Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Internet po koaxiále?

UPC mi ponúka za výhodných cenových podmienok rýchly internet. Pri činžiaku máme ťahanú jeho optiku, ale do domu chce firma ťahať z nej signál po koaxiálnom jednožilovom kábli. Nebude to mať vplyv na rýchlosť internetu?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 30
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Já to také neřeším. PC a TV mám po kabelu, mobily a NB po wifi stačí. Síťová karta v TV je také jen 100M - v testech ukazuje 88 - 92M. To jen že jsem komunikoval s dodavatelem o lepším routeru a dostal jsem tuhle radu. Huawei používat jen drátově a připojený lepší router použít jako switch s WIFI.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tekapo

Chtěl jsem použít nějaký TP Link a našel jsem tuhle radu: Stačí, když si nastavíš wifi na TP-Linku a potom na něm vypneš DHCP, uložíš nastavení a výstupní kabel z Huaweie píchneš do LANu.

konas
Registrace: 12/2014
Příspěvků: 3 909
Odpověď v diskusním vlákně
 

@konas

dík za info, zatím neřeším ale třeba to někdy taky využiji

tekapo
Registrace: 1/2016
Příspěvků: 1 025
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kobram

ved mam orange. vravim ku KONCOVEMU ZARIADENIU UZIVATELA. Ano, urobia to doma zasuvku, dotiahnu modem, z ktoreho je ethernetovy vystup a do neho sa pripojis lubovolne dlhym ethernetom. Alebo ti do PC nainstaluju opticku kartu?

JanoHels
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 886
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Internet po koaxiále?

Mám UPC internet, down 150, up 20. Nemám optiku, mám klasickou kabelovou televizi (ještě z dob, kdy se optika nepoužívala). Garantují přitom v podmínkách min. 50% rychlost. Problém je, že v reálu se to stejně málokdy pozná. Řada internetových serverů jede kvůli přetíženosti pomaleji. A všelijaké ty rádoby měřiče rychlosti měří pouze rychlost spojení mezi poskytovatelem a tím měřákem. Realita je jiná.

Nicméně, při stahování mívám kolem 15-16 MB/s, takže bych řekl, že to docela jede. Upload mívám někdy horší, okolo 1,3 - 1,5 MB/s.

OrHoro
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 838
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 30
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra