Quantcast

RTVS přináší seriál Rebelka z dobrej rodiny

| redakce | tisk

Německá rodinná sága "Rebelka z dobrej rodiny" zavede diváky RTVS v neděli 15. května do rušného Berlína poloviny 50. let minulého století, na jednu z nejrušnějších, nejdelších a nejširších ulic Kurfürstendamm Strasse, které se dodnes říká Ku´damm.

V devítidílném seriálu nebude nouze o vášeň, velkolepé taneční scény a rodinná dramata z poválečného Německa.

Na začátku seriálu se divákům představí Katharina Schöllacková, elegantní dáma, matka tří dcer Helgy, Moniky a Evy. Je majitelkou Školy společenského tance a společenského chování Galant, která se nachází na známé Ku´damm Street.

Rebelka z dobrej rodiny (foto: RTVS)
▲ Rebelka z dobrej rodiny (foto: RTVS)

Catherine je velmi konzervativní žena, bývalá profesionální tanečnice, která se svým manželem vyhrála mnoho soutěží. Po ukončení společné kariéry převzali taneční školu Galant, ale její manžel se nevrátil z války a od roku 1944 byl nezvěstný. Od té doby se musí sama starat o taneční školu a výchovu svých dcer. Katarína si zakládá na tradičních a konzervativních hodnotách a v tomto duchu vychovává i své dcery. Aby však co nejlépe zabezpečila své tři dcery, snaží se udělat cokoli, zejména je dobře provdat. Její nejmladší dcera Monika je však pro Catherine beznadějným případem. Vztahy mezi nimi budou velmi složité, plné nedorozumění a sporů.

Seriál Rebelka z dobrej rodiny vtáhne diváky do světa vášně, velkolepých tanečních scén a rodinných dramat v poválečném Německu. Diváci budou moci sledovat osudy tří dcer Kathariny Schöllackové v letech 1956, 1959 a 1963. Každému z těchto období budou věnovány tři části seriálu. V hlavních rolích se představí Claudia Michelsen (Katarína), Sonja Gerhardt (Monika), Maria Ehrich (Helga) a Emilia Schüle (Eva). Za seriálem stojí talentovaná tvůrkyně Annette Hessová a hlavním režisérem je Sven Bohse.

Seriál Rebelka z dobrej rodiny bude RTVS vysílat na programu Jednotka od 15. května každou neděli ve 20.30 hodin.

zdroj: RTVS

Reklama
Vybrané články