Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Vysílač Kanál 24 - ORF1,ORF2 Rakousko

Zdravím
Na kanálu 24 chytám když jsou dobré podmínky ORF1,ORF2 potřeboval bych vědět jak se ten vysílač jmenuje nejmenuje se Kahlenberg ? na tomto odkazu https://www.mapavysilacu.cz/mapglobal.html ho nemohu najít abych si ho mohl dát do interaktivní mapy a zjistil jestli tam není nějaká překážka která mi brání v dokonalém přijmu protože to chytám jen někdy a to s anténním zesilovačem DX-7070 a jestli by nepomohl silnější zesilovač? a jaký který by se dál na dipól antény ? díky

pinokio
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 547
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

Jestli je to směr z Vídně, tak je to Kahlenberg. Kanál 24 ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 833
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

Já jsem zapomněl uvést že já bydlím nedaleko Zlína 10 Km směrem na UH díky

pinokio
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 547
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

Zcela určitě je to Kahlenberg K 24.Na K 34 se stejným výkonem je AT mux, kde je ještě ATV II také FTA.

maruza
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 96
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

Pokud je na anténě stabilní,ale slabý signál,pomůže nízkošumový zesilovač u antény.Pokud na anténě není nic,tak není co zesilovat.Koupit výkonnou anténu,které něco stabilně zachytí a potom k ní ještě zesilovač.

maruza
Registrace: 10/2018
Příspěvků: 96
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

https://www.parabola.cz/album/foto-1596/
sekce Album: K24 Kahlenberg
Popis fotografií:
[1] K24 Kahlenberg


TBS5925 , Coolstream Zee2 , Dreambox 7020HD , WaveFrontier T90 , Gibertiny OP100 90E~50W

EnoSat
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 105
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vysílač Kanál 24 - ORF1,ORF2 Rakousko

Pokud tam je signal jen za mimoradnych prijmovych podminek a bezne tam signal neni, tak se to asi nevyplati investovat do anteniho systemu. U me jsem na tom podobne se vzdalenejsim polskym vysilacem s MUX TVP HD na K24 z vysilace Jelenia Gora Snezne jamy v mem miste prijmu v SZ Cechy Chomutovsko. Antenu pouzivam LP2845 smer Usti pro prijem MUX24 K21 s predzesikem TEROZ 15dB/0,8dB K21 s moznosti prijmu az do K24, mam jej pro vyrovnani urone signalu, kde se mi na antenu dostava i obcas signal z K24. Zkusil jsem to i se silnejsi verzi primo na K24 se zesilenim 35dB/0,8 dB. Vysledek je stejny. Zkusim si jeste pohrat s natocenim anteny az bude moznost, ale mam v planu to zkusit s lepsim logarem 45UC 21 az 48 pripadne se dvema, co to udela. Pokud ale neni stabilni signal v miste prijmu, tak proste z ho*na se nic neuplete a na to obcesne zachyceni to nema smysl do toho investovat s jakou koliv vykonejsi antenou a zesikem.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vysílač Kanál 24 - ORF1,ORF2 Rakousko

Nejlepší zesilovač je pořádná anténa. Má to ale háček. Musí být celá v homogenním poli. Chtělo by to vzít měřák a najít místo, kde je signál nejlepší. I půl metru může hrát rozhodující roli. Pokud by bylo pole homogenní, doporučil bych anténu 2026, případně sestavit dvojče. Bacha na širokopásmové zesilovače (obzvláště ten, co uvádíš) s velkým ziskem. Mohou se přebudit silným signálem místních vysílačů a taky samozřejmě ošetřit LTE. Cesty páně a vysokofrekvenčního signálu jsou nevyzpytatelné...
Držím Ti palce.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 713
Odpověď v diskusním vlákně
 

krupino,

presne jak pises o tech cestach signalu, jsem pro a rohoduje taky homogenita pole jak uvadis a pripadne odrazy od okolnich budov nebo kopcu. Zkusit to muze a pak se uvidi co dal, zda to ma smysl do toho investovat nebo ne. Ja ty polaky spis beru jako takovy obcasny bonus a ze bych po tom prahnul, tak to ne.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

pinokio,

tak jsem se dival na ten zesilovac co uvadis, a je to na dve veci jestli je to ten do polskych sit bez odstineni pouze na desticce z pertinaxu. Tyto zesilovace navic muzou zachytavat i dalsi rusive signaly z okoli. Takze bych to nahradil kvalitnejsim predzesilovacem s LTE filtrem. Predpokladam ze pouzivac k prijmu antenu sito a to zn.PL.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vysílač Kanál 24 - ORF1,ORF2 Rakousko

Ten zesilovac dx 7070 je navic sirokopasmovy vykonovy a ma vyssi sumove cislo, je spis urcen pro zamezeni ztrat urovne signalu v delsich rozvodech pro vice ucastniku.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 943
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Síto je mimochodem velmi dobrá anténa do méně homogenního pole v podélném směru. Eventuálně zkusit ještě prodloužit zářiče na maximum pro 24.kanál. Ale ten zesilovač rozhodně jiný!

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 713
Odpověď v diskusním vlákně
 

yagina

to vyřeší,zesilovat jen při dlouhém kabelu,změř to na střeše

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 002
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

No, vono když je signál na hraně, tak zesilovač s nízkým šumovým číslem vylepší citlivost tuneru televize. Pak taky nevíme, zda má tv signál rozbočen do více větví a taky jak dlouhý má kabel.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 713
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

hlavní otázka zní, jestli tu anténu máš otočenou směrem na Vídeň nebo to máš odrazy přicházející na anténu nasměrovanou na vysílač s českými programy. Dle popisu chytáš Tlustou horu se Zlína. Pak máš na anténě navíc silný signál na k 22 a 26. Závěr - 2-3 antény , selektivní kanálové předzesilovač na 42k a 24k a selektivní slučovač. Antény doporučuji 2148UC a na 24k 45UC.

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 884
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vysílač Kanál 24 - ORF1,ORF2 Rakousko

Asi tak tu anténu co jsem si dělal když ještě jak začínala premiéra dnešní Prima a mimochodem na kterou chytám celé terestrické vysílání tak tu mám na skříni.Na půdě tam by se našla i anténa koaxiál mám zvedený s půdy ale asi nemám symetrizační člen ani F spojku na koaxial.Pro každého druhého by bylo otázka dne si to obstarat ale pro mně ne bráchy nechci tím zatěžovat jednak nemají čas chodí do práce a za druhé ani se v tom nevyznají.Někdo možná namítne že si to mám koupit na eshopu ale dávat pomalu víc za dopravu a poštovné to se mi nechce díky

pinokio
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 547
Odpověď v diskusním vlákně
 

Vysílač Kahlenberg

Vysílači Kahlenberg můžou být všichni jihomoravané v dobách komunismu vděčni za atraktivní filmy, závody F1, fotbalové přenosy, přenosy ze LOH 1984 ... seriály Knight Rider, Dallas a další. Také odsud vysílalo hudební rádio Ö3 ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 833
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vysílač Kanál 24 - ORF1,ORF2 Rakousko

To snad odsud vysílá pořád, ne? 99,9MHz.
A ještě si zapomněl na Tom a Jerry - na těch ujíždím pořád:)

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vysílač Kanál 24 - ORF1,ORF2 Rakousko

Ještě jste zapomněli na Poysdorf. Mě dává víc, než Kahlenberg.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 662
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

Komu není vzájemné rady, tomu není hospodářské pomoci...

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 713
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

Nejen jihomoravané. Za komunismu to šlo z Vídně i v Přerově, Olomouci a na mnohých místech směr Šternberk, Šumperk.

PAPAJAS
Registrace: 5/2021
Příspěvků: 87
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

To máš pravdu. Hodně kvalitní, který se dá koupit nebo spíše objednat je třeba od německé TGN TECHNOLOGY, šumové číslo taky až 0,25db podle typu. Pochopitelně je to i zcela jinej cenovej level, než běžné zesilovače. Já mám typ ULNA, který je již tedy pár let starý a v nabídce firmy již není.

PAPAJAS
Registrace: 5/2021
Příspěvků: 87
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Vysílač Kanál 24 - ORF1,ORF2 Rakousko

Ani bych se moc nedivil, kdyby nějakou roli na tom 1-69K zesilovači sehrál K23 z Velké Javoriny, vzdušnou čarou za humny (byť v jiné polarizační rovině a směru), LTE a bůhví co ještě. Řešením by mohla být směrová anténa s nízkošumovým kanálovým předzesilovačem na 2 kanály (K24,34) směr Wien. Firem je spousta, jen trochu pohledat.

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@radek1

Další report : včera večer mi to fungovalo dobře úroveň 98 % kvalita 90 % a při tom byla u nás bouřka pochopitelně nevím jaké panovalo počasí po celé trase signálu.Dneska ráno u nás pěkné počasí a signál kolísá chvilkami od 0% až úroveň 93 % kvalita 40 %.Jakou mi doporučíš směrovou anténu s nízkošumovým kanálovým předzesilovačem na 2 kanály (K24,34) potřebuji přesný typ protože je mnoho eshopů které ti naslibuji všechno co chceš aby prodali díky

pinokio
Registrace: 4/2009
Příspěvků: 547
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pinokio

Odkazy dávat nebudu, ale asi takhle:
Např. anténa VT16 (s potlačením LTE700), předzesilovač K24+K34, který se po vymontování symetrizačního členu umístí do anténní krabičky. Může být i v provedení na koax (co nejkratší), pak nemusíš vydělávat ten symetrizační člen a předzesilovač můžeš mít třeba na půdě, a napájecí zdroj s vyhýbkou, pokud není už zabudován. Pokud budeš slučovat, tak existuje slučovač K24+34+REST (vše ostatní). Pokud zadáš do Googlu např. Anténa, určitě ti vyběhnou firmy, které ti rádi poradí s konkrétním.

radek1
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 449
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Odkud konkretně se snažite o prijem poláků.Z hor? Jsem z teplic a chtěl bych se o poláky taky pokusit. Děkuji.

Opticka
Registrace: 12/2020
Příspěvků: 14
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra