Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Magio Sat

Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstupu

Známemu, staršiemu a slabšie počujúcemu kamarátovi namontovali dnes tento box. Lenže dotyčný potrebuje pripojiť bezdrôtové slúchadlá a jediná možnosť je využiť AV výstup (3,5 mm jack so štyrmi kontaktami) na zadnej strane boxu. Kábel k nemu nie je v balení a neviem, ako sú zapojené jednotlivé signály. Kábel použitý z Openboxu S3 mini tam nepasuje. Nevie niekto, prosím, ako je to tam zapojené?

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Tohlej e fenomén. Dnes jsem vyměňoval mrtvý starý O2TV STB s AV Jackem za nový rovněž od O2TV. A světe div se, osazení pinů bylo odlišné. Kostra a videovýstup byli otočené, takže nefungovalo nic, ani zvuk
. Geniální...:))

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Tento stb má "S-PDIF Toslink audio optický výstup".
Čo takto využiť tento výstup? Vhodné adaptéry nájdeš na nete.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 645
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Zapojení bývá různé, i nestandardně "prohozené". Podstatný problém je v délce jacku (hloubce dutinky na přístroji). Standard bývá asi 15mm, ten delší 17-18mm. Popis zde https://www.aliexpress.com/item/32900919655.html .Můj Android TV BOX to má(od špičky) V-L-R-G jack 17mm, tudíž prohozené barvy výstupů. Pokud není kablík v krabici, tak bych zkusil kontaktovat poskytovatele služby.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 763
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Warpik

Ďakujem za ochotu. Skúšal som hľadať na nete, vytipoval som si dve možnosti. Tvoje zapojenie súhlasí s mojou prvou alternatívou, ktorú chcem vyskúšať.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Já bych to zkusil vytáhnout až z televize -- buď přes sluchátkový výstup, modrej zub, nebo přes HDMI
jsou různé převodníky do 500,- Kč, stačí napsat do vyhledávače-audio přes HDMI

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstupu

Vraciam sa k problému, lebo sa mi ho nepodarilo dosiaľ vyriešiť. Skúsil som zapojenie podľa Warpika - v slúchadlách len vrčanie.
Potom som ohmmetrom vyšpecifikoval, kde by mohla byť kostra. Ak očíslujem vývody (1,2,3,4) a začínam od špičky, vyšlo mi, že je to číslo 4. Zostávajú ešte tri vývody. Keďže video ma nezaujíma, potrebujem zapojiť len dva audio výstupy a nezáleží, kde je pravý a kde ľavý kanál. Z toho vyplývajú len tri možnosti, ako audio zapojiť, teda 2 a 3, 1 a 3, 1 a 2. Alebo inak povedané video je buď na 1, 2 alebo 3.
Vyrobil som si káble so všetkými tromi kombináciami. Zvuk ani ťuk, nanajvýš vrčanie. Tak toto naozaj nechápem.
Prosím rady, ako to zapojiť cez iný konektor, nedávajte.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Mám podezření, že se snažíš vytáhnout analogový zvuk z kompozitního videa? Kup si na to kabel, který tam patří. Neplést si konektory a doporučuji přečíst si manuál
SCART ten zázrak nejspíš nemá, tak potom ještě zkusit SPDIF/Toslink nebo HDMI s převodníkem.
Poznámka - konektorů typu 3,5mm Jack je více druhů, používají se na kde co, mimo jiné také jako napájecí konektory k různým přístrojům a dobře se to plete. Vrazíš tam nesprávný kabel a odpálíš to. Viz BT sluchátka a reproduktory.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

A nebo jsi to už vodpálil, Jako náš kluk BT reprák. Taky tam vrazil u kamaráda nesprávnej kabel.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

@emo53

Keby si nešpekuloval a počúval rady, t.j. využil optický výstup a cez prevodník získal analógový audio výstup, už si mohol spokojne počúvať, ale je to tvoj problém!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 645
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Podle mě je kostra na c.3, video na 4 a zvuk na 1+2.
Taky jsem zažil situaci, kdy byla kostra na špičce.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstupu

mmiriboy - nebudem od dôchodcu ťahať ďalšie peniaze a komplikovať zapojenie. A okrem toho to chce na dvoch televízoroch.
Saxon - vyrobím aj ďalší kábel a skúsim aj to.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

Emo53

Já to v těchto případech začínám tak, že si vezmu samotný 4pin konektor, sundám z něj krytku a strčím do přístroje. Nastavím potřebnou hlasitost a vezmu si pracovní sluchátka s jehličkama na konci šňůry a jdu pin po pinu, až objevím obě audia.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@emo53

Výrobce asi nepočítá, že se box bude používat jako rádio. Ale vzhledem k povaze vlákna si dost dobře nedovedu představit práci s tím konektorem, jeho rozebrání, přeletování a jak to všechno chceš udělat. A to jsem jich pár naletoval. Já bych skočil do Alzy nebo jinýho krámu, koupil jedny JBL Tune 500BT za 1290,-, spároval s televizí a mám to za odpoledne vyřešeno. Navíc to funguje universálně s dalšími přístroji.
- Originální kabel stojí pár korun, nahoře píšeš, že to chceš bezdrátově tak vůbec nechápu tvoje počínání, když stejně budeš pro Tvoji verzi potřebovat nějakej BF vysilač.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Tie bezdrôtové slúchadlá ten dotyčný má dávno, dokonca používa 2 ks. Ako športový fanúšik odidišiel od Skylinku k Mágiu cez optiku.
Konektory nespájkujem. Mám dostakok AV káblov i káblov pre IR snímač, ktoré sa dodávali k Openboxom. A mám aj dostatok káblov zakončených na oboch stranách trojicou CINCH konektorov. Rozrežem a spájam vodiče, čo nie je žiaden problém.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Nějak nechápu, jak tvůj známý dosud ten bezdrát používal.
Kompozit kabel má obvykle cinche jen na jedné straně, na druhé je jack
Taky nechápu, z čeho chceš vlastně nějakou redukci nebo co vlastně vymýšlíš vyrobit, když si nejsi jistý, že máš originál kabel nebo alespoň správný konektor. Necpeš tam náhodou nokiáckej kabel?
Podle Tvého vlákna soudím, že se ve svých úvahách trochu mýlíš, jinak by ses neptal a rovnou to udělal jak píše Saxon.
Poznámka - Sousedka tak dlouho přendavala O2TV box z místa na místo a strkala kabely kam se jí to povedlo, až to přestalo fungovat a na reklamaci jí řekli, že to je vodpálený aby si koupila novou krabičku za 3 tisíce. Tak radím k opatrnosti.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 762
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Ty asi poriadne nečítaš,čo som napísal.
Ale: dotyčný mal doteraz 2 prjímače na Skylink. Jeden Openbox - k nemu bol dodaný aj AV kábel - 3,5 mm JACK a na konci tri Cinch, z toho dva som strčil vo vysielacej stanice bezdrôtových slúchadiel (asi zn. SONY).
Z druhých slúchadiel (Philips) trčí 3,5 mm JACK. K nemu som vyrobil redukciu - protikus k Jacku a na druhej strane kábla je SCART a ten bol strčený do AMIKA 8250.
Vyrobil som aj kábel podľa rady Saxona, ale nejde to ano cez ten.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Tak postupuj podle mého postupu se sluchátky a musíš se dostat tomu na kloub.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Nejaké slúchadlá doma nájdem a skúsim to, aj keď dávam tomu malú šancu. Ak sa ohmmetrom pripojím na kovovú časť HDMI konektora a nulový odpor voči tomuto je na č.4, mala by to byť kostra. Ak moja úvaha je správna, potom som vyčerpal všetky možnosti zapojenia audia, ako som už predtým napísal.
Len si prajem, aby som sa s tou identifikáciou kostry bol pomýlil. Vtedy by som mal nádej, že to ešte môžem úspešne dobojovať.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Tak som postupoval podľa Teba so slúchadlami. Len brum - medzi č.3 a ostatnými, medzi 3 a 4 najväčší. Vyskúšané na dvoch prijímačoch a pre istotu u susedy aj na treťom. Všade rovnaký výsledok. To audio tam určite nie je!!! Nebude teda ani video. Sú to mágio šroty.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstu...

Jasný, takže máš první receiver na světě, který nemá na AV výstupu analogový zvuk...

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstupu

Tak sa po čase vraciam k tomuto problému. Včera som bol u majiteľa, ktorému namontovali ten odporúčaný optický prevodník. Nie je to žiadna sláva. Aj pri maximálnych hlasitostiach je to len tak-tak počuteľné, nie je tam žiadna rezerva. Ak budú tichšie pasáže vo filme, nebude to počuť.
Predtým mu to fungovalo tak, že tam mal dostatočnú rezervu v hlasitosti.
Moja mama tiež potrebuje takúto pomôcku a ona by nepočula cez to nič.
Uviedol som to tu preto, aby som prípadných záujemcov upozornil, že takéto riešenie nemusí splniť ich očakávania, aj keď vyhodia peniaze navyše.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
Odpověď v diskusním vlákně
 

Magio Box Tatung 3701 - zapojenie AV výstupu

Tak ešte na záver doplním ,ako som to včera vylepšil. Je síce trocha kostrbaté, ale úsmev majiteľa a jeho absolútna spokojnosť za to stáli. Medzi optický prevodník a vstup vysielacej stanice bezdrôtových slúchadiel som zapojil ďalší zosilňovač v podobe aktívnej reproduktorovej sústavy k PC, ktorá má slúchadlový výstup.

emo53
Registrace: 3/2009
Příspěvků: 487
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra