Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příslušenství

5G škodí,nebo ne?

V souvislosti s příjmem IPTV bych se chtěl zeptat na váš názor na příjem internetu ze vzduchu technologií 5G a na škodlivost na zdraví.Jsou na to různé názory.Někdo říká,že 5G škodí na zdraví.Jiný to vyvrací.Já nevím jak to je v případě pokud budu přijímat internet 5G,jestli to bude víc škodit,než když ho nepřijímám, kdy stejně kolem mne jsou vlny 5G?

ALEXCZ
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 810
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 72
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

Najlepšia ochrana je šiška z alobalu na hlavu. :)))

Kimlo
Registrace: 1/2017
Příspěvků: 453
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ALEXCZ

Skodi. Mnohym ludom v Anglicku to uskodilo az tak, ze zburali vysielace siete 5G este pred ich uvedenim do prevadzky.

Ako to povedal Julius Fucik? Lidi, neblbnete, mel jsem vas rad!

:)))

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

Mobil u hlavy škodí několikanásobně více.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

je to hodne skodlivy - kdyz mi 5G zarusilo C pasmo, myslel jsem, ze se vzteky zblaznim, to bylo pro zdravi hodne spatny

drhans
Registrace: 12/2009
Příspěvků: 615
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ALEXCZ

Alex, bud bez obav.
Intenzita elektromagnetickeho pola je nasobne nizsia, nez pri sietach 4G, takze vplyv na ludsky organizmus nula nula nic (v porovnani so sucasnym stavom).

romanss
Registrace: 7/2018
Příspěvků: 1 346
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

To sa pýtaš fakt na "správnom" mieste. :)))

masto
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 1 434
Odpověď v diskusním vlákně
 

ALEXCZ

5G u nás už vysielalo roky len doteraz sa volalo len ako frekvenčné pásmo 700 MHz uvolnilo svoje frekvencie práve pre mobilnú aplikáciu 5G a pre vlastné vysielanie prišla pozemná TV o tie frekvencie ešte nedávno sa robil presun kanálov, niekde zároveň i prechod na T2
vtedy nikoho nenapadlo či je to škodlivé? a to boli podstatne vyššie výkony, rádovo 100-ky kW a blízo mesta

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 108
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Duzu

Tak je, doteraz TV pásmo UHF nikomu nevadilo a zrazu sa našli konšprátori ktorí tvrdia že to škodí...

Kimlo
Registrace: 1/2017
Příspěvků: 453
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

pokud 5g bude i ve vesnici 20km od mesta tak mi to je jedno, stejne jako s 4g/lte diky kterymu je jakstaks normalni internet.
jinak nikdo nam to nerekne pokud to prinasi zisk a nenajde jiny zpusob.
navic je to i dost obtizne zjistitelne, budou krysy ozarovat 5g?
moje teta umrela na rakovinu mozku a jsem presvedceny ze je to kvuli mistnimu wifi vysilaci primo nad jeji bytem, ale zas jinym nic neni. proste zalezi na citlivosti organismu.
ja telefony na noc vypinam u hlavy i kdyz je pres noc nabijim a stejne riskuji ze vybuchnou. ale co muj zivot stejne stoji na h..o

alien777
Registrace: 8/2020
Příspěvků: 383
Odpověď v diskusním vlákně
 

ALEXCZ

a názvy 2G?3G,4G ťa doteraz nestrašili? to je tiež žiarenie len na iných frekvenciách, lebo niekoho dnes straší i el.sieť 50Hz, MV, či Indukčné dosky

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 108
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

A co teprve televizní vysílání.
To ničí mozky.
Alobal je málo pro odstínění elektromagnetického pole.
Alobal odstíní pouze paprsky X a elektrostatické pole. :-)
Abyste odstínili magnetické vlny (které jak známo z filmu i léčí), potřebujete aspoň metr silnou kobku z mědi, či lépe ze zlata (pro movitější trumbery).
Dokonale se ovšem každý ochrání tím, když na deset minut ponoří hlavy pod vodu. Nesmí ale vykouknout ani na vteřinu, ani podvádět pomocí nějakého vinnetouovského triku s rákosem, to by hned ochranný účinek proti 5G zrušilo.
Průměrné IQ stoupne následně a tím se vyřeší i problém 5G.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Odpověď v diskusním vlákně
 

alien777

ako je možné že niektorý člen zo spoločnej domácnosti sa dožije i 100-ky a niektorý zomrel ako decko? mali približne rovnaké podmienky, v práci kde som niekedy robil zomreli 3 pomerne mladí , vraj dostali rakovinu pre azbest , ktorý bol použitý pri stavbe budovy no 100 ke daľších to nevadilo

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 108
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

koukam se na anericke porady jak stavi vselijake domy a je docela vzrustajici trend stavit domy na principu faradyove klece kam nepronikne ani mob. signal. mozna ze stejne jako vzrusta trend zit eko co se tyce zateze na prirodu bude vznikat i trend zit eko vuci vlastnimu telu a tak se v budoucnu mozna dockame jako napr. nase site jsou zelene, nase mob. telefony nejsou zdravi nebezpecne atd...proste jako i s el. auty, topenim uhlim,tridenim odpadu bude to postupne.

alien777
Registrace: 8/2020
Příspěvků: 383
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

@alexcz: promin, na mimibazaru bych ten dotaz chapal, ale dat to na technicky web ........... je to tezke, presto je treba se zaprit a trenovat sve kriticke mysleni, s utoky na nas mozek to bude cim dal tim horsi.

Jantars
Registrace: 2/2008
Příspěvků: 602
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

5G škodí hlavně dalším zarušením něčeho co donedávna fungovalo. Pokud bude výkon blízkého vysílače velký, tak se to i blbě odrušuje.

Warpik
Registrace: 9/2016
Příspěvků: 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

Warpík

písal som už v pásme UHF bol výkon i 100 kW vtedy bol ozaj problém bližšie slabšie museli mať väčší odstup, v súčasnosti je výkon len rádove W preto je ich potrebné viac na plochu, miestne vykrívače pre TV sú napájané sig. s paraboly, alebo priamo v mestách na budovách

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 108
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

Ono není 5G jako 5G. Jde o to, jestli je to síť nebo kmitočtové pásmo.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 661
Odpověď v diskusním vlákně
 

omar

vždy je to EM žiarenie,prevádzka na príslušnej frekvencii nič iné, rozdiel je len vo výkone z mobilu je najmenší, no najbližšie k hlave, koľko rokov už máme mobilnú prevádzku ? niečo cez 20r, a dnes ho má už i decko, máme viac čísel ako ľudí, každý iný firemný, prenos môže byť i po vedení no len na krátku vzdialenosť, je tam veľký útlm, s vyššími frekvenciami bol vždy najväčší problém , pokiaľ nebol kryštál, začiatok rádiového či tel vysielania len na nižších frekvenciách, no bol vtedy vyšší dosah

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 108
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: 5G škodí,nebo ne?

Tomuhle ještě někdo věří? Tento problém neuznávám. Telefon v noci zapnutý, v místnosti na spaní TV i PC na kterém občas jede nějaký noční render videa, u všech "krabiček" zapnutý standby, zásuvky s vypínačem už jsem všechny zrušil...

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ALEXCZ

Tá otázka tebou položená bola myslená ako vtip, alebo si až tak nevzdelaný, že uveríš každej hlúposti, hmm?
Už by mali začať za šírenie rôznych konšpirácií min. finančne trestať! A hlúpym ľuďom brať bez pardonu vysvedčenia, doktoráty a ďalšie doklady o vzdelaní. A taktiež povinne každý zopakovať minimálne základnú školu.
Za mňa takýmto hejtom patrí iba Rv Rv Rv

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 631
Odpověď v diskusním vlákně
 

@romanss

Tam zbourali i vysílače které 5G nevysílají. Když už tomu věří tak ani nedokážou identifikovat zda vysílač skutečně šíří 5G. Zakladatel vlákna zřejmě narazil na podobnou žumpu jako tohle https://stop5g.cz/

T-90: 5W+4W+13E+19E+23E+28E

JanM
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 4 085
Odpověď v diskusním vlákně
 

5G škodí,nebo ne

Děkuji všem za opravdu široké spektrum odpovědí ale i pokárání.Ale špatně jsem se vyjádřil.Je to tak - já sám na to nemám vyhraněný názor. Otázku bych chtěl položit znovu pouze pro ty,kteří si myslí,že je to škodlivé.Takže co je víc škodlivé:když jsem pouze v dosahu působení 5G sítě,nebo si navíc nechám zřídit internet pomocí 5G sítě, nebo to je jedno a v obou případech to bude škodit stejně? Pro MMiriboy - omlouvám se,že jsem tě tak rozčilil,určitě jsem míň vzdělaný než ty,z tebe to tvoje vzdělání úplně tryská na všechny strany.

ALEXCZ
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 810
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ALEXCZ píše:

Pro MMiriboy - omlouvám se,že jsem tě tak rozčilil,určitě jsem míň vzdělaný než ty,z tebe to tvoje vzdělání úplně tryská na všechny strany.

Ak je to úprimne myslené, tak to beriem, inak platí to, čo som napísal predtým.
;)

Takže co je víc škodlivé:když jsem pouze v dosahu působení 5G sítě,nebo si navíc nechám zřídit internet pomocí 5G sítě, nebo to je jedno a v obou případech to bude škodit stejně?
Na tvoju "nedokonalú" otázku neexistuje dokonalá odpoveď. Prečo "nedokonalú"?
Ak chceš serióznu odpoveď, tak musíš uviesť všetky podrobnosti ohľadom konkrétnej 5G siete. T.j. vyžarovaný výkon vysielač/príjmač. jednotky. Vzdialenosť od tohto "ziariča", priama/nepriama viditeľnosť, prekážky atď, atď...
Všetko to odborne zrátať vrátane útlmu signálu vzhľadom na vzdialenosť a prekážky.
A keď sem vložíš výsledok, tak možno?! sa dočkáš aj serióznej odpovede.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 631
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ALEXCZ

Říká se, že nejhorší smrt je z vyděšení :) Pokud máš bobky... tvůj vlastní stres ti uškodí 1000x víc než všechny ty elmg. vlny kolem hlavy dohromady.
Jinak když jen trochu zauvažuješ (bez toho, že ses pouštěl do studia ne/škodlivosti různých zdrojů elmg. záření), stačí si uvědomit, že s faktem jestli jsi nebo nejsi v dosahu nějakého vysílače nic neuděláš, a ty vysílače musejí splňovat nějaké normy.... takže klídek. A pokud jde o tvoje domácí připojení k 4G, 5G internetu atd... tak pro klid duše zvol připojení vnějším modemem + vnitřní jednotkou (vnější jednotka bude někde venku na zdi, střeše, balkóně), a nikoli vnitřním modemem. A máš zas větší klídek ;) Obecně je pak dobré nemít doma zdroje vnitřní WiFi někde u hlavy v ložnici a pod. tam kde spíš nebo trávíš hodně času... a vůbec je všeobecně lepší nepoužívat zbytečně domácí propojení přes Wifi tam kde věci můžeš propojit drátem...
Obecně platí, že intenzita elmg. pole v nějakém místě je závislá na vyzářeném výkonu z vysílače a vzdálenosti místa od vysílače, tak, že intenzita klesá s druhou mocninou vzdálenosti. Takže pokud jsi nechyběl ve škole na matematice, dokážeš si spočítat, jestli tě víc ozáří tvůj mobil při hovoru těsně u ucha, nebo nějaký 5G vysílač na střeše 1km vzdáleném paneláku ;)

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 283
Odpověď v diskusním vlákně
 

mmimiriboy

To jsi mne fakt dostal. Dle tvých požadavků a doporučení ohledně pokládání otázek na Parabole by ti ale položil otázku málokdo.Požaduješ po mně nemožné. To by mně neřekli ani pracovníci O2.Kde jsou vysílače 5G se tají.Alespoň u nás.Pleteš si to tady s nějakým vědeckým pracovištěm.Zatím je to forum i pro amatéry.Probuď se!!! Nepotřebuji dokonalou odpověď.To proto,že není dokonale zjištěno,jestli to škodí,nebo ne.

ALEXCZ
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 810
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 72
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra