Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

nová televize

Dobrý den.Již delší dobu vybírám novou televizi a potřeboval bych poradit jestli jsem vybral dobrou.Přemýšlím o jedné se dvou vybraných.Bud Samsung QE55QN85A a nebo Samsung QE55QN95.Dokáže mně někdo seriózně poradit?
Děkuji

LAJUR
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 103
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Pokud plánujete sledovat i DVB-T2 vysílaní, pak bych Samsung určitě nekupoval. Pokud vám jde o kvalitu obrazu, šel bych do OLED zobrazovače.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 519
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

bud Samsung nebo Samsung to je teda vyber 👎
zalezi co na tom budete sledovat ?
v kazdem pripade tv s androidem. a obrazove a vybavenim urcite SONY. take je to otazka penez a uhlopricky. 👍

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

Po zkušenostech

https://www.jvc-tv.cz/jvc-lt-55vaq8135/ R^

mini
Registrace: 7/2009
Příspěvků: 676
Odpověď v diskusním vlákně
 

koukej i na to kolik žere

pokud bude zapnutá 4 hodiny denně ... 1 MWh už nestojí 1200 Kč :(

Varos107 - bohužel ty OLED, QLED atd žerou furt víc :(

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 823
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Doporučuji s Androidem, SONY nebo nějakou lepší TCL, já kupuju jenom SONY.
Se Samsungem jsou problémy. Řeší se to tady pořád dokola. Stačí vyhledat starší dotazy na téma a Samsung.
Na pohled nebo podle prospektu to nejsou špatný televize, ale výbavy se dost mění, jednou je to s kamerou, potom zase ovládání rukama, ovládací panel přes kabel, v jednom modelu jsem viděl CI slot špatně přístupnej, některý modely nemají sluchátkový výstup a je problém k tomu připojit starou věž, taky se tady psalo, že nebyly dobrý tunery, možná se Ti kousek povede, já bych to ale nekupoval.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 737
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Tyto témata jsou pořád do kola a ještě o ničem. Nejlepší televize je ta, kterou má každý sám doma. Proto že jinou neuznává.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 874
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LAJUR

TIP: Když nevíš co vybrat, tak se podívej na covybrat a něco se i dočteš. Tak snad Ti to pomůže při výběru. Já proti QLED a IPS panelu nic nemám. Pokud jsi fanda do Samsungu, těžko Tě někdo naláká na Android v TCL nebo Sony ;)

hokejka988
Registrace: 12/2013
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

Milde

To neni pravda. Samsungy mají špatné tunery, bez ohledu jestli je u mě doma, nebo u zákazníka, či souseda...

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 519
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Všechny Samsungy a všechny tunery (DVB-C,T2 i S a S2)? Prosím alespoň trošku rozvést ... moc děkuji

hokejka988
Registrace: 12/2013
Příspěvků: 211
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Jsme země s největším využitím terestriálu a bohužel, taky se spackanou kmitočtovou koordinací T2. Tedy nejvíc průserů je známo na T2 tunerech. Samsung potřebuje T2 signál s vyšší MER, než modely ostatních výrobců. Kabelovky i SAT mývají signál většinou OK, tam se problémy nejspíš tak často neobjevují.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 519
Odpověď v diskusním vlákně
 

Nechci prudit

používám kabel vodafone+dvb-t2 na samsungu kvůli Polákům ,bez problémů jedou i vedlejší kanály,radíte androit-víte ,že s ním umí všichni?,Tizen na samu je taky v pohodě,mival jsem panasonica ST60-taky bezproblémový stroj bez androidu,každy by si měl vybrat sám podle sebe,nebo shánět informace déle,třeba i ve více prodejnách,neb ne všicni prodavači poradí! :lookaround:

Ne všichni lidé, s vysokým IQ, si ho zaslouží!

spyko
Registrace: 6/2006
Příspěvků: 3 875
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Mam roky len Samsung. Doma 4 ks a na chate 3 ks. Obmienam ich cca po 3 rokoch. Od Samsungu doporucujem vyssiu Q radu
Nechcem to dako zakriknut, ale nikdy zadna reklamacia, ci porucha.
Svagor mal problem od zaciatku s obrazovkou (asi 5x biele bodky) prisiel servisak a v obyvacke mu ju vymenil. Takze servis OK.
Co sa tyka dvb-t2 uplne bez problemov. V ZA naladim cca 80 stanic SK, CZ, PL.
Ja pozeram hlavne sport a preto Qled. Videl som vyssie rady Philips, LG, ale sport je jednoznacne ostrejsi aspon podla mojho oka na Samsung.
Co sa tyka filmov, myslim ze ma na vrch OLED

hard333
Registrace: 4/2008
Příspěvků: 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

ste ho chlapa dorazili teraz.
On si vybral Samsung, však v reklamách len chvála a chcel aby ste mu odsúhlasili N95 ktorá je podstatne drahšia a mohol to doma obhájiť u manželky že za "tu samou televizi" vyplázne víc peněz.

N95 je jediný model s VA panelom
N95 je výhoda, pokiaľ budeš vešať TV na stenu, má krabičku so všetkými konektormi mimo telku takže sa do všetkých dierok (HDMI, LAN, sluchátka pokiaľ to má) dostaneš na rozdiel od N85 vždy.
obraz a zvuk si musíš odsledovať sám, nemáme ani tvoje oči ani uši.

Dagy2
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 4 159
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Samsung QE55QN95A...

Rybička65
Registrace: 1/2013
Příspěvků: 192
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Kup klidně Samsung.
Ale další dotaz bude, jak do té TV dostane Kodi.
Všechno už tu bylo...

Emme Esse 105, Inverto Black Ultra, SG 2100, Vantage 7100.

jito
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 476
Odpověď v diskusním vlákně
 

nová televize

Mám doma tři Samsungy,bez problémů,ale používám settoboxy Octagon combo.Já bych bral QE55QN95.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Viem, že tázateľ chce Samsung. Ale predsa skúsim, niekto tu spomínal TCL. No ja by som doporučil TCL 65C815. Za tú cenu je to bomba ;)

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 062
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jjery

Ano, pokud používáš settopboxy, tak SAMSUNG problém mít nebude a případné jeho nedostatky v tunerové části se řešit nemusí.Na tuto značku si stěžovali různí anténní technici na forech a v odborných článcích při problémovém příjmu signálu v některých oblastech republiky.Mohli to být jen určité modely.Osobně s touto značkou nemám zkušenosti, ale třeba zde jmenovanou JVC, kterou mám jako druhou, bych již nechtěl. Vyrábí to turecká firma VESTEL a ta nakoupila licence-loga i jiných dalších známých značek HITACHI,AKAI atd.Kvalita obrazu nic zázračného.Je to LED Full HD.Jasně jsou lepší kategorie, ale v porovnání se starším jěště klasickým holandským PHILIPSEM LED Full HD je to rozdíl.

PAPAJAS
Registrace: 5/2021
Příspěvků: 87
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Odešlete tu slepou větev LCD do věčných lovišť stejně jako nepovedené produkty Windows Millenium nebo Windows Vista. Dříve PDP, dnes OLED, který je dnes už za dosažitelný penýs. Philips je na Androidu, LG má svůj OS a všechny OLED TV mají stejně LG panel.

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 929
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PAPAJAS

JVC jsem měl dva dny a šla zpět.Na QLED samsungu mám i terestriál a je bez problémů.

jjery
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 1 110
Odpověď v diskusním vlákně
 

PAPAJAS

já mám LG 107 se spotřebou 36 W a jedu jen se satboxem/combo a nebo skylink live v tv a vše OK 👏👏✌

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 493
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

žádná televize s uhlopříčkou 107cm nemá spotřebu pod 40W. Ani s podsvícením LED. V tomto případě je to lehce pod 70W.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 519
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

LAJUR si vybral samšunt a vy mu to chcete rozmluvit, chudak se z toho ted zhroutil :)))

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

samsung tv

nikdy v životě,tak mobil možná zadarmo

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 27 998
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Jak chceš seriózně poradit, když jsi si vybral LCD a ještě Samšrot. No flame, každý máme nějakou tu úchylku. A poradit s čím? Tak šup do prodejny a nech si na bedně předvést příjem signálu, který máš doma. Doba je taková, že se prodejce nejspíš přetrhne, aby ti vyhověl a prodal. Kromě obrazu všechny ostatní a zbytečný chujoviny dočasně podporované výrobcem se dají nahradit něčím lepším a blbuvzdornějším. Linux nabývá opět na významu. Nezapomeň možnost offline advertisingu již brzy ve Vašich TV FW´s.... s automatickým update.

VU+Duo 4K SE, Skylink, Visio Big Bisat, 8xALPS Quad. Odroid N2+, Odroid HC2, Raspberry Pi 4B. CoreElec, OMV.

meduzka
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 929
Stránka: [ 1 ] 2 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 64
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra