Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Editovací soft na hudbu

*** Mimo SAT téma ***

Zdravím vás všechny a omlouvám se předem,že zakládám nové téma mimo SAT a Dvb-t ,ale.

Mám nahraný kopec hudby ze sat a z netu.Je toho skutečně moc a v jednom "tracku". Jsou to prostě několikhodinové nahrávky a rád bych něco "vystříhal" a něco nechal.
Nemáte někdo tip radši na PC a nebo i na Android.Klidně i placené.
Děkuju moc všem,kteří mi poradí-pomůžou!

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 82
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

A co ako? Aky vplyv to ma Audio & Video editor. Ak si nahodou pozrel moje MM strihane vinyl audio na youtube, tak nemozes pisat ze sa jedna o NOVY "gramec". Nakolko staci pozriet youtube datum umiestnenia :)))

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

jj děkuji. Je to v MP3 192 kb a 256kb. Pouze hudba...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

No, pozrel som to tvoje youtube - konkrétne "DVAJA-Full Album /vinil LP 1986/
To si vážne robíš p.del z ľudí či ako? Veď to je čistý otras tá tvoja nahrávka! To je vo výškach, bez basov, v podstate frekvenčný rozsah nevyvážený - No proste čistý odpad! Môj najstarší analógový kazetový magnetofón dokáže urobiť 100 krát kvalitnejšiu nahrávku než tento zjav, ktorý si tam zavesil!
A pri Robovi Grigorovi to isté
A s týmto sa chváliš?!
Rv Rv Rv

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Editovací soft na hudbu

Raz na(nevhodné slovo) nagrabovane, potom este na(nevhodné slovo) zostrihane a rekomprimovane. To ani nemôze zniet dobre. Jedine cigani si takto môzu pustat priamo cez repracik mobilu. Ja ani takto. Lebo tie chybajuce vysky bude pocut aj tak.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Chudaci ti 9000 vratane mna co poculi: dvaja- full...
Fuuuuj je slabe slovo. A niejaje vysky tam su, ale hnusne!!!!

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Nedalo mi to a tak som narýchlo vyhrabal moje staré LP ripy, robené cca pred 18 rokmi na staručkom gramofóne TESLA z MM prenoskou, RIAA predzosilovač vlastnej výroby, staré PC z Win XP, zvuková karta len na základnej doske.
Netvrdím, že je to super kvalita, ale oproti tomu tvojmu "bazmeku" je to sto a jedno.
https://ulozto.sk/file/14Ms4NrGgT9n/nveexport-0001-mpg
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

pokud kvalitu

základ je kvalita gramo mechaniky bez střídaviny,pak preamp ,např actidamp 3,přenoska alespon ortofon,převodník AD a samozřejmě kvalitu nemršit ve finále převodem,tedy nechat alespon ve wavu,když už to tak trvá a dá to práci,tak aby to znělo v nejhorším,jako cédo

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Ešte som nepočul dobrý rip z LP. Ani, keď ich robili asi najuznávanejší LP riperi PBTHAL alebo Dr. Robert. A tí už naozaj používajú celkom slušnú techniku: VPI Scoutmaster w/Trans-Fi Terminator T3 Pro, Audio-Technica AT150ANV Frankencart, Parks Audio Budgie Tube Phono Preamp a Sugarcube SC-2

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal64

no to jsi neslyšel moje,hraje to líp,než hnusný cédo,je to moc práce,jedna skladba trvá cca 2 hodiny,žádný automaty,pěkně najít lupnutí a vyrušit tu milisek.un.du zvuku

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medecal64

taky přes youtube už tu kvalitu nikdy neuslyšíš,posloucháš zmršenej digitál

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Tak som ti to hodil aj na YT, nech to nemusíš sťahovať z ulozto.
https://youtu.be/2DQRH3Cdn2w
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Zvuk mas OK. To vies, tak ako sa vyvija MM, tak aj moja malickost sa na dochodku STALE UCI. Zvuk ktory som zverejnoval cez MM na youtube pred piatimi rokmi, nieje AUDIO ktore zverejnujem po svojom uceni sa teraz.
Takyto ZVUK s mojim videom som zverejnil cez Movie Maker nedavno. Da sa to aspon pocuvat?
https://www.youtube.com/watch?v=dkbpMoLcgQY

Rakovinu diskusie nick suto..., nie sám ignorujem -_-

bohus31
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 8 673
Galerie: bohus31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bohus31

Tu na tomto poslednom YT odkaze je zvuk ok, ale samozrejme podľa mňa to audio už nieje LP rip, že?
;)
Ja netvrdím, že MM je zlý, ja som si iba zvykol na iné editory a prácu s nimi.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 598
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Editovací soft na hudbu

https://ulozto.sk/file/ZkD6OHgZX4ZK/mp3-old-rock-metal-a-kadeco-ine-rar
je tam hlavne subor flac, tak si vypočujte , ako vyzerá kvalita .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Editovací soft na hudbu

Tak flac je flac to je jasne, to uz hovorili pred 75 rokmi, jaj sorry to bol flak ..... :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Však teda niekde ten tvoj rip zaves, popočúvame, posúdime ;)

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Editovací soft na hudbu

MP3EditorDeluxe ?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

takže zatím...

takže jsem zatím prubnul dva softy. První Goldwave a AudaCity.Z toho prvního jsem nebyl zrovna moc svůj a tak jsem stáhnul Audacity a ten mi zatím vyhovuje rozhodně více.
Zítra mrknu na další....

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Ale budes rekomprimovat. Audacity je super, ale na nieco ine!!! Naco ubrat kvalitu?
Dokonca v mobile s androidom dokazes strihnut mp3 bez zmeny kvality.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

mám nahrávky z rádií 256Kb a jak jsem to vystřihané ukládal,nechal jsem tam nahrávky v mp3 v dané "kvalitě"...

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Editovací soft na hudbu

Audacity nenechal nahravky v tej istej kvalite..Komprimovat audio do mp3 znamena znizit kvalitu audia. Takze kazda mp3 uz ma znizenu kvalitu.
A ked ju este znova ides dat do mp3 (rekomprimujes), kvalitu zase uberies.
A su softy, ktore strihnu mp3 bez opätovnej komprimacie. Dokonca aj s fade out. Pripadne su softy na vyrovnanie hlasitosti mp3 bez rekompresie (samozrejme najlepsie original si pobechat). Niekedy sa to hodi- pri grilovacke mi hra hudba na dvore rovnakou hlasitostou.(mp3gain)

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

goldwave vypadá složitě,ale když se to naučíš,umí to všechno

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

ano,to máš určitě pravdu,ale já jsem to potřeboval co nejrychleji,abych se s tím nemusel zabývat(učit se a studovat) a v tom mi skutečně víc vyhovuje ten Audaciy... ;)
Jinak díky mic za fajn tip!!

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kasr

já už ty nahrávky ze "zdroje" mám v mp3 a vůbec mi to nevadí.Je to pro kámoše,který to bude poslouchat v kamiónu.Tedˇkom více cestuje,ale hlavně více stojí,než jede.... :sly: :sly: :sly:
Ještě jednou díky moc všem za pomoc,rady a tipy!!!

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jamess96

Nic v zlom, len tieto mp3 nevesaj v ziadnom pripade na net. Lebo ten uz je preplneny nekvalitnymi mp3-jkami.
Lebo dnes uz je narod zdegenerovany, a nielen ze dokaze pocuvat smejd hudbu, ale este v nekvalitnej kompresii. Hlavne mladez.
Dnes, ked chcem nieco z netu, tak uz flac, ale ani tam neni zaruka, niekto dokaze grabovat vo windowsackych nastrojoch do wma, alebo mp3 a potom to previest na flac! Rv

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 424
Stránka: 1 2 [ 3 ] 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 82
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra