Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

Asi pred rokom som kúpil TV PANASONIC TX-55GZ950E. Uvedený TV má dva satelitné tunery, preto som kúpil dvojité LNB natiahol ku každému tuneru samostatný kábel a dúfal som, že budem môcť jeden TV program sledovať a zároveň druhý TV program nahrávať. Na sledovanie satelitných programov používam kartu Skylink CZ. A tu nastal problém. Súčasne mi funguje iba jeden kanál. Ťažko povedať kde je chyba. Či v TV, alebo v karte Skylink. Namiesto druhého kanálu sa mi objaví oznam : "Kódovaný kanál". Bol som sa poradiť v satelitnej predajni. Povedali mi, že o Panasoniku nevedia, ale Samsungy s dual tunerom pri Skyliku nemajú problém. Obrátil som sa na podporu Panasoniku, a tí sa nezmohli na nič viac, ako odkázať ma na diskusiu serveru Parabola CZ. Tak som tu. Stretol sa už niekto s podobným problémom ? Vie mi niekto čokoľvek poradiť ? Ďakujem každému kto prejaví ochotu mi pomôcť.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

chyba neni ani v tv ani v karte skylink jen je to jinak nastaveny nez si myslis. predstavujes si to strasne jednoduchy. precti si navod k te televizi a bude ti to jasny. 👍

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kristian1

Dobrá rada nad zlato.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

vzdyt to ma vsechno napsane v tom navodu, nema smysl to tady rozepisovat na pul stranky, mozna kdyby mel ty moduly dva a kazdy prirazeny ke svemu vstupu, a taky zalezi co vubec ma za modul jestli ten modul umi dve veci najednou, lepsi kdyz si to precte tam.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

Pokud bude jeden z těch dvou programů FTA, například CT24, tak koukat a nahrávat můžeš...Prostě u TV nelze prohnat přes CI nejednou programy z obou tunerů najednou. Taky je otázka, jestli tvůj CAM podporuje multidecrypt.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 530
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kristian1

V návode sa tento problém vôbec nespomína. Je možné, že Japonci o systéme aký má skylink, nič netuší a tak to ani neriešia. Doplním informácie ako reakciu na príspevok Varos107. Pozri si tam, aby som to nemusel písať dva krát.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Presne. Ak do jedného kanálu dám Skylink kódovaný program a do druhého dám voľný program, všetko funguje OK. Avšak ak karta nedokáže rozkódovať obidva tunery súčasne, stráca dvoj tunerový TV tak trochu zmysel. Taktiež ma irituje, že v satelitnej predajni mi povedali, že Skylink karta v Samsungoch TV rozkódovať obidva programy súčasne dokáže. Takže v karte Skylink by problém nemal byť. Ďakujem za úprimný záujem.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

Jen hádám, modul umí dualcrypt? Nebo tak nějak se to může jmenovat?

zzz
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 2 834
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mili16

Technické špecifikácie pre TX-55GZ950E uvádzajú, že má mať dva CI (Common Interface): 2 (CI Plus, verzia 1.4, ECP)
Na strane 282 e-nápovedy posledný odsek popisuje CI pre plné využitie funkcie (sledovanie a nahrávanie...) !!!
What is the advantage if you can read.
V satelitnej predajni a na podpore Panasoniku sú asi laici, čo nevedia ani čítať.

emte
Registrace: 3/2006
Příspěvků: 123
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

Potřebuješ dva moduly současně na nahrávání a na koukání, to je vše...

DM920 UHD, Panasonic TX-55JZ980E - ORF - ČT karta

Kibicak
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 1 076
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mili16

nedekoduje karta ale modul. kdyz budes mit treba technisat modul tak by mel umet to co ty chces, ale Smit nebo Mascom nevim jestli to umi. a ty vstupy tuneru jsou tam tusim tri,dva samostatny a jeden dualni,ale uz to nevim presne, ja nenahravam,nevidim v tom zadny smysl, a pravdepodobne se tu asi nenajde nikdo kdo by mel tv panasonic a stejne touhy jako ty, ale uvidime, vsechno je nutne vyzkouset, takhle na dalku nevim

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

to čo ti povedal predajca že tv samsung dokáže odkodovať dva programy s jedného CI a karty tak to je blbosť. skúšal som to .....a dokonca som si to overoval u predajcu ktorý mi ochotne odskúšal nejaký CI+ tuším že cez 130-euro stál a tiež to nedokázal.
na samsungu pri ladeni sat-tuneru je potrebné v menu nastaviť dualne ladenie. ak máš TV s 2X CI a 2-karty tak ti to pôjde. ostatné ti tu borci už popísali.

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Kibicak

No to by určite fungovalo. Ale dva moduly, dve karty, dvojité poplatky, to by mi asi nestálo za to. Ďakujem za odpoveď.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@zzz

No to keby so ja vedel ? Mám tento modul :
https://www.lacnekosacky.sk/smardtv-smarcam-ci-skylink-ready-irdeto/p-28597/
Vtip je v tom, že doteraz som podozrieval TV alebo kartu. Že by bol pes zakopaný v module, to ma doteraz nenapadlo. Ďakujem Ti za záujem.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mili16

to je výhoda satelitu v TV... a to ukladanie programov tiež nemá chybu. :laughing:
kúp si napr. nejaký octagon-8008 Twin tuner a máš po probléme. R^

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

@emte

Veľmi oceňujem tvoju ochotu, že si si dal tú námahu, a prečítal si návod. Všetko som urobil podľa návodu, ale tento problém sa tam nespomína. Až tu na diskusii som sa dozvedel, že chyba môže byť v type modulu.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mili16

len si daj bacha či ti a ak zoženieš nejaký modul dokáže odkodovať s jednej karty 2-programy s rôznych TP.
aj tie dualcrypt väčšina odkoduje síce 2-programy ale len s jedeného TP. :)))
aby si nebol potom sklamaný .

maradona
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 1 120
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kristian1

Veľmi pekne Ti ďakujem za príspevok. Vďaka tunajšej diskusii som dospel k dôležitému poznaniu, že chyba nemusí byť v TV ani v karte, ale v module. Ja mám modul : https://www.lacnekosacky.sk/smardtv-smarcam-ci-skylink-ready-irdeto/p-28597/
Tak idem zisťovať či by to mal dokázať, alebo idem hľadať iný. Každopádne Ti ďakujem za záujem.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@maradona

Ďakujem Ti, že si sa so mnou rozdelil o svoje skúsenosti.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mili16

takze, dualni tuner-pokud pripojite oba satelitni konektory IN1 a IN2 k satelitni antene pomoci MULTIPREPINAC muzete soucasne sledovat nebo nahravat 2 programy.
-pokud pripojite sat konektor IN1 k satelitni antene pomoci jednokabeloveho smerovace muzete soucasne sledovat nebo nahravat 2 programy ze stejneho transponderu.
-pri pouziti funkce DVB-via-IP neni k dispozici funkce DUALNI TUNER.
o kodovanem nekodovanem se tu nepise,mozna jinde.
takze,zaver,potrebujes multiprepinac.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

@maradona

Ďakujem za upozornenie. Nebudem to si až tak siliť. Nie je to zase až tak potrebná funkcia. Chcel som len, že keď to TV má, tak to využijem. Ani žiadny octagon twin tuner asi nebudem kupovať. Úplne mi stačí, že som capol 1100 euro za TV plus anténa. Ešte raz Ti ďakujem.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kristian1

No to som veľmi rád, že to spomínaš. Presne tento problém som sa snažil takto riešiť už pred rokom, hneď keď som TV kúpil. Keďže mi nebolo úplne jasné o aký multiprepínač sa jedná obrátil som sa na Panasonic helpdesk CZ s otázkou : Aký multiprepínač konkrétne ako zástupcovia výrobcu by mi odporúčali. Tí ma namiesto odpovede odkázali na túto diskusiu. Tak som ich do ankety hodnotenie nepochváli. Následne som sa obrátil na Panasonic helpdesk SK a tí mi poslali (odkpírovali) presne takú odpoveď ako heplpdesk CZ. Slováci mi následne už anketový lístok na hodnotenie ani neposlali. Som tam už zrejme na čiernej listine.

mili16
Registrace: 1/2022
Příspěvků: 17
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

a jeste se ty tunery a vstupy musi samozrejme nastavit. je tam toho hodne. staci si dat MENU-NAPOVEDA a do vyhledavani jsem dal SAT TUNER.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

multiprepinac,normalni multiprepinac mezi dvema druzicemi,ale jaky presne bude kompatibilni s touto tv modelem to se musi asi vyzkouset.

kristian1
Registrace: 7/2016
Příspěvků: 4 235
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

multiprepínač je vlastne rozbočovač.mal som zapojený,využíva sa to pri PIP,kde z jedného TP sleduješ oba programy.

8K TV LG 65QNED993PB,100Hz,DVB-C

Marko337
Registrace: 1/2015
Příspěvků: 247
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Skylink vs. TV Panasonic dual tuner

Pochybuji, že potřebuje nějaký multipřepínač (to je tedy pojem, dobrý je taky jednokabelový směrovač, to už vůbec nevím, co si mám představit, co ten blábol znamená) když má twin LNB. A hlavně pokud CI modul neumožňuje najednou dekódovat dva transpondéry, tak těžko může dva kódované kanály najednou zpracovávat.
Kdybys něco chtěl zkusit, tak co udělá ČT24 a ČT1? Co udělá ČT1 a ČT2?
Osobně si myslím, že používat sat tuner v TV lze pouze pro velmi jednoduché/základní užití. Komplikovanější touhy vyžadují lepší sw pro sat. A ten je asi jenom v linuxu. Ale doba jde dopředu, třeba to bude jednou všeobecně funkční.

Antonín
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 5 988
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 69
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra