TereBox T2

První zkušenosti čtenáře se službou O2TV

| Tisk

Každá technika něčím překvapí ať už pozitivně či negativně. Stejně tak je to i v případě příjmu digitálních signálů. Server parabola.cz se rozhodl dát prostor Vám, našim čtenářům a Vašim zkušenostem s příjem digitálního vysílání. Dnes publikujeme další článek - příspěvek našeho čtenáře pana Kamila Smetany s příjmem placené televize O2TV.

Rád bych se s Vámi podělil o své osobní zkušenosti s digitální televizí po telefonní lince O2 TV.

Protože využívám připojení k internetu a zároveň volání z pevné linky, chtěl jsem během léta 2007 využít akční nabídky společnosti O2 a někdy kolem 20. července 2007 telefonicky přes call centrum objednal akční nabídku O2 TRIO (televize, pevná linka, internet). Po několika urgencích jsem se dočkal až začátkem září 2007, ale za to mi dokonce přišly dva samoinstalační balíčky. Jeden jsem samozřejmě vrátil.

Další týden jsem čekal na zapojení služby TV na ústředně. Instalace je snadná. Podpora společnosti O2, ať na internetu, kde je krásný instruktážní film, nebo na dokumentaci v balíčku. Kabely jsou barevně označeny, takže průměrně technicky zdatný jedinec s pomocí nákresů vše zapojí.

Zakoupil jsem si za nemalý peníz značkový HDMI kabel a zapojil ho do své HD READY plasmy 106 uhlopříčka televizoru. Dodávaný set top box má mimo jiného také HDMI výstup. Po spuštění služby se set top box okamžitě naladí ke službě O2TV.

Kvalitou obrazu jsem byl velice, velice příjemně překvapen. To jsem opravdu nečekal. Mám srovnání s vysíláním z CS LINKU i když jenom přes kabel scart a O2 rozhodně vede. Alespoň na hlavních programech ČT, NOVA, PRIMA. Nejsem zase tak technicky vzdělán, abych si byl jist zda je rozdíl ve zvolené kompresi obrazu, či typem připojení. V různých recenzích propírané pomalé přepínání programů je zcela v normě a vyhovuje i pokud mě chytí "surfovací nálada".

Programová skladba, já jsem zvolil ZÁBAVU je od každého něco. Naše největší programy, STV1, MARKÍZA, trocha sportu, dokumentu, pro děti, trocha hudby a zpravodajství. Jsem velký sportovní fanoušek, takže jsem si nabídku rozšířil o Sport PLUS a Extraligu v ledním hokeji. Každý hrací večer být na několika zimních stadionech je opravdu zážitek, i když kvalita obrazu je dána zdrojem z jednotlivých zimních stadionů. Sledovat NHL na třech různých programech - Galaxie, SPORT1 a NASN - paráda.A teď k ceně. Jelikož jsem uživatelem inernetu a pevné linky, tak mě televize stojí základní nabídka ZÁBAVA o 130 Kč více než účet za pevnou a inet.

Využívám také nabídku archivu tv vysílání, i když nabídka programů není nijak ohromující. Filmy z videotéky nejsou také nejlevnější, ale je to pohoda nemuset do půjčovny.

A teď mínusy. Když pominu peripitie s objednáním a aktivací služby a ty nemohu pominout, tak inzerovaný program ČT1 HD mi vzhledem ke kvalitě linek u nás a mé vzdálenosti od telef. ústředny nejde. Obraz některý den 2x až 3x za hodinu na vteřinu zakostičkuje - dá se to přežít. Ale ještě se mi nestalo, aby O2TV nefungovala vůbec.

Nechci dělat O2 reklamu, to v žádném případě. Napsal jsem jen to co si myslím a jak to vidím. Využil jsem možnosti aktivace za 1 Kč, pronájem set top boxu za 1 Kč na měsíc a službu budu smluvně používat 1 rok. Pak se uvidí.

Kamil Smetana

Vybrané články