Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

VHS - záseky

Zdravím, zkouším tu digitalizovat nějaké kazety a všiml jsem si (s otevřeným krytem VCR) že posun kazety se každých cca 5 sekund na zlomek sekundy zastaví, což na TV hodí vadu obrazu. Dělá to většina kazet. Nevíte někdo co s tím?

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

Zkus jiný přehrávač. Digitalizoval jsem už docela dost VHS-ek, dokonce i s adaptérem, a s podobným projevem jsem se nesetkal.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

v dnešnej dobe je kopa pošahaných - vecí .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dusan

Jiny prehravač tu nemam a nevim kde se da sehnat a za kolik. Taky mi došlo že to bude problem na VCR. Mam tu ještě jeden problém. Jedna originální kazeta mi hraje černobíle, i když je na obalu označená jako barevná v normě SECAM. Typ videa je SILVA VRC660Y a podle manualu by normu SECAM mělo zvládat.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

VHS copy

Ja digitalizuji pres profi video Sony. Co se tyce komercnich videi tak paskova draha toho moc nevydrzi. Motor muze byt v haji nebo napinaci kladka. U obyc videa oprava nema smysl. Kdybys mel tak panasonika 800 az 1000 to byli dela. Z profi sony kopiruji pres s-vhs vystup pokud mozno v co nejvetsi kvalite z kazety do dvd rec pioneer.

Tesla mediabox X900 pro

mudrsat
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mudrsat

A co videa JVC?

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

JanM

Videa JVC dle dostupne rady. Nejvyssi model sdilel cast platformy s ostatnimy vyrobci. Panasonik byl nejdale pokud pocitame komerci. NV 1000 byl poloprofesionalni model za cenu 44900 kdyz se v eře prodaval. Hodne uznavany byl model panasonic 55 s regulovatelnyma hi-fi stopama. Vyssi modely to meli. Nedavno jsem byl u technika ktery dela videa 40 let od prvniho avexu az po studiovou techniku revox a tascam. Hledel jsem jaky je o to zajem. Sam mam jedno jvc video doma. Nepouzivam jen profi Sony. Ps:videl jsem fungl nove nahradni hlavy panasonic a toshiba(bubny)

Tesla mediabox X900 pro

mudrsat
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mudrsat

v 95´jsem si pořídil PANASONIC NV-HD 100. To byla také pěkná mašina.
6 hlav,obrazové hlavy měli posun a hlavně "editace" a dabing. Fakt to bylo super dělo - vydrželo 13 let nepřetržitého provozu ... Pak jsem ho střelil kámošovi a pak toho litoval ... ;)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jamess96

Jo byli to krasne stare stroje. 100 jde jeste sem tam videt. Znam cloveka co ma 1000 skoro nepouzitou zabalenou v krabici. Nechce ji prodat. Rotacni mazaci hlava a TBC.
Sam mam to profi video sony puvodem z česke televize!!!

Tesla mediabox X900 pro

mudrsat
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

já jsem ho měl z NSR - pochopitelně stejně,jako v 90´´ letech všechnu elektroniku,co jsem doma měl .... ;)
PANASONIC dělávali skvělé mašiny. Hlavně byly vychytané jak po mechanické,tak i elektronické stránce!!!
Tak tvému kámošovi se nedivím.Takové věci se nechávají doma .... ;)

_________________________ Vím,že nic nevím _________________________

jamess96
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 3 856
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

A televizi máš taky SECAM? :-) To bude asi ten problém! Pokud jde o to cukání pásku, tak bude asi vada v synchronizaci. Může být špinavánebo vadná sync hlava.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 653
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Na televizi je obraz černobílý bez ohledu na to zda na TV nastavim PAL nebo SECAM, po připojení na DVD rekorder SONY vidim po přepnuti na SECAM černobílé i menu rekorderu. Na barvevnost nemá vliv zda je připojeno video přes modulátor nebo SCART.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

JanM

Nektere videa meli moznost prepnout
normu manualne v menu nastaveni. Nektera tlacitkem na zadnim panelu. Zkusit nastavit pres menu na auto

Tesla mediabox X900 pro

mudrsat
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 133
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Používám 2 zapojení
1. VCR - TV přes modulátor nebo SCART.
2. VCR - SONY rekordér (SCART nebo RF) - Vu+ UNO 4K SE (HDMI) - Acer monitor (HDMI)
Nastavení na videu nemá vliv, po nastavení TV (nebo rekorderu) na SECAM je černobílé i menu VCR, po přepnutí na PAL je aspon menu barevne.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

ak používaš VCR bez krytu, tvoj problém môže byť v osvetlení optických snímačov, ktoré sú na oboch stranách výťahu. Zatvor VCR alebo aspoň zakry fotodiódy z vonkajších strán a malo by to ísť bez zádrhov. Ak to nepomôže, potom problémom je el kondík na Capstan motore.

Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Peon

Otevřený kryt jsem měl jenom na pokusy. Normalně ho mam zavřený. Ještě mě napadlo že muže byt problem se seřízením dráhy pásky. Našel jsem tohle https://www.youtube.com/watch?v=lpPUkckZinY ale nevim jestli je to přesně na muj problem.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

panasonic 650

jelo ve dne i v noci,ve dne dcera krtek furt dokola,večer nahrávky,v noci koukání nahrávek,hlava to to nepřežila,nová stála 6000 tak šlo do dvora

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

K problému s kazetou SECAM: není to náhodou kazeta originální, případně nahraná třeba někým ve Francii? Videa, prodávaná v naší oblasti, která měla kromě PAL i SECAM, mají převod barevných složek při záznamu na pásek řešen jiným způsobem, než videa pouze pro SECAM, používaná třeba v té Francii ( záznam SECAMu klade menší nárok na časové chyby při převodu pomocné nosné s barvonosnými složkami při záznamu na pásek než PAL nebo NTSC, takže obvodové řešení videí pouze pro SECAM je jednodušší ).
Videa z naší oblasti, která umí PAL a SECAM ( případně NTSC ) nahrály a přehrály u nás před "převratem" SECAM nahrávaný z antény nebo přímo z videovstupu. Tato forma SECAMU se někdy nazývala MESECAM ( Middle East SECAM, jestli se nepletu ), čímž se zákazník upozorňoval právě na tu nekompatibilitu se záznamy z frankofonní oblasti. Ale kazety z Francie barevně nedokázaly přehrát. Existovaly nějaké výjimky multinormových VHS, které tuším uměly obě varianty zápisu SECAMu na pás, ale běžně v obchodech ani nebyly ( jeden jsem kdysi viděl, nevím, zda byl z TUZEXu nebo jinak získaný... ).
S kazetou z Francie jsem se osobně setkal, jela jen černobíle. Kdo k nim měl přístup ( třeba katedra francouzštiny ) - potřeboval opravdu příslušně vybavený VHS přístroj.
Pokud byste měl VHS video, které ty francouzské kazety přehrát umí, tak videosignál na AV výstupu už televizor, který má dekodér SECAM, přehraje a pokud umí SECAM i grabovací karta se softwarem
( což bývá ), tak by šlo i zdigitalizovat.
Pokud se posuv pásku zastavuje u více kazet, mohla by to být i nějaká drobnější závada v mechanice videa,nemusí to být v elektronice, stálo by za to to svěřit někomu, kdo má z minulosti s mechanikami trochu zkušenosti.
Přehrání SECAM kazet to ale stejně nevyřeší...
Ať se zadaří!

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 351
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

Jedná se o originální profesionálně nahranou kazetu, která se prodávala ve Francii. Ten MESECAM v menu videa mám (možnosti PAL, MESECAM a AUTO) a ten přepínač nedělá nic. Jedná se pouze o jednu kazetu, zbytek je v normě PAL a video to normálně zvládá. V manuálu je napsáno že to video na anténním vstupu dokáže zpracovat SECAM a to bude asi ten MESECAM. Takže to není francouzský SECAM?

K těm zásekům, sekají se ty kazety skoro všechny, některé více, některé méně. Nepomohlo by na to seštelování té dráhy pásky? (tedy kladky před a za čtecí hlavou)

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Anténní vstup do toho nepleťme, dostali bychom se do dalšího složitého vysvětlování - ve Francii se například používala amplitudová modulace zvuku na rozdíl od jiných zemí, kde byla obvyklá FM modukace. Ale rozdíl v tom barevném kódování na této úrovni není, jde , jak jsem psal, o problematiku převodu barvonosných informací na formu, vhodnou pro videozáznam. Je to oblast příliš komplikovavaná, než abych ji dokázal ve stručnosti rozebrat. Doporučuji si o analogových barevných soustavách případně problematice magnetického záznamu něco přečíst - spíše v nějakých pořádných knížkách například od V.Víta ( Televizní technika ) než na internetu, kde to může být mnohdy matoucí a nesystematické. Mnohé základní principy je dobré znát i v době digitální.

Záznamová mechanika je velmi choulostivá věc! Na ty kladky před a za bubnem s rotačními hlavami ani nesahejte! Jedna možnost je, že není něco v pořádku s regulací tahu pásku - přibržďování odvíjecí cívky - bývá na unášecím trnu pásová brzda potažená plstí, pákovým mechanismem přibržďovaná pružinou a tah pásku působící přes vodící trn odbržďuje odvíjecí cívku proti pružině, vhodným nastavením systému se dociluje vhodného přibrždění, aby pás byl k hlavám přitlačován vhodnou silou. Je to stejný princip jako u lepších cívkových magnetofonů, kde se nepoužíval přítlak pásku k hlavě pomocí přítlačného polštářku, ale pouze vhodným napnutím pásku, lehce obepínajícího zvukové hlavy.
Teoreticky by se to tam mohlo zasekávat. Ale opravdu bych doporučoval svěřit to někomu, kdo má s mechanikou zkušenosti.
To je asi už vše, co bych k tomu chtěl říct...Dobrou noc

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 351
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

Kup nějaké videorekorder z bazaru za 200-300 a problém je vyřešen.Jsou tam toho mraky.Já mám 4 a páty Philips i se sat tunerem který stál 32000 jsem nedavno dal do šrotu neb oprava by byla hodně drahá.Kdybys byl někde blízko mš tak Ti jeden dám.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

ja som kupil za 10€ videorekorder Thomson Hi-Fi Stereo 6 hlav, ked som potreboval digitalizovat par kaziet z domacim videom :))

Zgemma H9S, Octagon SF8008, uClan Ustym 4K Pro

kratos
Registrace: 4/2008
Příspěvků: 585
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

MŠ to je co za oblast? Jsem v Ostravě.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

Ja som si na zdigitalizovanie starých kaziet dávnejšie kúpil Combo DVD/VHS Rekordér FUNAI WD6D-D4413DB. Vyzeralo to slušne-HDMI výstup,slušný zvuk 6 hláv stereo, ale neskôr som zistil že mi to po prehraní kazety nahratej na pôvodnom 4 hlavovom mono SONY SLVX? zanechalo miestami na okamih výpadky v obraze. Tak som to potom radšej nechal, aby som si nezničil vzácne záznamy(oslavy,svadby...).Potom aj keď som vyskúšal na to miesto nahrať nový záznam Funaiom, boli sem tam výpadky v nahrávke, ale zase na iných miestach, alebo nahralo bez výpadku.Neviem ale posúdiť, či je to spôsobené starými kazetami, alebo ich ničí relatívne nový funai?

Vantage HD 8000S, Amiko Alien 2 Triple Plus (S2 S2 T2/C) - Dual Boot OS: fw. Spark 1.2.76, Enigma 2 fw. openATV 5.1, 80cm parabola na motore

digitals
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 656
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

Tak to máme 200km Vyškovsko

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Mě to taky sekalo. Potom jsem každou kazetu před kopírováním rychle přetočil do konce a zpátky, a šlo to. Dlouhým nepoužíváním se k sobě přilepily závity pásku a cukalo to.

T.sat Sir, G.ini 100-m.fokus 28°,23°,19°,13°, AB Cryptobox 752 HD G.ini 85-monoblok 19,23°E, Octagon SF 4008, G.ini 125-SG 2100, 30W - 60E, G.tini 100 m.f 30,27.5,22°W, Skylink, ORF, SRG, C. Digitaal NL, E.Esse 15RB3 vert., mot. Conrad, DAB+ Yamaha T-D50

Jousi
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 478
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra