Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Propálené lnb

Dnes mi volal kámoš,že mu po vydatných deštích tady u nás minulý nehraje satelit,takto to vypadalo 23,5 střed KO,ale němci na šilhačku OK zajímavé :lookaround: :mad:
https://www.parabola.cz/album/foto-1506/
sekce Album: propálené lnb
Popis fotografií:
[1] propálené lnb


Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 202
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Nepovedal by som prepálené, ale rozpadnutý dekel.Niektoré nemenované značky konvertorov s tým majú velké problémy.

Tv Panasonic 40DS400E, sat 120cm,motor 75e-27w,napevno 36e, 23e, 19e, 1w, 30w,prijímače Golden media 9080, Openbox s3ci, Cryptobox 650, na pamiatku môj prvý Openbox 810.

romannitra
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 1 223
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Kryt se rozpadl (a ne najednou), zatékala tam voda a to udělá postupně své. Pokud je voda jen v "trubce" tak to nemusí vadit, pokud nateče/prosákne do elektroniky, tak to postupně vyhnívá.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

normálka

celkem běžné

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Zajímavé. Viděl jsem podobné vyhozené ve sběrném dvoře, myslel jsem, že to je demontovaný ručně.
Čistý rozpad? Divné, že tam nejsou zbytky. Spíš to vypadá, že ten kryt ozařovače byl špatně přilepenej. Ale že upadly hned oba najednou ? Mám na balkoně pár LNB 20 let ale tohle ???

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

rozpadnou se na prach

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

LNB je pro dlouholeté venkovní užití. Nikdy se mi to nestalo, a to bych ještě vyhrabal funkční od Filipa. Asi pořádnej šmejd.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 728
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

dělají to jenom některé série, chyba v tom plastu, asi snadno depolymeruje ultrafialovým zářením, nechte vyschnout a přilepte tam jiné plastové víčko, kdybyste to chtěli zachovat. Ale...

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Stačí to vysušit pokud je elektronika funkční a dát nová víčka ze šlehačky ve spray... :)))

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 759
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Vyhlasena znacka kde to bylo po 5 az 7 letech provozu bezny byla Golden Interstar. Jak je to u novějších typu GI alias GMedia netusim. Nemam to zatím overene.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 862
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

JJ stáva sa to občas, niektorí výrobcovia jednoducho používajú nekvalitný plast a výsledok je, po niekoľkých rokoch sa jednoducho víčko rozpadne.Z mojej skúsenosti môžem povedať, že som to riešil už pri zopár desiatok použivateľov satelitnej techniky.

Predstavte si to ticho, keby ľudia hovorili len to, čo vedia.

letas
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 3 147
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jackino,

ty LNB konvertory, nejsou to nahodou od Golden Media? Ty pavučinky tam taky udelaji sve se signalem :))) Ja osobne bych dal nove kusy vzhledem k tomu, ze by mohla byt i zasazena elektronika zejména oxidace spoju atd.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 862
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Ještě k tomu prasknutí víčka - mě u jednoho staršího LNB prasklo v "rantlíku" čímž přestalo držet nasazené, tehdy jsem řešil olepením izolačkou po obvodu.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 760
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Při dnešních cenách lnb s tím nemá cenu nic dělat...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 084
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Já mám na otočné parabole LNC Philips černý , který kdysi dávalo Upc jako komplet ke svým boxům. To je cca 15 let a zatím funguje.... :laughing:

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 759
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Měl to tam prý 12 let dal jsem nové a vše šlape OK

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 202
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

To už jsem nepoznal co to původně bylo :lookaround:

Skylink//4,8°+13°+16°+19.2°+23,5°+39°+42°+0,8°w+30°w//Octagon SX88+ SE WL,Octagon sx8 HD One

jackino
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 5 202
Galerie: jackino
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Dělali to i některé serie Invert, kdy se daná serie rozpadla u většiny LNB v rémci pár měsíců po pěti letech. Blbě odměřený UV stabilizátor do granulátu při výrobě. Rv

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 869
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

inverta klovali ptáci

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

těsně vedle, ptáci klovali Invacomy protože měly lesklou krytku. Na Invertu se objevila prasklina a pak se začala krytka drolit. ;)

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 869
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

moje rodinka GI, stara tak tech 14-15 let dopadla uplne stejne. plast se zacal drolit a praskat. zjistil sem to tak, ze za deste neslo 19E :) dira jako krava a byl tam pavouk :) tak sem nasel nejaky plasty v recyklaci co tam slusne pasovaly a prilepil jsem to tam tavnym silikonem :) opravil jsem tak uplne vsechny. nestalo se to u staryho alps, sharp, samsung (ten samsung a sharp uz maj urcite 20let) ani smart titanium, inverto silvertech (15let) ani ibu ani inverto premium tem je tak 12.
konektory jsou sice naoxidovany, ale zjevne to nema zadnej vliv. at jsem konektory udelal jak sem chtel, vypadaj tak nejak vsude stejne. jedinej kterej dopad spatne, byl ten, kterej sem odpojil od LNB a nechal jsem ho tam volne podnebnejm vlivum (ctvro rocnich obdobi a snih :) ). tam stredni vodic nebyl vubec minimalne 5cm uvnitr kabelu. konektor jako takovej nejak extra nebyl zoxidovanej, ale jadro kabelu v prcicich, opleteni OK. preparoval jsem asi 20cm a pak to bylo OK. byl to jen kratkej kabel od disequ, kterej se vlastne vicemene nezapinal, takze tam nic neteklo.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

jo máš pravdu,sem popletl

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Propálené lnb

Alps stáří 25let a stále ok :8)

avatar99
Registrace: 4/2017
Příspěvků: 504
Odpověď v diskusním vlákně
 

@avatar99

fuba stáří 33 let ok

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 990
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra