Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem DVB-T

Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Neví někdo jak to vypadá s řešením zoufalé situace v DVB-T2 na Jesenicku, specielně multiplexu 21 a 23?
Na kanálech 26 a 31 kromě slabého, až žádného pokrytí mnoha míst ještě i proniká signál polského vysílače Kalisz/Mikstat. Tyto kanály by neměly být změněny ani po přechodu na DVB-T2 v příštím roce.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 58
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Už jsem to tu nedávno psal, síto, jedno nebo 4, to je fuk, je v T2 v SFN a s 256QAM mrtvá věc. To nemluvím o tom, že dnešní síto dávno není to síto, ze kterýho ing. Kůrka ten první kosočtverec postavil a měřil, o těch X fázových posuvech a celkovým SWR celé soustavy už vůbec ne. 64 bez sfn to ještě ustálo, teď už je to v pérdeli, pane hrábě :-)

Xmux
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 332
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Rodinný dům např.:
Satelit s quad konvertorem a nasdílet kartu (pokud provider nepáruje) přes router (i bez internetu) do dalších přijímačů. Např. Cryptoboxy umí sdílet do různých i ještě levnější přijímačů i bez čteček, a to i uniblock karty. Pokud stačí jen příjem ČT, je možné pořídit kartu ČT bez dalších měsíčních poplatků. Pokud na domě není satelit, vejde se materiál do 7000 Kč.
Další varianta je jeden přijímač v obýváku a u dalších buď aplikace v Tv, nebo android boxy (možno i u hlavní tv zcela bez paraboly). Tady už ale je zapotřebí kvalitní internet. Např. Skylink live je možno provozovat na 4 zařízeních současně. Pokud to sledujeme na menších úhlopříčkách, tak se to ještě dá. Programy ČT jsou však nejlepší na pozemáku.
A proto: "My chceme pozemáček! My chceme pozemáček!...
Musíme to opravit! ČRa

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Xmux

Inu, bitvu som presráál, ale dobre som sa vyspáál...

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Problém tkví taky v tom, že hen ten slavnej internet u nás utáhne 3 a víc TV naráz prozatím tak 10-ti procentům populace, zatímco s pozemákem má 10% potíže. A minimálně u poloviny z nich se to dá vyřešit, když jsou do toho ochotní vrazit nějakou kačku. Ten zbytek musí atakovat ty úředníky nahoře, kteří to tak dokokocili :-) Zaplatili sme to všichni, tak ať to taky všem funguje.

Xmux
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 332
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Ruzamira

Tvou argumentaci jsem pochopil naprosto přesně a odpověď typu IPTV očekával. Jak dodáš tak rychlý internet s kapacitou pro celou obec, kde není ani signál DVB-T2? Jaké náklady dle předchotího dotazu budou ? :(

RAFI007
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 890
Odpověď v diskusním vlákně
 

add všichni

Koukám, že prosit o konstruktivní debatu je naprostá marnost! Svědčí to o "inteligenci" mnohých místních takydiskutérů, co nedokážou pochopit, že terestrika je pro většinu národa jedinou rozumnou platformou. Pokud někdo z Vás dokáže nakrmit 10 televizorů v penzionu televizním signálem bez dalších nákladů, tak prosím. Sdílet karty si můžete doma ale nejde to dělat jako kšeft pro zákazníky! Chybí Vám soudnost a hlavně serióznost pánové! Nicméně díky těm z Vás, kteří jsou ochotni spolupracovat na odstranění problémů s T2 ať už se jedná o cokoliv. Enik!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 657
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Doporučuji se podívat sem: https://digi.ctu.cz/dtv/ a zjistit pokrytí v daném místě příjmu, podle normy ITU 1812-3. Dále je dobré si ověřit správnou polarizaci přijímací antény.

Enik rozumně navrhuje zmapovat kritická místa pro příjem DVB-T2, například s použitím notebooku a USB tuneru, třeba i s přibalenou anténkou. Ideálně měřit slušnějším měřákem - alespoň v pěti metrech a v obou polarizacích. Stížnost bude mít větší váhu, pokud bude obsahovat právě nějakou tabulku obsahující základní parametry příjmu - sílu signálu v dBuV, odstup signál/šum a souřadnice místa měření s azimutem k danému vysílači.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Když jsme u těch penzionů, pokud si promítnu zpětně několik svých dovolených na Šumavě, Krušných horách, Jeseníkách, Českém Ráji a pod, tak jsem neměl nikdy televizi na pokoji, ale jednu ve společenské místnosti nebo kuchyni a na něm Skylink v kombinaci s 19,2. Je to logické řešení pro nejčastější českou a německy mluvící klientelu. Také provozovatel ušetří nemalé poplatky autorským svazům za každý přijímač. Dovolená se má užívat a ne čučet na televizi, to můžu doma.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 669
Odpověď v diskusním vlákně
 

Omar3

Typický pohled laika.
Ubytovací kapacita bez TV na pokoji je sice možná, ale je to výjimka. Větší penzion, tím spis hotel se bez TV prijimače neobejde. Stejně jako bez Wi-Fi. Antenář to dobře zná, laik to nechápe, nezná praxi. To bys cumel na drát, jak drnci telefony, když je vyluka, nebo bouřka...návštěvníci při bource sedí já pokoji a satelitní distribuce zrovna nefunguje. Také se výhoda terestrialu ukáže v plném světle.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Saxon

Tak já asi jezdím jen do těch vyjímek. Za posledních minimálně 5 let jsem měl na pokoji televizi jen jednou a to bylo v Karlové studánce. Z okna vidím na Praděd, říkám si, tady musí být parádní signál a televize víc nefungovala než fungovala. Kostky se přesýpaly z jedné strany na druhou, občas z nich vznik obraz. Už jsem si říkal, že asi vytáhnu z kufru kus drátu, na který by to muselo jet. Že by pod svícnem byla tma?

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 669
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dusan

Měl bys vědět, že se vyjadřuješ k něčemu o čem nemáš páru. V tomto případě jde o chybnou koordinaci a intenzivní rušení z polských vysílačů. Údaje o pokrytí neodpovídají skutečnosti a signál v dané lokalitě je zcela znehodnocený, takže jeho měření není snadné!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 657
Odpověď v diskusním vlákně
 

@RAFI007

Ne, nepochopil. V každém místě ČR si může dnes uživatel pořídit internet s rychlostí 50Mbps a na tom provozovat INTTV.
Něco to stojí, ale když ty dva kusy někdo nutně chce...

Ruzamira
Registrace: 6/2021
Příspěvků: 43
Odpověď v diskusním vlákně
 

@omar3

Čím blíž k Pradědu tak je ten signál víc v (nevhodné slovo)..

Philips 55PUS8303/12 - APEBOX C2 4K - apka O2 TV , Skylink live TV - Philips 40PFL6606H/12 - Opticum SLOTH Combo Plus Philips 32PFL6626H - TESLA MediaBox XA400 Android TV

habr
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 7 097
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

A čím to je? Já čím jsem blíž Kojálu, tím míň potřebuji anténu.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 669
Odpověď v diskusním vlákně
 

@habr

Přesně tak, pane hrábě. U mě v Pardubicích 104km vzdušnou čarou signál Pradědu jak z praku. Tak jak bylo na počátku, nyní a až navěky věkův...

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

@omar3

Protože Kojál kolem sebe nemá omrdesát takových kopců jako Praděd, tak nemá takový oscilační pole.

Xmux
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 332
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Xmux

Dobrá. A jak to dělají v takových Alpách nebo Pyrenejích, kde jsou ty kopce ještě o několik tisíc metrů vyšší a jejich mnohonásobně více.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 669
Odpověď v diskusním vlákně
 

@omar3

Nijak, oscilační pole je tam taky, ale nemají tam tak brutální modulaci a za humny Miksat, kterej vysílá dvojnásobným výkonem na stejných kanálech :-) Zřejmě to tam nerealizovali soudruzi z NDR s tolika chybama :-) a zabývá se tím, živí a má to na starosti někdo, kdo tomu rozumí, ne jako tady, kde to "řídí" ten, koho tam dosadilo bude hůř nebo evangelíci nebo vím já kterej čerchmant a za kolik, to je podobný jako tak nějak ve všem u nás v kocourkově. Že je to dokokocený a bude to stát za govno v tomto "stavu" na to upozorňovalo X zkušených praktiků už při provozu přechodové sítě, ale ... To máš podobný jako s těma RS-kama, kde ty pidivysílače obhospodařuje ajťák, kterej ani neví jak má nastavit parametry vysílání a co kterej vlastně znamená a na co má vliv :)) Tak lovu zdar, neboť éter je vln, čím dál víc pln :-)

Xmux
Registrace: 11/2009
Příspěvků: 332
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Xmux

Dík za vysvětlení. Doma mi na lovení přes léto nějak nevychází čas. Nedávno jsem si však zalovil na dovolené. Na západním pobřeží Korfu jsem v DAB ulovil Maltu. Multiplexy 6A a 6C. Teď mám tedy osobák na teleskop nějakých 625km. Příjem nad mořem je něco jiného, než tady našich podmínkách.
Konec hlášení pro Xmuxe.

DVB-T CZ,SK,AT DVB-S 120-západ, 95-jih, 120-východ, 85-libero DVB-C Itself, IPTV-Smartlabs, DAB-CZ,AT,SK, FM-CZ,SK,AT 5prvekH, 3prvekV

omar3
Registrace: 5/2015
Příspěvků: 1 669
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

A hlavně, v Alpách a Pyrenejích se jede hlavně přes satelit.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

A taky, když si postaviš dům v Rakousku a Německu, tak dostaneš přívod el. energie, vody, připojení do kanalizačního řádu a šlahoun od místní kabelovky. Jiný svět, jiné mravy.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Hanušovicko ,Staroměstko, Jindřichovsko vzdušnou čarou cca 22 Km od Pradědu již s DVB-t byl vždy problém u T2 se dá říci že se nic nezměnilo.
Bohužel tyto města jsou utopená v dolinách a příjem přes odrazy jsou nestabilní.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Jesenicko-hromadná stížnost ČTÚ

Ještě doplním na určitých místech dříve chytím stabilní Kojal cca 98 Km vzdálený než místní Praděd.

Nepijte vodu!!! Souloží v ní ryby ! PS: a srát též nechodí na břeh.

lachtan
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 1 650
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Na tvém místě bych byl opatrný ve vyjadřování o někom, o kom nevíš vůbec nic.

1. Fakta, v podobě naměřených parametrů vždy podpoří oprávněné požadavky nebo stížnosti.
2. Koordinace souvisí s modelem pokrytí, který v reálu nemusí úplně sedět. Proto je důležité ověřovat technické parametry vysílačů a jejich správné nastavení. S profesionální měřící technikou to jde.

Za většinu případů špatného příjmu může zařízení uživatele. Na ten zbytek je nutné mít podněty od uživatelů, které jsou podloženy fakty.

Samsung UE32T5372 * DENON RCD-M39 * RTL-SDR Dongle * NAS

Dusan
Registrace: 9/2004
Příspěvků: 1 138
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Dusan

Až na tu první větu jsi mi neřekl vůbec nic nového. Stále tvrdím to, co jsem už řekl: Nemáš ponění o daném problému nebo zbytečně meleš věci, které jsou všeobecně známé!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 657
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 58
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra