Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

nová televize

Dobrý den.Již delší dobu vybírám novou televizi a potřeboval bych poradit jestli jsem vybral dobrou.Přemýšlím o jedné se dvou vybraných.Bud Samsung QE55QN85A a nebo Samsung QE55QN95.Dokáže mně někdo seriózně poradit?
Děkuji

LAJUR
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 103
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 64
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

a co keby si zasiel do elektra sa opytat? ked maju cas pustat priblble reklamy akí su odbornici, urcite ti poradia. Stale dokola: chcem sa divat poradte televizor. :zombie:

tophunter
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 1 306
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

jen k těm panelům , zrovna na covybrat se můžete dočíst, že už i QN85 se objevují VA panely nikoliv IPS

rada09
Registrace: 12/2012
Příspěvků: 166
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LAJUR

@LAJUR

ten prvy samsung ma ips panel a za to by som teda 800e nedal, ten druhy za tie peniaze tiez nestoji, samsung tv nie su zle ale treba si davat pozor na urcite veci, teraz je napr zmatok v tom ze v tom istom modeli najdes aj ips a aj VA panel, zacali si tam davat co chcu, podla modelov ktore si vybral odhadujem ze mas rozpocet cca 800-1100 eur, za tieto peniaze sa da kupit slusna tv, treba aby si napisal viac - rozpocet, uhlopriecka, ci sa bude hrat na konzole a hlavne kolko, je rozdiel hodina denne a 6h denne, ci sa sleduju filmy, ci sa vyuziva android tv, iptv..., napis co najviac

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

@LAJUR

kvalitna oled tv za dobry peniaz

https://televize.heureka.cz/panasonic-tx-55jz980e/#prehled/

rovnako slusna tv s droidom

https://televize.heureka.cz/sony-xr-55a83j/#prehled/

VA panel
tento model ma urcite VA, lebo vtedy ked prisiel na trh este tak nedrbalo samsungu a trhu tak tam davali klasika VA
http://www.elektropecka.cz/televize-samsung-qe55q80ta-2/

sony+droid VA
https://bondyshop.sk/cs/sony/6240-sony-ke-55xh9077.html?SubmitCurrency=1&id_currency=2
https://televize.heureka.cz/sony-kd-55xh9505/#prehled/

- ako vidis tak VA sa fakt neoplati, jedine ak by si bol extrem par hidin denne na konzole

- rozhoduj sa medzi oled panak vs oled sony, ja osobne by som bral panaka a na droida hodil bobek a bo po pripade kupil droid krabicku, takze tak, ak chces z nejakeho dovodu samsung, uisti sa v predajni ze ma VA

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

včera som známemu vymieňal 65 palcový 4 ročný samsung za spomínaný model QE75QN95 (o 10 palcov viac a 20 ako chceš kúpiť ) . Vyberali sme vyložene 95 preto , lebo na pripojenie používa ,,ONECONNECT,, a to je pre teba asi tá najdôležitejšia informácia . Dobre si naštuduj rozdiel medzi 85-kou a 95-kou aby ťa veľkosť tej krabice (oneconnect) neprekvapila . Zámerne nepíšem o kvalite alebo nekvalite panelu lebo užívatelia tohto TV sú obaja už na dôchodku obaja majú okuliare , ale hlavne diaľkové je rovnaké ako predchádzajúce ( to bola tá najvačšia výhoda) . Napriek vyššiemu veku bez problémov používajú aplikácie netflix , hbomax, yotube akurát majú trochu chaos medzi skylink live a skylink cez sat tuner .

Urobiť čokoľvek blbovzdorným je nemožné, pretože blbci sú nesmierne vynaliezaví. (Murphy)

Boris
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 267
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peterkozel

A myslíš že ta prodavačka v obchodu bude vědět jestli to má VA nebo IPS panel? Nepíše se to ani v technických datech televizorů prodávaných na internetvých obchodech.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peterkozel

no za tvoje rady a uvahy pekne dekujeme. VA panel urcite NE. a Panasonic take NE. o Samsung nema vubec smysl uvazovat. ale jeste stale LAJUR nenapsal co na tom hodla sledovat. 👎

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

@medard 1

Možná jen výkřik do tmy. To se zde stává dost často.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LAJUR

Ještě bych se zmínil o novince - obrazovém procesoru SONY - XR. Dávají ho do LED i OLEDů. V označení to poznáš podle písmene X-LED, A-OLED
- Pokud hledáš další info o velikosti 55, kterou požaduješ, mrkni na
https://www.czc.cz/sony-xr-55a83j-140cm/312876/produkt?gclid=Cj0KCQjwspKUBhCvARIsAB2IYuv9e4i-2YcOFA3yVNdsg9fFbVSdPNF8Y9OgYA9PMHGk7eHd5C1hEnkaAr50EALw_wcB
Je to asi to nejlepší co SONY v téhle velikosti nabízelo. To platilo na začátku roku, teď může být situace jiná.
Problematiku k Tvému dotazu rozebírají podrobně, jak se už někdo zmiňoval - na https://www.covybrat.cz/. Tam se dočteš aktuální informace a dílčí rozdíly mezi modely a výrobci.
Ještě k těm panelům - samozřejmě je známo že třeba i SONY osazuje panely LG. To ovšem neznamená že, že televize je stejná. Každý výrobce má vlastní SW a OS.
- Android - po přechodu na Android/Google se dá očekávat, že do budoucna bude TOP a jiné včetně WEBOS budou v útlumu.
A za rok to bude stejně zase všechno jinak.
Z hlediska ceny se mi zdá výhodné kupovat televizi na začátku roku model z minulého, někdy i z předminulého roku.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Pro mě ji v Číně spešl upravili na 36 W.Běží jen jako displey a skylinklive.Drobnou nevýhodu to má,že pomalu a déle nabíhá po zapnutí.Máš pravdu v ostatních scharpech 101 Tv co mám se to hýbe kolem 70-135 W.Ten poslední135W,když jsem ho otočil o 180°,tak se vrátil na 70W🤦‍♂️🤦‍♂️-dál ho neřeším.Zapínám ho 5-10x do roka a jen na zprávy

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

Korkoran

Ja jsem taky spokojen. Mám doma dvě plazmy Panasonic s VU combo. Na podzim i na jaře nemusím často ani zatápět a ještě mám pěkný obraz...

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 634
Odpověď v diskusním vlákně
 

@LAJUR

Pokud koukáš na T2, tak se Samsungem opravdu můžeš mít problém. Záměrně píšu "můžeš" protože to není jisté. U některých modelů se Samsungu podařilo problém s T2 korigovat novým FW, ale není to 100% a není to u všech přístrojů. Pokud máš opravdu kvalitní signál, je pravděpodobné, že problém mít nebudeš, ale znám nejeden případ, kdy i přímá viditelnost na vysílač nebyla zárukou funkčnosti tuneru. Pokud koukáš na IPTV nebo sat či kabel, pak je to jedno a klidně to kup.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

@milde
ak nie je predavac uplny (nevhodné slovo) tak sa da za par sekund zistit aky panel tam je a ak mi predavac nevie povedat co tam je tak idem prec, to je cele

@medard 1
preco oled panak nie?, preco VA nie?(pre hracov je vhodnejsi kvalitny VA s dobrym hdr ako oled, teda ak sa debatujeme o par hodinovom hrani denne

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Tak debata jde mimo @LAJUR, ale já se alespoň trochu přiučím do budoucna :))

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 3 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

@peterkozel

tak na hrani her to asi nechce zejo. ale on uz asi zahynul takze televizi uz nechce.

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

preto som mu dal moznosti z ktorych si moze vybrat

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

on bude pravdepodobne sledovat pozemak a maximalne skylink a na to mu LED staci

medard 1
Registrace: 2/2021
Příspěvků: 2 160
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Philips při registraci + 3 roky záruky navíc

edZkox
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 15
Odpověď v diskusním vlákně
 

@edZkox

philipsům stačí bohatě ty základní 2 roky

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 065
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jjery

To jsem rád, žes mi to potvrdil a že JVC a zřejmě další JAKOBY japonské produkty , které nemají s původní výrobou nic společného nebudou žádná sláva.

PAPAJAS
Registrace: 5/2021
Příspěvků: 89
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Na plazmu jsem zapoměl.Má ji syn v patře kvůli krásnému obrazu a už ji bude nejméně 20/25 let.Je to pěknej paňáca a pouští ji jen na zprávy a ještě občas.A má kolem 280W

korkoran
Registrace: 10/2006
Příspěvků: 6 502
Odpověď v diskusním vlákně
 

@korkoran

loni jsem moji nejmenší na světě 82cm LG přenechal,ne že bych nebyl spokojen,ale bylo to už malý na hokej

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 065
Odpověď v diskusním vlákně
 

@pierrepetr

Jasně puk místama nevidíš.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: nová televize

Tedy toto vlákno je šňůra hnoje... Zrovna QD OLED od Samsungu strčí všechny OLED do kapsy... OLED prostě zvládne bílou jen ve tmě... Tečka!

Žádejme kvalitu, ne kvantitu.

PetrT
Registrace: 10/2007
Příspěvků: 2 593
Odpověď v diskusním vlákně
 

@PetrT

No tak som dobre poradil QLED od TCL :)))

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 152
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 64
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra