Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Jiné placené TV

O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy chod

Zdravim. Mam takovy dotaz, urcite tu bude nekdo, kdo se v teto problematice vyzna. Mam O2 STB nove generace, ktery je propojeny kabelem z routeru (nemam O2 modem), stejne jako mam propojenou TV kabelem. Rychlost pripojeni (nemam net od O2) se kolébá kolem 13 Mb/s. Nicmene nikdo jiny v te siti neni, takze neni nikym jinym vyuzivana, ani nic nestahuju a maximalne jsem na mobilu, kde brouzdam na netu pri sledovani tv. Posledni dobou mi ale prakticky furt obraz downuje z HD na SD. Bud sam, nebo se obraz sekne, a pote preskoci na mizernou kvalitu. Pochopil bych, kdybych stahoval nebo zatěžoval pripojeni, nicméně chatování na mobilu připojení tak zatěžovat snad nemuze, ne? Jak pisu, prumer je tak kolem 13 Mb/s. Co se tyka routeru, tady je jedna z mych otazek, muze byt problém v tom, ze nemam GB port, ale pouze 100 MB porty? :(( Jeste donedavna to totiz fungovalo celkem v pohodě, ale posledni dobou se to hrozne zhorsilo a seka se to fakt hrozne, pricemz mereni internetu zadne poklesky nezaznamenava, takže bych rád nasel duvod. Jestli to je treba tim routerem, nebo i tim telefonem. Diky za pomoc.

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy c...

muzes zavolat ale pochybuju ze se neco vyresi. jedine reseni zkouset zkouset a zkouset, bud jineho poskytovatele internetu, bud jinou sluzbu iptv/ott nebo i jiny zpusob prijmani tv, treba sat.
mam moznost jen lte a slaby signal, tak sice da neco i streamovat ale pak nuzu nic jineho delat, takze to resim dvbt a dvbs.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

Ne, delam si to nezavisle na adsl, dsl, rychlost.cz a mojeip.

sioga: treba od zacatku studia LM na O2 Sport ve 20:20 se mi zhoršila kvalita zapasu na SD tak patnactkrat. Seklo se to asi šestkrát. Ted opet hrozna kvalita.

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy c...

Ja asi zkusím zítra tu reklamaci O2. I kdyz vsechny servery ukazují nad 13 MB a nepomaha ani tovarni nadtaveni, resety, změny kabelů, tak treba bude fakt neco v STB.

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy c...

Já mám Turbonet 20, dle měření to jede kolem 24 Mbit a občas se to taky zasekne.Jednou za půl hodiny. Jejich nový přijímač,je to prostě OTT šmejd

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Ondrasek a tady kolik

http://speedmeter.internetprovsechny.cz/

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

download:
12.65 Mbps
upload:
3.86 Mbps
Rychlost stahování dat:
1.58 MB/s

Je to i ve statistikách vlevo

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antoš

Mas tedy taky Turbonet, jo? A nezacalo jim to blbnout v nedavne dobe? Prislo mi, ze loni zhruba do listopadu to bezelo ok.

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antoš

Jo aha, ty myslis O2, ja myslel Turbonet :))) Pardon. Je to smejd.

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy c...

Lidi, kdo mate IPTV, tak vse ok? Nemate tyto problémy?

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy c...

S Turbonetem jsem spokojený. Když sleduji Stream Cinema na Dreamboxu, tak to jede pěkně,bez záseku.

Dreambox Two,parabola 100 cm,motor SG 2100,TV Sony OLED XR55A83K,Skylink Kombi+,Netflix

Antoš
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 2 310
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antoš

Vidis to teda. Ja tam fakt zitra zajedu a zeptam se jich, zda to vyreklamuji. Jestli ne, tak asi kaslu na internet TV a mozna prejdu k Tmobile satelitu. Skylink jsem odepsal.

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Ondrasek

Pochop jednu věc. Máš wifinu od nějakého místního providera, který dle stránek ve své síti poskytuje jako OTT službu sledovani.tv, takže moc radosti nemá, když mu tvoje peníze utíkají k O2. Oni moc dobře ví, že svojí přeprodávanou službou konkurovat nemůžou, pokud je pro tobe prioritou O2Sport a spol. Zkus se s nima domluvit, na 99 procent ti ten O2 stream omezují, naprosto běžná věc u WIFI přípojek.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ondrasek

mám naprosto stejný problém...

FI711010
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 1 745
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy c...

to bretah: podle em to bude spis obracene. O2 (T-Mobil, Vodafone) omezuje klienty jinych ISP na OTT sluzbach. Uz jsme vydela na 160Mbps optice nefunkcni TV sluzby. Pritom Netflix, HBOGO a podobne slapali ve 4K uplne v pohode...

Podle meho omezuji vytizene servery pro TV sluzeb operatori, protoze jim utikaji penize od klientu za internet. Pro operatota je idealni sluzba (internet+TV+Mobil a kdovi co) a zakazniku pose*se, ale hlavne palt.

Ja mam osobne sat+internet (na optice) a spokojenost. IPTV/OTT mam jako provizorku kdyz se zatahne obloha
:8) :8) :8)

Vu+ UNO 4KSE (1xDVB-S2X) HDD 750GB HITACHI; E2 OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/05; Vu+ DUO 4K (2xDVB-S2X) HDD 1TB/16MB WD 2.5" GM; OpenAtv-6.4 FW: z 2020/08/04; Panasonic SH-HT 855; Samsung UE55HU6900 a UE48HU6700; Pozice 1W+19,2E+23,5E+28,2E

JIKARU
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 558
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JIKARU

Na optice a kabelu je potřeba O2TV OTT oříznout na 10 Mb/s u providera....

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@FI711010

Taky se ti to seka? A co s tim planujes? :((

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

Ondrasek

Hlavně mi klesá rychlost připojení, tak že to z HD padá až na nesledovatelnou kvalitu, pomáhalo to že jsem to na okamžik vypnul ze zdroje a zas to chvíli jelo. Ale nebaví mě třikrát nebo čtyřikrát za fotbal toto dělat. Včera už nepomáhalo ani to...Mám také OTT přes wifi. Zavolám svému lokálnímu poskytovateli internetu aby s tím něco udělal. Jinak asi nezbyde než vzít internet přímo od O2. U nás však je možné se připojit jen vzduchem...je hrozné, že v dnešní době člověk nemůže v klidu koukat na fotbal. Platit za služby by všichni chtěli, ale poskytnout bezproblémovou funkční službu to ne... ;P

FI711010
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 1 745
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy c...

Podle mě je to o domluvě, nikdo nechce svého zákazníka ztratit. Zkuste se rozumně domluvit se svým providerem.

bretah
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 5 136
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bretah

Jj, brnknu tam.

FI711010 - napises sem, nebo do zpravy, co ti pak rekli pls? Diky

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

@FI711010

A jinak souhlas, vcera se to proste nedalo. Blblo to cely zapas.

Ondrasek
Registrace: 1/2020
Příspěvků: 75
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: O2 TV rychlost pripojeni a bezproblemovy c...

nikdo vam na infolince nepomuze ani u internetovyho poskytovatele protoze tam pracuji lidi kteri ani nevedi co je router s nadsazkou.
jako napr. k tete prisli na prazdniny kluci a chteli hrat hry ale tady na vsi proste tady odezva je nepostacujici asi jen kolem 30ms coz v meste je desetkrat mensi nebo vetsi jak se to vezme.
a oni ji na podpore jen zvysili rychlost pro tarif tot vse, coz jsem ji vysvetlival ze to vubec nic neredi. cimz nerikam ze u ott je podstatna i odezva coz nevim. jen rikam to ze na podpore vam nijak nepomuzou. leda ze by vas prepojili jeste primo na technika ktery vi o cem mluvi a v cem muze byt problem. a reknou vam jen to ze je to technologii a nic se z toho vyvarovat neda.

sioga_bs
Registrace: 6/2007
Příspěvků: 1 280
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra