Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

C band na parabole T 90

Prosím kolegy, kteří mají instalován C band na parabole off set, nejlépe přímo na T 90, aby se podělili o zkušenosti s příjmem. Zajímá mne, zda mají vhodný ozařovač pro off set a družice příjmu. Děkuje a zdraví samorost

Každá složitá věc se skládá ze série jednoduchých věcí.

samorost
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 372
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 61
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Radoo

Na 110 cm a LNB, nejakom čínskom shite za 10eur, mám operátora Fransat s normálnym DVB-S2/8PSK, aj oba Multistreamy, či už francúzsky alebo taliansky, 16dB. Akurát Fransat nepozerám, lebo nemám ku nemu oficiálny prístup. Takže tomu, že ty máš 12669H (La7 a La7d) pod lockom a 12648V, či 12732V, okolo 50 % nerozumiem, lebo nie som od teba až tak ďaleko. A k tej 3m anténe, ta bola dobrá na C-pásmo. Keďže bola mesh, na Ku nebola vhodná, tam sa správala ako 120 cm plná. Hlavne v tom zapojení cez Corotor ako som mal ja.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

nevim o cem mluvis. nebo mozna ty nevis o cem mluvis.
lajnu ceho sis dal, ze tu placas takovy nesmysly ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@samorost

Tak ten môj Norsat 3120 bol 20K (na tej 3m parabole) a stál asi 250 eur :))) . Neviem, či by som ho ešte aj dnes kúpil lacnejšie :)) . Ale 15K LNB s 13/18V prepínaním polarizácie je dobrá voľba. Tam by už rozdiel medzi 15K a 20K, ako v tvojom prípade veľmi malej antény, asi hral určitú rolu.

medecal64
Registrace: 9/2014
Příspěvků: 611
Galerie: medecal64
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Peon

a nebylo by pro tebe lepsi prestehovat se i s tou antenou nekam kde bude radiovej klid ? vzdyt ty si na tom dvorku ty multiodrazy vyrabis sam.
lance nam pred casem nez ho postihla zla nemecka nemoc ukazoval grafy kde lnb s ofset parabolou mel nejmensi odstup uzitecneho od parazitickeho signalu minimalne 70dB. nasel jsem asi 2 grafy ADE anteny a tam nejaky ruseni z boku vubec nikdo neresil. ale to byl jeste ten starsi typ bez vlnovodu casegrain konstrukce
a to ze ten signal je takovej silnej je vazne zvlastni. kolik je u vas norma ? 20W na kanal ? na celej pridel v danym pasmu ?
nedokazes z nejakejch map BTS zjistit odkud presne to jde ? a experimentalne to zkusit odstinit ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Dej sem odkaz kde jsem ti kdy ukazoval nejake grafy !! Nic nenajdes ty Alzheimere, bez se lecit a neber si me do huby!

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: C band na parabole T 90

ja sem zadnej odkaz davat nemusim. ty mi nemas co porodoucet. nic nenajdu ? ja nic hledat nemusim. prijimaci charakteristiky ofsetovejch, primefocus ci ADE anten jsou bezne k dohledani volne na webu.
tebe si klidne do huby vemu, protoze tvoje tvzeni ktery volne praktikujes jsou zcela v rozporu s fakty ktere se bezne vyucuji na FELu. moji pratele, kteri tam obhajili doktorat z tematu technilogie prijmu mikrovlneho zareni se tvym tvrzenim zvesela smeji :)))) vicemene jsou tve prispevky ukazkou barona prasila :)))))
ale klidne pokracuj
a netvrd se ze si to sem nedaval. ono se to najit da, ale tolik casu na nemocnyho nemce fakt nebudu investovat :))) svuj cas umim zuzitkovat daleko efektivneji nez dokazovat co jsi skutecne zac barone prasile

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: C band na parabole T 90

pises tady o mne abs. nesmysly - tvoje cit:
"...lance tady pred casem daval linky na prijmovy charakteristiky LNB a LNB s parabolou. z tech jasne vzeslo, ze nejaky ruseni C pasma..."

na to jsem reagoval - cit:
"...jsem ja zde nikde neuvadel zadne linky o kterych tu bublina placa - hold Alzheimer je svina... :)"

nato opet pokracujes v dalsich halucinacich - cit:
"...lance nam pred casem nez ho postihla zla nemecka nemoc ukazoval grafy kde lnb s ofset parabolou mel nejmensi odstup uzitecneho od parazitickeho signalu minimalne 70dB..."

Jses totalne mimo pac NIC Z TOHO NENI PRAVDA, LZES TU O MNE NESMYSLY, nic z toho jsem tu ja nikdy neuvadel, pletes si me s kdovi kym a jses zjevne zralej na psychinu viz tvuj posledni prispevek, nemam abs. zajem s tebou cokoli resit ale trvam na omluve za lzi ktere tady o mne siris

lance
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 5 280
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

Dík za rady, ale dobre sa špekuluje, ak nie si sám obeťou. A sťahovať sa, to si děláš (nevhodné slovo) ? ;P
S ADE anténou problém nemám, tam rušenie je na prijateľnej úrovni, pozri obrázky čo som minule priložil. Objavenie lokality vysielača by mi aj tak nepomohlo. Proti súkromným gigantom som bezmocný a žiaľ aj štát.

Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Odpověď v diskusním vlákně
 

@lance

omlouvam se ti za lzi ktere sam tvrdis ?
staci to tvymu nemcovi ?

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Peon

nezlob se na me, ale dneska jsem jen tak dik cestam po nakupech testoval urovne signalu LTE 1800+ (ta 3.7GHz neni nic jinyho a muj provider tu 3.7 nedela a 2.1 jete nepredelal na LTE) a dospel jsem k maximu 18dB ve founu kdyz jsem byl primo kousek pod BTS coz je asi tak co si nameril na antene ty. promin, ale pokud takovou uroven chytas takovou smerovou antenou tak je nekde chyba. tohle neni fyzikalne mozny vzhledem ke smerovosti anteny.
ikdyz je tu jeste jedna vysvetlitalna varianta: nekdo ze sousedu ma klientsky zarizeni na tuhle sluzbu a tobe to tam smazi na plny kule (ale teoreticky je to blbost aby klient furt takhle smazil).
nicmene treba tady u nas je web gsmweb a tam mas seznamy i presny koordinaty vsechn BTS a divil bych se, ze to u vas nemate

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 807
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bublajs

dík za snahu pomôcť mi. Ale 1,8GHz merané na mobile? No to sa nehnevaj, ale nedá sa to porovnať s merakom Promax Ranger Neo 2 a lnb NJS8487. Alebo podľa Teba je Tvoje meranie lepšie ? Ja píšem o rušení v C pásme t.j. od 3,4GHz po 3,8GHz, kde na 3,65 je silný vysielač z určitého smeru. Na dvorku si určite nevytváram odrazy sám. Ak by si poznal situáciu tak taký nezmysel nenapíšeš.
Týmto končím nezmyselnú diskusiu. Měj se hezky. :8)

Slovak DX satellite overwrite club.

Peon
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 553
Stránka: 1 2 [ 3 ]
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 61
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra