Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Satelitní příjem

Ahoj Všem,

chtěl poprosit o rady ohledně příjmu satelitního vysílání. Předem se omlouvám, ale moc se v tom nevyznám a i když jsem se snažil hledat informace tak jich je hodně a nedokážu se v tom dobře orientovat.
Aktuálně mám freesat s pronajmutým settopboxem, ale rád bych přijímal i volné programy ze satelitu jako např. ZDF, RTL, ARD, SAT1 ale i nějaké italské, rakouské apod. tedy asi i z více družic (Astra ?, Hotbird? nějaké další?). Prostě hodně programů. Teď jsem si všiml i nějakého multikanálového vysílání ?
Je to takový můj sen z dětství :)) ... který bych si rád nyní splnil.
Chtěl poradit ohledně paraboly, jestli natáčecí, nebo pro každou družici jinou? Satelitním přijímačem (set top box?). Nebo jestli stačí TV se zabudovaným ?Asi ne, že ?...Prostě co je v současné době asi nejideálnější, abych to mohl zrealizovat. A případně jaká firma mi s tím může třeba pomoct ?
Samozřejmě i jestli to má v dnešní době i s ohledem na možnou budoucnost satelitního vysílání vůbec smysl.
Moc děkuji za případné informace a doporučení a ještě jednou se omlouvám za takhle základní dotazy.
R^

Drat
Registrace: 11/2016
Příspěvků: 2
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 44
Odpověď v diskusním vlákně
 

Multifeed

Zakladni informace o tom jak se nastavuje multifeed lze nalezt tady: https://www.parabola.cz/abc/multifocus/ Jedna větší lapálie je v tom že se na multifeedu vlastně prijímá odražený signál, takže LNB pro pozice směrem na východ od středu se přidávají na pravou stranu, tedy na západ a stejně to platí i obráceně.

Ještě k té pozici 5W, je vhodné tuto pozici umístit na střed, a jako šilhající přidat 1W na které je freesat, protože 5W vysílá oproti Thoru nižším výkonem.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní příjem

V roce 2020 se zabývat satelitním příjmem je to samé, jako snaha předělat současné auto na parní pohon ... :lookaround:

mamk
Registrace: 7/2013
Příspěvků: 192
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mamk

A na co bys přešel? Nevím o jiné technologii která by satu konkurovala programovou nabídkou a zároveň se dala jednoduše používat, ještě když zakladatel vlákna hledá zahraniční programy. Zakladatel vlákna hledá italské a německé programy a ty jinde než ze satu zadarmo nedostane. IPTV ti zahraniční programy nedá, tedy pokud nepočítáme ruské servery, webové vysílání vyžaduje VPN a taky přepnout mezi programy jiných vysílatelů znamená načíst jinou stránku a tam spustit stream a někdy i přehodit VPN. A přesně z tohoto důvodu jsem po půl roce testování přestal internetové vysílání používat a přešel jsem na sat. Abych výčet technologií dokončil tak kabel není všude a do pozemního vysílání ti taky zahraniční kanály jikdo nedá, tedy pokud nejsi v pohraničí dane země. Já nevím jak to vidíš ty ale z hlediska programové nabídky, jednoduchosti používání a stability stále není adekvátní náhrada za sat. Nebo mi řekni kde kromě webu vysílatele najdu zadarmo TF1 a France 2?

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

co je na tom za lapálii??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní příjem

Asi přechází z mobilu na morseovku a pletou se mu tečky s čárkama.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mamk

Ty si zrejme dobrý pako!
Figu borovú tomu rozumieš, ale svoje zakrpatelé názory sem kydneš, to ti veru ide!
Za mňa Rv Rv Rv
Myslim si, že sat príjem má ešte dlhú a úspešnú cestu pred sebou a aj perspektívnu budúcnosť!
Videostreamy cez net sú síce veľmi pekná vec, ale nieje to všeliek!!!
Takých "intelektuálov", ako ty som už stretol v živote veru zopár. Tiež si mysleli, že keď majú pripojenie na net, tak sú gerojmi, myslia si že internet je najdokonalejšia vec na svete!
No, odpoveď znie - NET NIE JE NAJDOKONALEJŠIA VEC NA SVETE!
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 637
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Jenom to že člověku který nikdy nedělal mulfifeed to nemusí být na první pohled jasné. Selský rozum neznalým říká "pozice je na východ takže jdu na východ", ale v reálu to tak nefunguje. My co už to známe tak víme že je to odražený signál a je třeba ho chytat na opačné straně.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Na tohle mužu říct pouze jedno. Internet nikdy nebyl konstruován na to aby přenášel stream který "za pochodu" vzniká. Hodí se maximálně na předem uložené videa kde lze využít buffer a video prednacist do cashe. Jenže u IPTV streamu tohle pouzit nejde a tak se vždy předem uloží cca 20 sekund které se projeví jako zpoždění kdy rádio už řve gól ale na obrazovce ještě hráč ani nevystřelil. Nbeo si to někdy zkuste porovnat u biatlonu až v zimě zase bude. Především na střelnici to jde dokonale vidět.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní příjem

A která platforma je konstruována, aby přenášela stream vznikající za pochodu? A jaký je její principiální náskok proti internetu, že je pro takový stream vhodnější?

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Třeba sat nebo pozemní vysílání nepoužívá buffer, takže nepřednačítá dopředu 20 sekund záznamu o které je internet následně zpožděný. I když už to není tak rychlé jako v době analogové a rozdíl bývá tak do 2 sekund. Navíc tyto platformy fungují nezávlisle na počtu lidí kteří daný stream sludjí, takže se nemůže stát že by byl vysílač přetížený jako v případě IPTV serveru. Taky mají garantovanou šířku pásma, takže se nestane že HD obraz najednou spadne do SD kvality.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Satelitní příjem

To by ses divil, kdybys o tom něco věděl....

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Pokud si z toho odečteme tu technickou část (buffer) tak je ten příspěvek v pořádku.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

tak to mě teda nenapadlo,že někdo dělá montáž a nebyl ve fyzice v osmý ZDŠ,tam se probíraly zrcadla,ale možný je všechno

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Jsem myslel ty a Saxon že reagujete na porovnavani zpoždění mezi satem a IPTV. U toho odrazu signálu samozřejmě vím jak to funguje i když ve fyzice se často mluví jen o odrazu do ohniska (v našem případě středová pozice) a o odrazech mimo ohnisko už moc ne. Ale to jsem si dohledal tady.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

mimo ohnisko to není parabola,ale vydutý zrcadlo

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

To vim taky že satelitní parabola je z hlediska fyzikálního duté zrcadlo.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

to zase néé,parabola to je,nebo výřez z velké kruhové je ofsetová,ale chová se jako parabola pouze s lnb v ohnisku,pokud je mimo,potom se ten kus plechu chová jako zrcadlo

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

No dobře. Nerozumim tomu uplně nejlepe ale vim to co potřebuju k tomu abych to dokazal namontovat.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

to je základ,ona ta teorie je stejně k ničemu,když není praxe

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 003
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 44
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra