Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Tv Samsung ztráta signálu

Dobrý den. U TV Samsung QE55Q6F mi již delší dobu vypadává signál antény. Na obrazovce se objeví hláška že služba není k dispozici. Někdy 1x za týden, jindy několikrát za den. Ostatní Tv v domě nemají s příjmem žádný problém a signál je silný. Zkoušel jsem i televize přehodit mezi sebou a u samsungu je stejný problém. Vyměnil jsem anténu i přívodní kabel. Výhled na vysílač (Kleť) je přímý. Při problému diagnostika ukazuje 0% sílu signálu, 0% kvalitu signálu a bitová úroveň chyby 0%. Stačí ale vytahnout na pár sekund přívodní kabel 230V do tv a opět běží v pořádku i několik dní. Když ale při běžném provozu vypojím anténu, tak mi bitová úroveň chyby ukazuje 2000 Ber. Když chci při poruše cokoli přehrát z hdd, nebo procházet menu v tv vše jde, ale žádný vysílaný program nefunguje. Problém se začal objevovat po roce a půl provozu. Tv jsem reklamoval a servis vyměnil celou základní desku. Problém ale přetrvává. Servis tvrdí, že problém je v anténě i když jiné Tv v domě jsou v pořádku. Samsung je údajně citlivější na signál něž ostatní značky a je to u této značky běžná věc. Dle mého názoru je problém s napájecím zdrojem Tv, který částečně nedodává napětí na tuner televize. Je tato doměnka možná? Servis nechce zdroj měnit.

worazim
Registrace: 3/2021
Příspěvků: 2
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv Samsung ztráta signálu

Vlastně částečně ano, téma je(bylo) o chování TV Samsung při příjmu DVB-T2. Ty jsi do toho začal motat DVB-S2 a další expert začal vyprávět, že doma přijímá DVB-C. Takže jste z tohoto zajímavého tématu udělali jako obvykle bramboračku. Ale už to neřeš, nejste první ani poslední.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

"téma je(bylo) o chování TV Samsung při příjmu DVB-T2. Ty jsi do toho začal motat DVB-S2"
Ano, tema bylo DVB-T2 a k tomu som dal relevantnu skusenost.
maradona k tomu pridal skusenost s DVB-S a ja som AJ k tomu dal (pozitivnu) skusenost.
V podstate som napisal, ze 4 TV Samsung v mojom okoli nemaju ziadny problem s prijmom ani DVB-T2, ani DVB-S.
Reakcie od bardov parabola.cz?
Pomotal som to a nerozumiem po cesky.
To potesi. :(

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Tv Samsung ztráta signálu

jj...tiež som spokojný so samsungom ,aj v mojom okolí má dosť majitelov samsung tv ,ale je pravda že fungujú len ako zobrazovače. tiež som si všimol ked som ho dotrepal domov že na tie isté káble jak v dvbs tak v dvbt je kvalita a sila signálu aj o 30 % nižšia podla teplomerov v tv....to je pravda. :))) pred tým som tam maj tiež samsung ale starší J-rada tam teplomery ukazovali daleko viac, dvbs mi zatial ide bez problémov akurát na tie 2 problémy čo som tu napísal. terazky sa na to zameriam a ešte raz to takto zblbne tak to natočím a budem to reklamovať kým sa dá .napr. teraz mi tv ukazuje silu 47% a kvalitu 67% na TP 12109/29900 a ked pripojím na tie isté káble bazmek tak teplomer ukazuje 89%. samozrejme tie teplomery v TV beriem s rezervou. zatial to funguje aj ked je zlé počasie a teplomer ukazuje aj pod 40%. ale DVBT ukazuje 100% ,používam vlastnú vonkajšiu anténu cez multiprepínač. ale to sa u nás nepozerá.

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 140
Odpověď v diskusním vlákně
 

Oprava

pardon ....oprva v DVBT kvalita signálu OK.

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 140
Stránka: 1 [ 2 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 29
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra