TereBox T2

MTV 80s a MTV 90s místo VH1 Classic a MTV Rocks

| Tisk

V nadcházejícím týdnu dojde na českém a slovenském trhu k významné změně v nabídce hudebních televizních stanic. Z trhu zmizí značky MTV Rocks a VH1 Classic. Místo nich budou vysílat programy MTV 90s a MTV 80s.

Určitá transformace VH1 Classic na nový brand již probíhá od začátku léta. Tehdy tato stanice do svého vysílání zařadila programové bloky MTV 80s. Nyní se z programových pásem stane regulérní program pod novou značkou.


obrázek

▲ Obr č. 1 - Končící program MTV Rocks

VH1 Classic pod názvem MTV 80s, jak již název napovídá, se zaměří na videoklipy z 80. let minulého století. Fanoušci hudby 80. let tak dostanou celodenní kanál, který jim bude přinášet hudbu z dekády, kterou mají rádi.

Další změna v rodině ViacomCBS se týká MTV Rocks, která bude rebrandována na MTV 90s. Pod novým názvem se stanice výrazně promění - zaměří se na videoklipy z 90. let minulého století.

Kanály pod názvy MTV 80s a MTV 90s se divákům představí poprvé v pondělí 5. října 2020. Z trhu v ten okamžik zmizí původní stanice MTV Rocks a VH1 Classic.


obrázek

▲ Obr č. 2 - Z programového bloku MTV 80s na VH1 Classic bude nová stanice

Nová hudební rodina kanálů ViacomCBS

Po této změně bude nabídka hudebních kanálů společnosti ViacomCBS na českém a slovenském trhu tvořena následujícími programy:

* MTV 80s (nahradí stávající VH1 Classic)
* MTV 90s (nahradí stávající MTV Rocks)
* club MTV (taneční klipy)
* MTV Hits (nejnovější klipy z hitparád)
* MTV Music 24 (aktuální videoklipy)
* MTV Live HD (klipy, živá vystoupení)
* VH1 (videoklipy)

Rebrand kanálů na MTV 80s a MTV 90s není v letošním roce jediný. Od 1. června vysílá videoklipový kanál MTV Dance pod novým názvem club MTV. V tomto případě zůstalo hudební zaměření zachováno.MTV 80s a MTV 90s budou na českém trhu jedinými hudebními kanály zaměřené na jednu konkrétní dekádu. Podobně hudebně cílené programy fungují také na britském trhu, kde fungují stanice NOW 80s a NOW 90s. Vedle nich také NOW 70s. Zatímco kanály MTV jsou poskytovány v rámci balíčků placené televize, programy skupiny NOW TV jsou k dispozici zcela zdarma ( FTA) ze silného evropského svazku satelitu Astra 2G (28,2°E). Příjem je tedy možný i ve střední Evropě s parabolami malých rozměrů. Hudební programy NOW jsou financovány z reklamy a teleshoppingu, kanály MTV jsou bez reklam.

Náhrady za MTV Rocks a VH1 Classic

Po skončení VH1 Classic a MTV Rocks přijdou diváci o žánrově zaměřené videoklipové programy - na hudební produkci ze 70. až 90. let minulého století v rámci jedné stanic a na rockovou televizi. Místo těchto programů mohou diváci sledovat jiné stanice.

Starší videoklipy nabízí z českých stanic Retro Music Television a Óčko Star (obě dostupné na satelitu i v pozemním vysílání). Ze zahraničních z FTA stanic nabízejí oldies Magic TV z Bulharska (39°E), Magic TV z Velké Británie (28,2°E) či polská stanice Gold TV (13°E).

Fanoušci rockové hudby mohou přeladit na českou stanici Rebel (volně na 23,5°E i v pozemním vysílání). Bohužel, na satelitu žádné obdobné volně vysílané rockové stanice nejsou.

redakce

Vybrané články