CryptoBox 800 UHD

ITV1 HD spustila testy na Astře 2D

| redakce | tisk

Britská televizní síť ITV zahájila technické testy programu ITV1 HD na nové frekvenci. Volně vysílaný program ve vysokém rozlišení se tentokrát objevil na satelitu Astra 2D (28,2°E).

Test ITV1 HD z nového transpondéru zásadně mění možnosti příjmu v regionu střední Evropy. Stávající signál ITV1 HD na satelitu Eurobird 1 (28,5°E) bude zřejmě s přechodem na pravidelné vysílání v HD kvalitě odpojen. Důvodem je zablokování celoevropského příjmu. Televizní stanice pořizuje vysílací práva jen pro území Velké Británie. Původní příležitostné vysílání ITV1 HD do Evropy bylo vysíláno nestandardně, takže řada přijímačů mimo Freesat měla s naladěním programu potíže.

technické parametry:

• Astra 2D (28,2°E), freq. 10,832 GHz, pol. H, SR 22000, FEC 5/6, DVB-S/QPSK

Zkušební vysílání ITV1 HD z nové frekvence je volné. Pro příjem transpondéru je v našem regionu nutná parabola od průměru cca 160 cm a více (dle místa příjmu). Není ale zaručen stabilní příjem transpondéru.

Výhodou přechodu na řádné vysílání ITV1 HD bude zřejmě zjednodušení možnosti naladění programu. Kanál bude totiž součástí i platformy Sky UK.

zdroj: flysat + vlastní zpráva