Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP300-02?

Chcem spárovať ntb s WiFi zosilovačom Gembird WNP-RP300-02, ale neviem ako. Poradí niekto, kam zadám meno (admin) a heslo na prihlásenie do zariadenia?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 72
Odpověď v diskusním vlákně
 

TWL!

zadnej zesilovac to neni. to za prve. je to to nejhrosi reseni pro propustnost wifi a to repeater. za druhe, pokud zarizeni neni pro pokrocily, tak po prihlaseni na wifi krz androidi foun (a nejen ten) se stejne nedostanes dal nez je ta stranka kterou chces zadat ten ucet. pokud to tak nefunguje tak existuje univerzalni rada: precti si manual. 192.168.1.1 atp.
myslis svoji otazku skutecne vazne ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Návod som čítal, ale nechápem toto: Keď mám pripojený repeater k ntb káblom LAN, do akého prehliadača (v ntb) mám zadať predvolenú IP adresu 192.168.10.1, aby sa mi otvorilo softvérové ​​rozhranie?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

tvuj buk muze mit statickou IP. pak nenajde IP protoze na ni nema cestu. takze dat dhcp. pak bude fungovat metoda s automatikou. hele natahni si do androidu apku jmenem FING a tim si najdes zarizeni v siti na kterou jsi prave pripojenej. super vec. pripoj se na tu wifi co to vysila a pak to pujde samo

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Ja si myslím, že nový Gembird musím najkôr prihlásiť (oživiť), aby som ho našiel v sieti.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

myslet si muzes co chces. to je tvoje vec. pokud si koupim zarizeni a v manualu pisou ze ma i 192.168.10.1 tak budto dam sitovce DHCP nebo si nastavim IP nebo dalsi IP jako 192.168.10.2 mask 255.255.255.0. pak se k tomu pripojim a menim co potrebuju. ale to uz sme mimo rozsah tohodle fora.
pripoj se k tomu founem pres wifi a nastav to krz to. stejne by to melo fungovat v optimalnim stavu jako uplne transparentni bridge.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

Na stránce softcom.cz máš návod. Každé podobné zařízení musíš nejprve připojit kabelem, vytvoří se síť, přihlásíš se k síti heslem 12348765 a teprve potom můžeš přístroj spravovat. To uděláš tak, že když jsi na síti, otevřeš prohlížeč, napíšeš 192.168.10.1 , přihlásíš se jako admin a přístroj nastavíš. Poznámka o propustnosti už nejmíň 10 let neplatí, protože přístroje mají 2 rádia atd . . .funkce MIMO.
DJCP nedávej, jestli běží už na modemu. Další DHCP v serii zpomaluje síť cca 15-20 procent.
K přístroji by měla být přibalena kartička s hesly přístupu.
Po nastavení a každé změně přístroj restartuj - přímo po síti nebo odpojením.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

Pripojil som sa na sieť, zariadenie som spojil LAN kabelom s ntb a do vyhľadávača som napísal 192.168.10.1 a otvorila sa mi stránka s nápisom, aby som si skontroloval internetové pripojenie. Mám stlačiť niektoré z tlačidiel na repeatore, aby sa pripojil?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

tak se toho drz.
zkontroloval jsi svoje pripojeni ?
jsi opravdu soucasti rozsahu toho zarizeni , nebo ho mas do svyho rozsahu naroutovany ?
heh?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

dalsi DHCP server nic nikomu nezpomali. muzes jich mit treba 100. je jedno odkud klienti IP dostanou. dulezity je ze ji maj.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

Pripojený na sieť som, len repeater to nevidí. Treba po zapojení do elektrickej siete na ňom stlačiť vypínač či reset tlačidlo? Pripája sa automaticky?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

mas pevny IP v ty siti anebo na sitovce zapnuty DHCP a jsi pripojenej rovnou na to ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

Tak si radši udělej celej postup z továrka. Tzn. dej repeater do zásuvky, zmáčkni resetovací minitlačítko dostatečně dlouhou dobu a nech ho naběhnout do základního nastavení. Pak se připoj mobilem, nebo tabletem (můžeš i PC, ale se zapnutým DHCP - ten mobil bude jistější) na příslušnou WiFi síť. Tuším je to WRNP-007, nebo tak nějak. Heslo 12348765. Otevři si prohlížeč a zadej 192.168.10.1 a odpal.
To už na Tebe vybafne přihlašovací tabulka, kam se hesly admin přihlásíš. A pak už si sním děláš co potřebuješ. (Případně dle návodu)
Это всё.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 706
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krupino

Tak, ako si to popísal, už dva dni to skúšam. Pripojil som sa na sieť, kábel LAN z ntb dal do repeatora, v prehliači píšem 192.168.10.1 a otvorí sa prázdna stránka s oznamom, že nie som pripojený na sieť. Odporúča mi skontrolovať antivír a bránu Firewal. Vypol som preto Avast. Mám sa pokúsiť vypnúť aj bránu Firewal, ale to som nikdy nerobil?

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

Připoj se mobilem přes WiFi bez LAN.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 706
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

Napřed všechno resetuj. I modem nebo jak to máš. Opakovač zapni a přes WPS tlačítko nastav jako opakovač - viz návod. Potom se připoj kabelem nebo přes wifinu z noťasu /SSID bude WLAN-OPAKOVAČ/ - viz návod a heslo 12348765.
Až to naskočí, zadej z prohlížeče IP adresu opakovače - 192.168.10.1 a až se objeví tabulka s žádostí o login a heslo, zadej admin, admin. Potom se otevře menu pro nastavení.
Chápej to tak, že připojením opakovače na hrubo máš vlastně 2 sítě. Jedna z modemu nebo routeru, druhá z opakovače. Až to nastavíš, tak opakovač bude komunikovat se základnou a předávat data dál. KAždý výrobek to má jinak.
Mám ale jednu poznámku. Někde jsem si přečetl, že Tvůj přístroj nemá Gigabit, má jen 10/100. Tyhle kombinace můžou někdy zlobit, hlavně když je každý kus od jiného výrobce. Jednou mi někdo přinesl taky 10/100, připojil jsem to do sítě GB a nedělalo to dobrotu. Tak jsem to vyhodil.
Dával jsem doma taky wifi opakovač kvůli wifi tiskárně a nebylo to ono. Tak jsem tiskárnu dal na USB, a po bytě jsem udělal kabelovej rozvod -
Modem UPC - Switch 16xTpLink a za ním mám v děcáku ještě starej GB router použitej jako Switch /wifina vyplá/ na 4 linky /TV, 2xPC+sat/, vše Gb a šlape v poho. Každej to máme jinak. Osobně bych 10/100 nedával.
DAlší zkušenost - opakovač Edimax, nerozbalenej dala dcera operátorovi od PilsFree, vůbec to neuchodil, ještě osočoval, aby jsme si koupili pořádnej přístroj, tak jsem to vzal domů a s UPC ho chodil za minutu, a u syna šlape už 5 let-jeden v přízemí a stejnej v patře. Vše je ale Gb.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

ja sem hlavne jeste nevidel, ze by autor rek ze ma sitovku v buku nastavenou spravne.
do ty doby je vsecko teorie.
dokud neprijme buk DHCP odpoved od repeateru, nebo nenastavi pevny IP, tak je vsecko jen vesteni z kristalovy koule.
ipconfig /all
ma ethernet IP v danym rozsahu ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@MMorous

to ze by 10/100 switch delal s 10/100/1000 nejaky trable slysim poprve. to mohlo platit v roce raz dva, ale dneska tezko. sam mam Gb switch a na nem pripojeny dalsi 3 100 switche (nektery i 15let stary) a vse maka uplne OK :))
jinak WLAN opakovac je z principu fungovani veci totalni de.b.ilita ale kdyz si to nekdo koupi tak at si to bojuje sam.
tohle je nejhorsi vec na svete. mel jsem tu cest to rozchazet nekolikrat a uspesnost je tak 50/50. nejhorsi je kdyz to chce nekdo rozjet proti mikrotiku nebo s mikrotikem. to je festival ztracenyho casu.

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

? Ano, jak píše kolega, dokud se Gembird nepřipojí tak samozřejmě není co nastavovat. Mrkni se jak máš nastavený rozsah IP adres na stávajícím routeru nebo jak to máš. Ten má taky svoji adresu a heslo. Zkus se k němu připojit přes 192.168.x.y , x y zjistíš z papírů k přístroji. Na konci to bude to nějak podobně /0.0, 0.1, 1.1, 1.2 . . Zkoušej a bádej,/ nebo se zeptej kdo Ti to nastavoval.
Bublas - ten switch 10/100 byl starej, nezkoumal jsem to, blblo to tak jsem to vyhodil. Pravdu máš že bývají s opakovačem problémy.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

Asi bude Gembird vadný, lebo nereaguje na IP 192.168.10.1 ani ho nenašla apka FING, ktorá detekuje všetky okolité zariadenia.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

Zkus to ještě připojit obráceně-kabelem do modemu nebo routeru, nevím jak to máš a nastavit přes Wifi 192.168.10.1 . Jestli není ten návod blbě

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 729
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

aplikace fing nenajde nic co neni v lokalnim subnetu :)) to sedi :)
jaky IP ma tvuj fing ? :))
hele vrat se k tomu notebuku a nastav tomu tu pevnou a pak davej ping :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

obavam se, ze si z nas delas srandu anebo si chaot. tohle je reseni na 5minut i s kavou :)

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Nerobím, si srandu, len sa snažím oživiť možno už nefunkčnú škatuľku. Získal som ju skoro zadarmo a v podstate ju ani nepotrebujem, lebo bývam v činžiaku a mám silný WiFi signál. Repeator chcem dať staršej pani susede, aby nemusela platiť 10 € za pár mailov, ktoré jej občas prídu. Nech v budúcnu spoľahlivo chytá môj UPC optický internet.

Karner
Registrace: 3/2010
Příspěvků: 1 985
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Ako spárovať WiFi zosilovač Gembird WNP-RP...

Zkoušel jsi resetovat repeater a připojit se na něj mobilem bez jakýchkoliv kabelů?

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 706
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Karner

od zacatku:
co mas za OS a co to napise u ikony site kdyz to pripojis rovnou do toho (bezdrat vypni) ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 72
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra