Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

VHS - záseky

Zdravím, zkouším tu digitalizovat nějaké kazety a všiml jsem si (s otevřeným krytem VCR) že posun kazety se každých cca 5 sekund na zlomek sekundy zastaví, což na TV hodí vadu obrazu. Dělá to většina kazet. Nevíte někdo co s tím?

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

Skladované kazety by se měly 1x ročně přetáčet.Ještě postřeh k té digitalizaci.Nedávno jsem potřeboval zdigitalizovat kousek z jedné staré kazety aby jsem to mohl dát na Facebook.Koukl jsem na dvd a stahl to z něj ale ta kvalita se mě moc nelíbila.Tak jsem zkusil hodit kazetu do videorekorderu,propojil s tv a na stojan upevnil 4k kameru.Kameru jsem vycentroval aby zabírala jen kraje tv a počkal do večera.Spustil jsem kazetu i nahrávání a byl jsem celkem překvapený,že ten obraz byl lepší než kdybych to digitalizoval z kazety.Trochu horší je to ze zvukem,protože je snímáno co leze z tv tak je potřeba si pohrát s hlasitostí a výšky ,hloubky.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

To už je lepší tahat to z Vu+ boxu přes HDMI in. Jenže ja potřebuju v prve řadě plynulost na tom samotnem videu.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

Tak ted už važně nevim

Zkusil jsem jednu nahodně vybranou, ta se vubec neseka, na některe nepomaha ani to převijeni tam a zpatky, a ta francouzská se seká nejvíce. Podle toho se to asi jmenuje SECAM.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

z vuplus cez hdmi in to ide nahrať do hdd. ale . . . pri prehrávaní tam nie je zvuk .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 514
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

naštelovanie páskovej cesty zlepší synchonizáciu stopy, prípadne doladíš kolmosť zvukovej stopy. Ak to cuká tak, že sa zastavuje capstan motor (to je ten čo točí s hriadeľkou na ktorú sa pritláča gumový valček) tak problém bude v tom čo som už písal. Ak sa zastavuje len páska a motor točí plynule, problém je buď v stvrdnutej prítlačnej kladke (gumový valček), alebo niekde zadrháva mechanika - ložiská unášačov, brzdy a pod. Bez presného popisu je to ťažké určiť. Najlepšie ak by si našiel nejaký servis ktorý by bol ochotný sa s tým zaoberať. Neviem odkiaľ si, ak chceš, skús PM. ;)

Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

VHS-výpadky

vedel by niekto poradiť, čo môže spôsobovať výpadky v obraze-zazrnenie na okamih (napr.jeden snímok) pri prehrávaní VHS?
Keď som starú kazetu prvý krát pustil v novom Funaii išla bez výpadkov, ale druhý raz už mala výpadky na tom istom mieste...

Vantage HD 8000S, Amiko Alien 2 Triple Plus (S2 S2 T2/C) - Dual Boot OS: fw. Spark 1.2.76, Enigma 2 fw. openATV 5.1, 80cm parabola na motore

digitals
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 656
Odpověď v diskusním vlákně
 

@digitals

VHS kazety jsou hodně náchylné .... stačí že necháš kazetu ve videorekordéru nepřetočenou na začátek či konec a na tom místě kde se pásky dotýkají hřídelky a hlavy může vzniknout vadné místo, které se při přehrávání projeví výpadky obrazu či zvuku

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

většina recorderů pásek zasune do kazety,pokud to netahá ze zdi

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Peon

Každých cca 5 sekund obraz při přehrávání vytvoří "vadu" (šedý flek) a posuv pásky se při tom na zlomek sekundy úplně zastaví. Nevím jestli se při tom zastaví i motor. Při tomto zastavení jde slyšet cvaknutí. Co je záhada je to že jedna kazeta na tom jede normálně bez záseku. To co jsi psal minule to asi nebude ten problém protože to dělá stejný problém i s nasazeným horním krytem. Zkusím zítra nahrát kousek na Youtube.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Peon

Lokalita Ostrava

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Peon

Nastavení kladek nemá moc vliv, tedy pokud není úplně rozhozená synchronizace půlsnímků a obraz jakoby ujíždí nahoru nebo dolu. Je zajímavé že kazety na kterých jsou televizní nahrávky (pravděpodobně kdysi nahrané na tomhle VCR) jedou celkem dobře, ale ty s domácími nahrávkami z kamery se sekají skoro všechny. A ta francouzská kazeta SECAM je úplně mimo všechno a seká se úplně nejvíce. Nedostala tahle vysílací norma název podle toho že se seká?

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

A ta síla tahu pásky se nastavuje kde?

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Že jedou na stroji nahrané kazety a ostatní ne, mi připadá na chybu sledování stopy. Zkoušel jsi funkci tracking, měla by být dostupná na DO?

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 432
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

to som nevedel, že je to až tak citlivé, veď na starom Sony sa nič také neprejavilo a to som tam mal kazetu stále vopchatú, ale možno boli aj tie staré kazety vtedy v lepšej kondícii...

Potom, ale keď som na to miesto nahral novú náhravku na Funaii, tak to prehralo OK, alebo bol výpadok zase inde...

A ešte ten combo Funai mi aj roztrhol jednu pásku - to môže byť tým, že je stará?

Vantage HD 8000S, Amiko Alien 2 Triple Plus (S2 S2 T2/C) - Dual Boot OS: fw. Spark 1.2.76, Enigma 2 fw. openATV 5.1, 80cm parabola na motore

digitals
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 656
Odpověď v diskusním vlákně
 

@digitals

Jo, jsou hodně citlivé, z vlastní zkušenosti, nějakých dvacet let jsem nahrával videoklipy pomocí dvou videorekordérů, jeden SONY a jeden Panasonic. Nejnáchylnější byly pásky BASF / EMTEC 240 minut. Zpětně nejlepší výsledky podaly Maxell i v délce 240 minut, a celkem se držely TDK a SONY, ale jen z vyšších řad ( vyšší množství částeček kovu na pásce ) do délky 180 minut. Měl jsem těch kazet dva plné pytle, skončily ve sběrném dvoře. Samozřejmě po digitalizaci pomocí S-VHS videorekordéru a DVD rekordéru. Ještě se ty 240 minutové pásky někdy i takzvaně vytahovaly ( četl jsem o tom, neměřil ), z vlastní zkušenosti pak na nich blbnul zvuk ze šikmých stop. Největší výdrž na VHS páskách má audio záznam, i do šikmých stop, pokud je bez obrazu, případně pouze černá obrazovka )

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

@geronimoh

Mám tu prevažne pásky BASF E240 EQ, takže nič moc...

Takže vždy pred použitím dlho nepoužívanej pásky je dobre ju najskôr popretáčať a pred vypnutím rekordéru ju pretočiť na začiatok, alebo najlepšie úplne vybrať?

A s tým roztrhnutím pásky nemáš skúsenosti?
Dik.

Vantage HD 8000S, Amiko Alien 2 Triple Plus (S2 S2 T2/C) - Dual Boot OS: fw. Spark 1.2.76, Enigma 2 fw. openATV 5.1, 80cm parabola na motore

digitals
Registrace: 11/2008
Příspěvků: 656
Odpověď v diskusním vlákně
 

@digitals

U VHS se mi páska nikdy nepřetrhla, to se mi stalo jen u audiokazet. VHS pásky je dobré po přehrátí přetočit na začátek, pokud ji vytáhneš z rekordéru, tím líp. Začátek pásky taky dost trpí, zpočátku jsem nenahrával na prvních 30 sekund pásky, pozděj na prvních 5 minut. Jestli je dobré dlouho nepoužívanou pásku přetáčet tam a zpět, to nevím, nedělal jsem to

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

@digitals

ty pásky BASF / EMTEC E240 byly cenově nejvýhodnější, tuším 65 Kč, taková TDK / SONY vyšší řady okolo 150 Kč za 180 minut. Taky jsem těch E240 koupil hodně, nic nevydržely

DM525 HD, DM900 UHD, VU+ Duo 4K, Octagon SF8008 4K, DM920 UHD

geronimoh
Registrace: 10/2012
Příspěvků: 501
Odpověď v diskusním vlákně
 

@JanM

Ostrava trocha priďaleko. Ak to robí len na niektorých kazetách, môže byť problém aj v nich - nedostatočné odblokovanie kotúčov (V dolnej časti kazety je otvor s klapkou do ktorého sa vsunie kolík z mechaniky videa.) ak sa nedostatočne uloží kazeta nemusia sa správne vysunúť západky kotúčov v kazete. Ale to všetko sú len dohady. Najlepšie je to mať na stole. Potom by som Ti povedal čo s tým skutočne je. ;)

Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: VHS - záseky

Souhlas s Jousi... Mam stejnou skusenost se starymi VHS kazety... Pretocit celou tam i zpet a jede to... Hodne zdaru !

aslivins
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 164
Odpověď v diskusním vlákně
 

@aslivins

To už jsem zkusil a nepomohlo to. I vicekrat přetočenou.

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra