Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Samsung QE55Q70T podsvícení

Koupil jsem tuhle LEDku za super peníze (18000, před půl rokem stála 35), vše OK, ale....

..při detailním sledování bílé scény /(lyže, hokej) je úpatrné u svislých stran cca centimetr (max) že je podsvětlení drobet slabší. Mimo bílé to patrné není.... Je mi jasné, že principielně abych měl 100 procent rovnoměrné podsvětlení, musel bych mít plazmu nebo OLED, kde svítí každý bod za sebe... Přesto ale... jsem celkem puntičkář.... Mám to reklamovat? Je to důvod k reklamaci? nebo to nemám tak žrát? :-)

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

@michalnew
radím Ti mrkni se na desetibitovou SONY. Trochu jiná liga. Několikrát se tu psalo o Local Dimming u LG - není to pravý ořechový. Kdo má obě značky - SONY má lepší obraz, hlavně Up-scalink.
DO od TV sony spolehlině obslouží VUčko, nedávno jsem tady podrobně rozepisoval, co to všechno umí.
DO od LG je úplně jiný systém - nemá nic společnýho s jakýmkoli standardem, pro mě zatím ze všech DO, co jsem měl v ruce to nejhorší z nejhoršího. Jediný plus co jsem našel - že DO od nové LG umí i 10 let starou LG. Ale kdo je závislý na LG-prosím.
Osobně si myslím, že podobně jak končí boom Samšuntů dopadne i LG. Sony je dneska vpředu i jinde, nakopali pěkně zadek foťákům. Ale uvidíme.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Upřímně.... LED už ne-e... Jsem konzerva.... OLED stejně jako plazma svítí každý bod sám za sebe. Když k tomu připočtu spokojenost s LG (byla to moje první plazma v 2004 za 65000 tehdejších korun), beru LG.... s foťáky souhlas, bodejť by je neměli super, když je dělají lidé z Minolty, že ano :-)

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

U LG OLED je ta zavada ve zdroji u 65 palcovek. V uhlopricce 55 palcu by snad melo byt vse ok. Jak zde bylo jiz zmineno u Samsung LED TV se v posledni dobe stava uz tradici, ze novejsi model se stejnym cislem je bohuzel zase o neco osizen a musi se sahnout po vyssi rade, kde je jiz zminena funkce.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

Kdyz je tu rec o LG znacce, tak kamos ma LEDKU 55 palcu 4K tretim rokem a uz mu pomalu odchazi v podsviceni filtracni vrstva. Obraz ma uz lehce nafialovely. At zije kvalita za 15 tacu :)))

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 949
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

Kua Saxon se mi sere do Samsungu, to tedy nemůžu mlčet :laughing:
Souhlasím že nemá smysl měnit za nic nižšího, než Oled.

Jen ne každý musí upřednostnit lesklý IPS panel LG s ještě horší černou, než na matnějším VA od Samsungu, i za cenu slabších úhlů a věrnosti barev..
27 je o 50% víc než 18, to už může stát za zamyšlení, pokud nejsi takový obrazový hnidopich jako my..
A navíc ovládání LG je větší katastrofa než Samsung, i když to je samozřejmě subjektivní, hodnotím spíše dobu reakce na povel DO..

Za mě tedy koupil docela fajn a nechám mu v rádiu zahrát písničku..
:)))

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@michalnew

jj kup OLED jak ti tu odborníci radí.. A za par měsíců tady budeš třebas řešit vypálený body.. LG neuznává na reklamaci.. Rv A to nekecám.. Má ji BOHUŽEL I bracha a vím o dalších dvou.Všechny zamítnutá reklamace. To ti zdejší rejpalové zapomněli jaksi sdělit.. A proč zapomněli? Odpověd je jednoduchá.. Páč oni maj tu NEJ OLEDku na světě a jim se to nemůže stát.. A klidné do mě borci ;) Držím palce at se ti zadaří telku vratit. A nestresuj se.. At budeš mit OLED nebo LED či Qled.. Pokud ty telky nebudou mít kvalitní příjem-nebudeš stejně spokojený..Ty Skylink mazanice tě neuspokoji.. :( :)

esik33
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 183
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tomik535

Ten Samsung je taky lesklý... ovládání TV neřeším, budu to používat jen jako monitor. Ale jinak nebýt těch krajů, Samsung je TOP!!!!!

No, ještě jsem nevyměnil.... sezona v biatlonu skončí a pak na bílou už koukat zase delší dobu nebudu, že ano :-)

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

@esik33

Kuwa neser.... ale jasně, každá TV má něco....

Optám se jinak..... je to, co popisuju u (Q)LED normální?

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

jj může být, nemám Q, ten tak lesklý není.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

jj jasně asi většina zde mají TV jen jako monitor k čemukoliv. Narážel jsem třeba na obyčejné vyvolání seznamu kanálů na LG, které může trvat třeba od 2-6, v závislosti na tom, jaká je zrovna poloha hvězd.. :))

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Tomik535

A ono taky záleží co za signály člověk příjmá.
Pokud SAT a DVB-T2 tak SAMSUNG je peklo.
Pro starší lidi je opravdu problém přepínání mezi tunery.
SAMSUNG ani LG neumí sloučit do jednoho seznamu oba tunery.
Je mi záhadou proč, když i ty nejlevnější satelitní comba tohle umí.
LG alespoň umí rychlé přístupy přes podržení numerických tlačítek, takže se to dá obejít takto..
Ale pohodlnost Panasonicu tam prostě není.

lubos32
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 469
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

a u LG jsem dnes narazil na to, že když dám nahrávání z DVB-T2, tak nejde sledovat ani jiný program na stejném MUXU a dokonce ani satelit.. To taky nechápu.

lubos32
Registrace: 2/2010
Příspěvků: 469
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

Vždyť to říkám furt, není na co nadávat, jeden holki, druhý vdolki.. Každý má možnost si vybrat.. no není to nádhera?
Mě např. dvbt a rec vůbec netankuje.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@michalnew

Já ti se Samsungem neporadím. Ale kdysi jsem měl Sony s Edge led a protože rád koukám na hokej , tak jsem si všiml že na obrazovce mám přes led /myšleno herní plochu/ takové jakoby šedivé svislé čáry. Jinak to nebylo vidět jen na světlých odstínech. Ted mám LED Sony kd-75xh9505 direct led a zatím pohoda.. Sice jak jsem psal Skylink je s obrazem většinou na štíru ale Netflix má za mě super obraz..

esik33
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 183
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

Známy nedávno kupoval taky TV a jeho žena ukázala na tuhle a byla to nějaká Hisense 75 120Hz...zatím je spokojený.. :laughing: :laughing:

Fanyn
Registrace: 11/2007
Příspěvků: 4 781
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

Ideální řešení! :)))

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krizo

-- VUčko na LG u kolegy -- ať kolega zkusí na VuČKU v základním nastavení obrazu zakázat automatické rozlišení a pro video výstup na HDMI nastavit režim rozlišení na tvrdo na 2160p. HDMI do ARC. Pak se ozvi, jestli je obraz lepší.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

Já mám 2 1/4 roku starý Samsung a jsem s ním spokojený (až tedy na Edge podsvícení, ale to za tu cenu přežiju). Ale podělím se s jednou zkušeností, kdy LG a Samsung jsou v jedné LAN. Pokoušel jsem to řešit se Samsungem i s LG, ale každý házel vinu na toho druhého. Mám v domácí síti mimo LG ještě 2x Samsung, 1x Panasonic - vše funguje bez problému. Připojím LG a zhruba do 1-3 hodin u Samsungů nefunguje síť a musím TV přes DO opět připojit (po několika hodinách znovu). Netuším co LG do té sítě posílá, že to takhle Samsung zblbne. Pomohlo až v routeru nadefinovat pro LG samostatnou síť a obě sítě oddělit firewallem. Poté se Samsungy od sítě neodpojují.

VU+ Duo2, image VTI 8.2.3

SirMax
Registrace: 1/2014
Příspěvků: 1 436
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

Tak to vidíš.. nakonec vstaneš. Jsou lidi, co nevstanou.

Znova osmnáctku v osmiválci

Tomik535
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 15 118
Odpověď v diskusním vlákně
 

Fefi

Ještě k té OLED LG,ano byla to 65 palců.Co mne ale nemilé překvapilo,tak je to ,že dotčené lg65 v Německu stahují do servisů a u nás jen na stránce LG napsali modely a ať se každý přihlásí,ale ne všichni o tom vědí.
Jo a děkuji za zajímavé reakce.

fefi
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Samsung QE55Q70T podsvícení

Ja jsem videl obraz na OLED LG a me se nelibil. Jas me prisel slaby a hlavne se me nelibi ten pocit kvuli vypalovani loga (opotrebeni sviticich pixelu) pri sledovani jednoho programu z dlouhodobeho hlediska. Kvuli tomuto jevu by me to nutilo prehazovat programy jinam. Nekdo bude tvrdit ze to OLED TV nedelaji ale neni to pravda. Tolik penez bych za OLED nedal. Radeji Sony nebo Philips za polovic a nemusim resit opotrebeni. I ty drahe TV se brzy p.o.s.e.r.o.u tak si rikam jestli to neni skoda penez. I TV za 50tis. vzhledem k rychlemu vyvoji bude po par letech srot.

DM 920UHD, DM 7020 HD, DM 7020s, SG2100

hmmm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 314
Odpověď v diskusním vlákně
 

ad vypalování loga

Od 2004 doteď jsem hrál pouze na plazmách (4x LG, 1x Panasonic) takže o tomto problému si myslím své (s úsměvem mávnouc rukou).... Dnes mi mají do prodejny přivézt tu LG, ale upřímně... koukám na toho Samsunga a je pravda, že mi ty tmavší hrany vadí už mnohem míň, než předevčírem po koupi. A deset litrů, které dnes doplatím za výměnu může být klidně za rok o tom čase 2/3 (až 100%) ceny OLED TV lepších parametrů než je dnes nabízená....

Každá TV má něco... nechám si to projít hlavou do víkendu (mohu vrátit do dvou týdnů) co a jak....

Jinak jsem byl o víkendu u kamaráda, který koupil 75 LED od LG za 18 litrů (požadavek byl koupit velkou a levnou) a hoši, ten obraz, to byl ale grc!!!! Krmil ji Vodafone TV, což je v HD kanálech velice dobrý zdroj signálu, ale ten obraz byl regulérní mazanice, kontrast veškerý žádný a na na ploše byly regulérní mapy... co já si stěžuju na centimetrové kraje s drobet menším podsvícením (plynulý přechod, žádné fleky, vypadá to jako stín od rámu)....

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

Zobrazení sportu

Jak hraje LG OLED v rychlém sportovním dějí? Vím, že kdysi v začátcích "placatých televizí" s tím mnohé TV bojovaly a hokej byl mázlý.... Zde ten Samsung, koukám na rychlobruslení a jede to pěkně

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

Jinak TV už je zabalená...

V servisním menu jsem si pustil test obrazu, a při zobrazení jednolité plochy to nebylo ono. Já vím, že v reálném provozu nebudu koukat na jednolitou plochu, ale tohle bych přehlédl po 3 letech provozu, ne dvou dnech, odpoledne si jedu pro tu OLED

michalnew
Registrace: 3/2019
Příspěvků: 1 353
Odpověď v diskusním vlákně
 

@michalnew

@@michalnew
Já teď koukám na SONY na obří slalom a obraz jako břitva i v těch 100km rychlostech. Dporučuji naladit na Thoru 12705/V a otestovat obraz na kanále Wow 4K. Jsou tam rychlý scény ve 4K. Ale asi spíš přes satelitní přijímač, protože pochybuju, že Samsung nebo LG umí SR 45000.
Ale kvalitu obrazu neposuzuj jenom podle hezkýho obrázku. Naopak - je důležité, jak se televize vypořádá s obrazem v rozlišení 720 nebo 576-540. Tady je právě ten zakopanej pes. Full HD vypadá krásně na všech televizích, ale horší je to s SD. A na 55 palcích a výše už je to znát. Někdo mávne rukou a řekne, že jsou to mazanice. My co máme kvalitní stroj, víme svý. Máme v rodině 55 i 65 palců s panelem KD-65XF9005, ten obraz je fakt dobrej i na normálních filmech, který nejsou ve FullHD. Pozemní i satelit. A sport je tuplem luxus, protože je většinou FullHD a dobře nasvícenej. Teď např. biatlon a lyžování, nebo bylo hokejové mistrovství dvacítek- koukal jsem na semifinále i finále-prostě po obrazové stránce lahůdka. Tak nevím, co kdo honí na OLEDU, a ještě od firmy LG a těch keců okolo. A to že LG sklízí ceny na veletrhu ještě neznamená, že je to nějakej zázrak. Někomu ty ceny musí přece dát. Nominuje se to podle nějakých tech. údajů a všichni jsou z toho na větvi.
Když vyjdu jenom z běžný diskuse tady na Parabole, tak nejvíc připomínek je k televizím značek Samsung a LG.
Ale co si kdo koupí je jeho věc.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 748
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra