Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příslušenství

Nové USB sandisk 3.0

Pánové koupil jsem nové USB SanDisk 64G na nahravání,starý umřel,jenže DM525 ho neviděl/než padnul/,TS 6280 ho taky nevidí,v PC funguje v pohodě,v přehravači taky,co dělám blbě,je to 3.0,vstupy jsou 2.0-muže to mít vliv ,děkuji. :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 872
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

3.0-2.0 je zpětně kompatibilní v tom by to nemělo být.Já nový vždycky nechám naformátovaný na FAT32 a potom si zatím každý externí přijímač poradil vlastním formátováním.

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 371
Odpověď v diskusním vlákně
 

nevidi?

jak jsi prisel na nevidi ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

Skus
BOX-Spravca zariadenia - Inicializovat a pripojit!

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

Všetky tie mega-ultra-rýchle USB kľúče s kadejakými cache vychytávkami stoja v tomto prípade za starú bačkoru. Treba k linux boxu kúpiť absolútne obyčko, napr. Kingston Datatraveler G4. Tie majú aj deklarovanú kompatibilitu s Linuxom.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

Takze teraz pouzivas TS 6280?

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 217
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

cim novsie a rychlejsie, tym pravdepodobnejsie ze niektore zariadenie bude mat s tym problem. Skus naformatovat na co najmensi sektor, pokial mas nejaky program na to kde sa da volit tieto veci.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

placas blbosti

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

Dokaz to ak mas argumenty ....

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

napis v terminalu lsusb s/bez pripojenym usb a pokud tam vidis zmenu tak ho zarizeni vidi.
pokud to mas na nejakym hubu, tak hub odpoj pripoj protoze je mozny ze ho prijimac kuli necinosti odpojil a tedka se to nezvlada pripojit
zarizeni 3.0 3.1 3.2 nebo jak jim chces rikat jsou zpetne kompatibilni s 2.0. pokud nekdo tvrdi opak tak at to nejak prokaze. takovy zarizeni nemuze splnovat normu.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

ja nepotrebuju dukazy. ty potrebujes dukazy na svoje tvrzeni.
me bohate staci ze standart 3.0 musi bejt zpetne kompatibilni a ja jsem nenarazil na zarizeni ktery by nefungovalo

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

ani nepotrebujem nic dokazovat, ty si povedal ze je to blbost, tak ked to tvrdis daj tomu logiku a nemlat prazdu slamu. Teoria o kompatibilite je jedna vec, ale nema nic spolocne s tym, ze proste problem moze byt inde, nie v tabulkach kompatibility. :)) MArketing je super ale nie na vsetko.

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

Díky pánové,ano používám teď pro pozemku TS6280 twin,opravdu už jsem vyzkoušel vše,Fat 32,xfat,ntfs,TSko ho vůbec nevidí,zkoušel jsem jiné,ale 2.0,okamžitě najely,u zkoušek mi právě lehnul DM525-totéž -nenačte a neviděl,dám do malé krabice mini pc-najede ihned,ještě zkusím zformátovat v něm,ve zbytku nemohu-když není vidět není co formátovat,i tak všem děkuji,adata-že já u něj nezůstal! :8) restarty jsem zkoušel :)

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 872
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

Ešte skús úplne odstrániť partíciu vo Windows (diskpart) CLEAN a vo Windows naformátovať na FAT32.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 917
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

logiku nema to co pises.
..... přesto zpětně podporuje USB 2.0 a slibuje možnou nižší spotřebu energie (díky Power managementu). Díky tomu je možné používat libovolnou kombinaci zařízení a portů USB 2.0 a USB 3.1.......

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

v DM napis lsusb a uvidis.
pokud to funguje vsude a v tom stroji ne, tak problem je v tom stroji
ve windows jdi na tento pocitac / spravovat / sprava disku a na ty flashce vse odstran a formatuj az v boxu

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

bublajs,

v DM už neskusím nic-umřel,v pc vyzkouším co radíš,hlava mi to jaksi nebere,2.0 to nebude,když v mini to jede,TS 6280-na něj vůbec nereaguje,v noci si pohraju,teď je obsazeno. :8)

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 872
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

umrel ? ale nene. uz to lsusb nezkusis. skoda.
hele a co jinej soft do toho tvyho strojku ? jen jsem prokouk par for a lidi si stezovali i na jiny prijimace od tohoto vyrobce, ze jim nejdou nektery disky. nikdo to nijak bliz nespecifikoval a reseni zadny.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@spyko

Mám stejnou zkušenost - v satreceiveru zásuvka USB2, při připojení vidlice USB3 s externím harddiskem tento "nebyl viděn". Avšak pokud konektor nezasunu úplně na doraz, ale tak o cca 2 mm méně, disk normálně funguje. Všichni zde řešili software, já si myslím, že problém je v konstrukci konektorů.Když se podíváte na vidlici USB3 třeba na své flash paměti, kromě 4 plochých kontaktů je vzadu ještě pět dalších,jinak tvarovaných. Při úplném zasunutí by mohlo dojít k připojení některého či více těchto kontaktů na začátek plochých kontaktů zásuvky USB2 v přijímači a tím k nežádoucímu propojení. Myslím, že jsem se s tím setkal i u jiného přístroje či prodlužky se zásuvkou USB2.

Možná se mohou jednotlivé zásuvky USB2 lišit v tom, jak moc k přednímu okraji nosné destičky je ukončení plochých kontaktů blízko. Budou- li hodně blízko, myslím, že je šance, že přídavné kontakty vidlice USB3 se jich mohou dotknout - schválně nakoukněte dovnitř vidlice, jak jsou uspořádány.
Bylo by to myslím dost pravděpodobné vysvětlení,protože softwarově opravdu musí být USB3 s USB2 kompatibilní.
Ale ze začátku, jak jsem psal, kdykoli jsem konektor harddisku nastrčil natvrdo nadoraz, Extrend jej neviděl. Po vytažení a částečném nasunutí jede. Od té doby preventivně disky či flash s vidlicí USB3 nezasouvám do zásuvek USB2 nadoraz...
Ještě jsem se ani na netu nedíval, jak jsou kontakty obsazeny, není vyloučeno, že mohlo dojít ke zkratu napájení a odtud problém s DM525...ale to jen fabuluji.

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 347
Odpověď v diskusním vlákně
 

DPetr

Naprostý souhlas. Sám jsem se s tím několikrát setkal, dokonce i u PC. Nezasouvat až nadoraz !!!

kynolog07
Registrace: 8/2009
Příspěvků: 39
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

a co na to tabulkova kkkkkompppattiiibilita .... :laughing: :laughing: :laughing:

Tento prispevok bol cely napisany bez financnej pomoci EU, alebo nejakej mimovladky.

liquere
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 14 231
Odpověď v diskusním vlákně
 

@liquere

pokud si vyrobce upravuje konektor stylem jak se mu zamane, tak to takhle dopada.
a co zkusit nejakou usb prodluzku ev hub ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

HEUREKA

takže pánové je to nekompatibilitou zásuvky,v TS6280 po povytažení a pohybem se ukáže USB disconte,dokonce v menu se ukáže spojení hdd-ale nejde s tím nic dělat,je možný i průšvih v DM525 protože se v menu objevila pár krát kapacita usb-a zmizela,po jeho možná jen sw smrti ho skusím někde poslat,čeká mě koupě nového USB,SANDISC skusím vrátit-uvidíme. :fuming: děkuji všem

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 872
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

Odskoušel jsem i prodlužky,bohužel mám jen 2.0,absolutně nic,neslyšel jsem že by exist.chlap-2.0 a baba3.0,neb obě 3.0 taky nemusí makat,mám znameho v autocontu-ten se bude divit,otázka je v kterých strojích to takto blbne,když v pc,i v mini přehravači to jede na první dobrou a které typy usb to dělají. :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 872
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Nové USB sandisk 3.0

zkus vyfotit jak vypada ten usb port na prijimaci vevnitr jestli se ti to podari
dokazes nejak zmerit ze tam dochazi ke zkratu tech vodicu ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

Bublajs

to po mně nechtěj,s tím si může vědět rady syn/slaboproudař/,ovšem mám ponaučení,do dvojky je trojka zbytečná. :laughing:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 872
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 31
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra