základní informace o dané TV tak poslouží také stránka DisplaySpecification.

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 371
Odpověď v diskusním vlákně
 

Skusenost s LG

Ja som nedavno kupil 60UM7100. Pouzivam prave na DVB-T/T2 - blizkost CR. Obraz po nastaveni je pri HD programoch super. Funkcia LG Channels - cca 52 programov cez net zdarma - v anglictine. Plus apky ako Sledovanie TV .... Prenos zoznamu programov na USB a z USB je uz priamo v menu - pri starsich modeloch to bolo cez servisne menu.
Zatial som spokojny.

RadoJ
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 78
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Kupoval jsem segře ve ful hd tuto Philips 43PFS5503 za 5 litrů ......

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

Díky za tip, ale musím koupit chytrou tv - požadavek rodiny.

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí dělat, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.

kahuda
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 270
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Tak ty lesklý obrazovky mě drtěj!

zeze
Registrace: 5/2011
Příspěvků: 669
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zeze

mě právě taky

Kdo to umí, ten to dělá. Kdo to neumí dělat, ten to učí. Kdo to neumí učit, ten to řídí.

kahuda
Registrace: 3/2008
Příspěvků: 270
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Ještě se podívej pro zajímavost třeba na Finlux 43FUC 7060 třeba bude vyhovovat tvím požadavkum.Obecně Finlux nikdo moc nehaní. ;)

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 371
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kahuda

Na konkurenčním webu digiz... je teď podrobná recenze malé základní TCL.

vlah
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: jakou TV vybrat

Samsung UE43RU7092 je ze zminenych podle me nejlepsi volba. OK, mozna neumi AVI, ale proc by mela? To nekdo doopravdy potrebuje na TV prehravat nejaky stary SD filmy a serialy stazeny z internetu?
Nez kupovat turecky Vestel s*acky nebo zoufaly (pomaly, neprehledny) Android, tak to bych raci ty filmy a serialy stahnul z internetu znova ve formatu, kterej ten Samsung prehraje. Nebo na prehravani poridit neco k ty TV navic.
Mam Samsung UE43RU7092 i UE50RU7172 a je to uplne stejna TV (krome velikosti a designu nozicek), nema teda cenu priplacet za 7172.
UE43RU7092/7172: obraz klasicka LCD mazanice, ale v ramci 43inch LCD do 8000 nic lepsiho neexistuje. Jinak je paradne rychla, funguje vsechno co ma. Na prehravani "kradenejch" medii ale pouzivam Plex. Na ostatni HBO a Netflix a to taky funguje pekne. 4K HDR z externiho HDMI zdroje funguje dobre. Jestli je prioritou hrat stary filmy z USB, tak nevim no.

drhans
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 615
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 62
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra