Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Ahoj, prosím o radu, koupili jsme byt a vedle okna je nepoužívaný držák, který bych rád použil pro satelitní parabolu s motorem.

Je zapuštěný do fasádního zateplení, takže mám 20 cm mezi jeho koncem a stěnou. Myslím, že kloub motoru mi přidá dalších cca 10 cm, pokud se nepletu, tak tedy budu od fasády cca 30 cm.

Chtěl bych použít parabolu Fuba o průměru 85 cm a přijímat družice 0,8°W, 13°E, 19,2°E, 23,5°E.

Nedokážu odhadnout jestli je v mém případě dostatečný prostor pro natáčení paraboly, aby nebouchla do fasády.

Předem moc děkuji za pomoc.

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 89
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

hlasuji za jirc (a další výše se stejným názorem) - na tuto kombinaci je motor nesmysl.
Pokud chce mít 2 karty tak to znamená, že bude přepínat poměrně často - on nebo partner(ka). Je mnoho lidí, kteří neví co je EPG, nebo mají TV/STB bez uložení EPG do paměti a pak nakonec ani nic jiné nezôstane pouze procvakávat mezi programy. Motor se z toho utočí...
Dále jenom připomínám - pokud je burianek začátečník z roku 2017 - že potřebuješ STB/TV s CI šachtou pokud mluvíme o DIGI/TELLY a další slot nebo čtečku pro kartu na 23.5E. V kombinaci karet Freesat a SL nevidím smysl - mít 2x M7 group.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Ahoj, všem moc děkuji za odpověď, nečekal jsem tolik reakcí, nakonec jsem se vzhlédl v tukanově řešení s plochou anténou od Selfsatu, líbí se mi její nízká hmotnost a menší velikost.

Jen doufám, že je vyrobena z kvalitního plastu.

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Jdeš na to ze špatné strany.
Nejdříve musíš vědět co a jak chceš přijímat, až pak zvolit anténu. Třeba Supertennis na 13e?

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

To, co bys ušetřil na multifokusu, bys dal za náročnější instalaci /plošina, řebříky, "rizikové prostředí" atd/. Multifokus se dá dělat někde v přízemí, popř. 1.patro. Takhle to máš pěkně poruce a při troše štěstí to dáš i sám. Zkontroluj rovnost držáku, to co chceš, včetně supertenisu, Ti pude i když to nebude kolmé, max Ti nepudou krajní družice, jediná nevýhoda bude čekání při natáčení, to musíš zvážit sám...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Přínos motoru vidím u nějaké minimálně metrové paraboly aby z toho člověk něco měl.Ono doba se celkem změnila,ty dívatelné kanály na zdejší orbitě jsou vesměs placené a na vzdálenější programy FTA je třeba se přece jen poohlédnout po větší parabole.Pro běžného smrtelníka je už E85 docela luxus.Toť můj názor.

Octagon SF4008,Maximum E-85(1,0°W-13,0°E-19,2°E-23,5°E),OLED55C8PLA

jirc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Mám pocit, že všichni úplně zapomínáte na jeho základní zadání s "neznámým" držákem u okna v bytě, každý si mele jen to svoje, i když správné řešení...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Každý ne.
Já nevidím žádné rozumné řešení bez zadání.
P.S. O funkci Supertennisu na tebou navrhované anténě mám silnou pochybnost. Na 80cm anténě určitě nehraje. Ale navrhovanou anténu nemám, tak to nemohu úplně přesně vědět.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

Antoníne

Když hraje supertenis na 85-ce, se středem na 23,5 na šilhačku, proč si myslíš, že na 80 napřímo hrát nebude? Tomu nerozumím, ale není to důležité, není to ani v zadání. Kdo jsem já, abych se hadal s Antonínem a to nemyslím ironicky...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Vždyť ani nevíme, jestli o Supertennis stojí.
(Ale hrát na té anténě skoro určitě nebude, pokud je pravda, že má zisk 36dBi)

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Píšou o ní, že je vhodná i na eutelsat 16E, že by I tak na hotbird, i když slabší tp, Nestačila? To se mi nechce věřit...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Já vím jen, co má v parametrech. 36dBi. A to je ještě méně, než je zisk obyčejné 80cm antény. Nicméně šedivá je teorie, zelený je strom praxe.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Všem moc děkuji za každou radu, parabolu budu používat primárně pro Skylink a Polsat.
Našel jsem recenzi na Selfsat plochou parabolu v jednom německém časopise, moc se v tom nevyznám, ale jsou tam grafy měření a hodnocení produktu 8 z 10, takže asi špatná nebude.
Zde je odkaz, zkuste se na to prosím podívat :-)
https://satvision.de/download/download?action=d8440f3d9aa1991db53964d19cbe0d20

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Amtonín

Každý ne.
Já nevidím žádné rozumné řešení bez zadání.
P.S. O funkci Supertennisu na tebou navrhované anténě mám silnou pochybnost. Na 80cm anténě určitě nehraje. Ale navrhovanou anténu nemám, tak to nemohu úplně přesně vědět.
---------------------------------------------------------------
Momentálně zataženo po bouřce,Supertenis na E85(střed)podle teploměru 56% bez sekání.

Octagon SF4008,Maximum E-85(1,0°W-13,0°E-19,2°E-23,5°E),OLED55C8PLA

jirc
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 179
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Podle mě to celé není dobrý nápad. Jestli jde o standardní držák na parabolu 80cm, tak bych tam dak 80tku, nejléle co nejlehčí hliníkovou, namířil na Thor jak to mají sousedi a šel od toho. Jestli je to vysoko, tak budeš stejně rád, že to sám seřídíš.
Když to přetížíš a urve se to a spadne to někomu na hlavu, tak máš prokurátora na krku. Radím, nezahrávej si. Vítr je svinstvo. Kdo tady psal dát tam T-90 - tak ještě neviděl T-90tku, co dělá při vichřici.
Pokud chceš mít sat jako koníčka, pořiď si jiný byt nebo popros souseda, jestli můžeš k němu na balkon. Taky jsme to takhle před léty dělali.
Poškodit zateplení není legrace, když se pod to dostane vítr, tak během hodiny máš zaděláno na problém, co deset litrů nespraví. Jenom zapůjčení malé plošiny je min 1000,-/den. Větší stojí cca od 1200,-/hod.
Vrať se raději zpátky na zem a poptej se po tom držáku, jaké má uchycení/šrouby, nosnost, někdo to musel instalovat. A také, jestli Ti instalaci SVJ vůbec povolí a jakou.
Supertennis z 13E jede na parabole 80/70 OK, stejně tak i NASA UHD i FTV UHD na 12539H. Ale šilhat společně s Thorem asi nebude to pravý ořechový.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

Mám 80 od mascomu střed na 19,2 a Supertennis hraje naprosto OK R^

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 212
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Možné je všechno. Já mám jinou zkušenost a z toho plynoucí pochybnost. To je všechno. Třeba to chce šikovnější ruce, kdoví. Nebo je to otázka příjmového místa. Určitě je to jinak v Klatovech a v Karviné.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Antonín

přesně to jsem zjistil já.Jinak na paneláku,jinak na
baráku o 5 km vedle.Panelák 45 techsat s posuvem 08w-23,5e bez 16,barák s Fúbou 85 skoro stejné parametry příjmu

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

Burianek

Ok, tak udělej pokus. Kup upc-čkovou 60ku za pár korun, Je lehká a malá, dej k tomu single lnb inverto, no a posad na držák, našteluj na skylink, potom pomalu přetoč na astru 19, potom na 13, uvidíš jestli to dáš, uvidíš úhly, dasažitelnost antény atd. Náklady do 500, za pokus to stojí a něco se naučíš. Pak se uvidí...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

V Paze maník prodává fungl nové, ještě zabalené za 190 kaček, sám jsem jednu nedávno bral...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

Prosím, koukali jste na tu recenzi Selfsat paraboly, kterou jsem postnul o pár příspěvků výše?

Jsou tam grafy z měření, ale nerozumím jim.

Díky moc

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Tvůj odkaz se neotvírá, ale to není důležité. Měření a grafy jsou jedna věc a reálný příjem s daným kusem věc druhá. I v případě samotných lnb jsou rozdíly ve stejné značce. Měření v Německu, daný kus před dvouma rokama, ta anténa ted dost podražila, nová série může být úplně z jiného soudku. I z tohoto důvodu bych kupoval v Německu. U nás budou "ležáky", ale můžeš se domluvit na vrácení. Můžeš ale narazit i na špatný kus. Tady je těžké radit. Každé řešení má svoje pro a proti...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Kdyby burianek definoval co chce přijímat, jaké má karty, bylo by snadnější odpovědět.
Můj odhad: U té ploché antény - jestli platí údaj 36dBi (a on tak od oka vypadá velmi pravděpodobně), tak bude možná problém přijímat všechny transpondéry Skylinku, protože 36dBi na 12GHz je zhruba 60cm parabola, nikoliv 80cm, (dobré 80cm antény mají na 12GHz přes 38dBi). A vsadil bych boty že na tuhle anténu Supertennis na území ČR hrát nebude nikde. (Ale mám jenom staré slepené sandále).
Ale zelený je strom praxe, šedivá teorie, stejně se nikdy nedovíme, jak to je. Leda by olmi udělalo recenzi...což by byl prima nápad, protože se třeba mýlím, a pak by to byla výborná anténa pro české podmínky.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Ahoj, zasílám funkční link na recenzi antény:
https://gofile.io/d/Mj1bje

O několik příspěvku výše jsem psal, že chci primárně přijímat Skylink a Polsat.

Takže z Německa objednat?
https://www.hm-sat-shop.de/camping/flachantennen/810/selfsat-h50d-flachantenne-single-lnb-version?c=50

a

https://www.hm-sat-shop.de/empfang/motoren-positionierer/419/selfsat-hh-90-diseqc-motor?c=0

?

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

skylink,digi,polsat, tato kombinace nedava moc smysl,taktez digi plus nc+ se takrka vylucuje, na ceske programy bych v panelaku pouzil kabelovku a k tomu ten nc+ a nemecke FTA, od toho se pak odviji ta parabola, ale je to jeho vec, skylink a freesat se v budoucnu prestehuji na Hotbird a pak se zase meni ta kombinace.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Montáž paraboly s motorem na fasádu?

Jiná anténa od Selfsatu a dle recenze přijímá Skylink úplně bez problému.
http://www.atoselektro.cz/cz/novinky/125-selfsat-snipe-v2-mobilni-parabola.html

burianek
Registrace: 2/2017
Příspěvků: 70
Stránka: 1 [ 2 ] 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 89
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra