Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Philips 65OLED807

Ahoj všem dcera si chce koupit novou tv řekl jsem jí ať si vezme oledku dostal jsem tip na tuhle Philips 65OLED807 cena je docela příznivá za 44000 ptám se vzít tenhle typ a nebo i jiný chce Filipa s ambilightem je to rok 2022 a nebo vzít i starší a taky kvůli to mu jestli je už nějak vyřešený vypalování panelu viděl jsem to na LG a docela mě to vystrašilo já ji zatím doma nemám oledku mám sice Filipa Nano s 5 letou zárukou osmičkovou řadu 55 Nano cell a za mě zatím spokojenost funguje jak má.Díky všem za radu a zkušenosti.

1 x Cryptobox 752hd combo,VU+ solo 4k,Octagon 4k,UClan 4K,Samsung 46UE7000,Philips 55pus8303,multifocus 23,5E, 19,2E,13E,9E,1W a 1x parabola 16E,23,5e ,dvb-t2 k.21,31 orf,k. 26,33,40,46 cz muxy,k.23,55,56,57 sk muxy

kanon69
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 812
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 85
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kanon69

Panely OLED vyraba LG pre viacerych (mozno aj vsetkych) vyrobcov TV.
Na problem s vypalovanim obrazu mozes zabudnut - tyka sa iba najstarsich OLED panelov.
Ja mam 65" OLED z konca roku 2017, 5-7 hodin denne v prevadzke a po nejakom vypalovani obrazu (loga) ani stopy. LG dokonca vyraba panely OLED pre fanusikov pocitacovych hier a tam je statickych a teda problemovych casti obrazu naozaj dost.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Philips 65OLED807

dnes OLED OK , ale vždy bohužel nutno zkoumat software pro daný tip TV
je studium na dlouhé hodiny a moc bych to nepřeháněl s tou uhlopříčkou

dnurg
Registrace: 12/2016
Příspěvků: 282
Odpověď v diskusním vlákně
 

dnurg

díky moc ale android je podle mě ok mám jej v tv sám a spokojenost nic jinýho bych tam nechtěl hodně možností různých nastavení a aplikací.

1 x Cryptobox 752hd combo,VU+ solo 4k,Octagon 4k,UClan 4K,Samsung 46UE7000,Philips 55pus8303,multifocus 23,5E, 19,2E,13E,9E,1W a 1x parabola 16E,23,5e ,dvb-t2 k.21,31 orf,k. 26,33,40,46 cz muxy,k.23,55,56,57 sk muxy

kanon69
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 812
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kanon69

Android. Hmmm... Aki su ludia rozdielni... U mna zase ak ma TV OS Android, tak je automaticky vyradeny zo zoznamu moznych variant. Dost ze tento OS od agresivnej a spionskej firmy Google musim mat v smartfone, nie este aj v TV.
Svoju "vlajkovu lod" Samsungu (smartfon) som najprv kompletne deGooglil a az potom som ho zacal pouzivat.
Kazdy ma na vec iny nazor. V pohode.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kanon69

Vypaľovanie, respektíve retencia obrazu by sa u najnovších modelov OLED pri dodržiavaní určitých zásad a podmienok už nemala tak často vyskytovať. Výrobcom sa už teraz darí tento problém pomerne úspešne eliminovať. Vyskytnúť sa však môže.
OLED displeje (oproti LCD) síce vykazujú vyššiu svietivosť, a teda aj vyšší jas, sú však náchylnejšie na opotrebovanie. Pri OLED sa javí problematická najmä modrá farba, ktorá má nižšiu životnosť, čo časom zmení vyváženosť farieb jednotlivých pixelov. Červené a zelené OLED pixely majú životnosť viac ako 45 000 hodín, modré majú však len zhruba tretinovú. Každý si to teda môže prerátať na konkrétny čas denného používania TV.
Na druhú stranu špičkové Mini LED displeje disponujú tiež maximálnym jasom výrazne nad 1000 nitov. OLED displeje sa k tejto hodnote vo väčšine prípadov ledva približujú. OLED televízory napriek svojmu doterajšiemu vývoju nedosahujú jas, ktorý poskytujú Mini LED televízory.
Taktiež vo všeobecnosti platí, že OLED displeje majú o niečo vyššie nároky na spotrebu.
Preto by za uváženie stála aj technológia Mini LED. Od Philips-u napríklad Philips 55PML9507/12.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Cital som to aj ja.
Par poznamok:
- Nie iba najnovsie panely. Uz panely z roku 2017 s tym boli prakticky vysporiadane
- Jas 1000 nitov je uplne zbytocny - na tak velmi ziariaci obraz sa neda pozerat
- Zivotnost B pixelov 15 000 hodin znamena pri 5 hodinovom pozerani denne dobu 8,2 roka. To vsak neznamena, ze po tejto dobe B pixely nebudu svietit. To len ich intenzita generovaneho svetla poklesne na 80 %. Niekde uvadzaju 85%. Potom staci nechat panel OLED skalibrovat a nech sa paci dalsich 8 rokov.
Tak, ci onak, technologoa OLED je v sucasnosti to najlepsie, co sa da kupit.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

Frank11 a Jean Reno

Pánové díky za vaše názory takhle to má tady vypadat na diskusi super díky ale oled asi zvítězí a možná půjdou i do 55 uhlop. což na vzdálenost asi 4 m by mělo být v pohodě a android si myslím že bude v pohodě aspoň u mě na mojím Filipovi za 3 roky možná už 4 jede jak má a zatím spokojenost o2tv,skylink live,Netflix a jiný apky jedou ok.

1 x Cryptobox 752hd combo,VU+ solo 4k,Octagon 4k,UClan 4K,Samsung 46UE7000,Philips 55pus8303,multifocus 23,5E, 19,2E,13E,9E,1W a 1x parabola 16E,23,5e ,dvb-t2 k.21,31 orf,k. 26,33,40,46 cz muxy,k.23,55,56,57 sk muxy

kanon69
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 812
Odpověď v diskusním vlákně
 

@kanon69

Na to co tam dávají mi stačí plasma..44 000,- za TV.. :8)

radek79
Registrace: 7/2022
Příspěvků: 352
Odpověď v diskusním vlákně
 

radek79

Záleží na co se díváš, oni jedou jen Netflix,dám jim jeden přístup na O2 tv a live skylink,vu+ a poláci a němci a to jim stačí,pozemák při výpadku
těch platforem nějak přežijí stačí néééé?

1 x Cryptobox 752hd combo,VU+ solo 4k,Octagon 4k,UClan 4K,Samsung 46UE7000,Philips 55pus8303,multifocus 23,5E, 19,2E,13E,9E,1W a 1x parabola 16E,23,5e ,dvb-t2 k.21,31 orf,k. 26,33,40,46 cz muxy,k.23,55,56,57 sk muxy

kanon69
Registrace: 6/2009
Příspěvků: 1 812
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Nie. V roku 2017 s tým panely OLED ani zďaleka neboli vysporiadané. Stačí si vyhľadať a prečítať diskusie a sťažnosti majiteľov OLED televízorov ešte aj v roku 2020. A životnosťou sa udáva čas, kedy dôjde k poklesu celkového jasu panelu na 50 % pôvodnej hodnoty. Taktiež môže nastať veľký problém, ak počas dlhšieho sledovania TV vypadne elektrina.
Ja OLED technológiu nezavrhujem, na sledovanie filmov (ale najlepšie z DVD, či Blu Ray bez loga TV stanice a rozhodne nie staršie filmy natočené vo formáte 4:3) je to ako náhrada za plazmu asi to najlepšie. Má však ešte stále aj svoje nedostatky, ktoré, ak chceme byť nezaujatí, treba tiež spomenúť a nie len nekriticky vyzdvihovať jeho prednosti.
Pekne to zhrnul v roku 2020 jeden diskutujúci:
"Proč bych kupoval televizi ke které si musím důkladně nastudovat manuál, jak se SPRÁVNĚ dívat. Sledovat čas, zapínat čištění obrazu, odstranění šumu, aktivovat zeslabení podsvícení LOGA tv stanice, optimalizoval jas na max 60%, jednou za měsíc nezapomněl pustit hodinové čištění a restart obnovy pixelů, potom průběžně kontroloval na barevném šedivém, žlutém, červeném, zeleném a modrém pozadí, jestli nemám něco vypálené a nevím bůhví co ještě? To je jako dokonalá TV? V čem tkví její dokonalost? V dokonale černé barvě? Tak to je asi tak to jediné PLUS, která z mého pohledu OLED TV nabízí, ale opět jen tehdy, když sedím v dokonale černé místnosti bez osvětlení. Takže ne děkuji, riziko vypálení nejsem jako hráč Playstationu ochoten podstoupit. QLED od Samsungu mi za podobné peníze nabídne vrcholný model s takřka podobnou černou, bez ostatních výše uvedených neduhů OLEDU."

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Philips 65OLED807

Kupovat Oled jsou vyhozený peníze a 100x opakované úsloví černá je černá je otřepaná fráze, která platí, jak píše kolega, jen potmě a pak bolí oči.
Technologie se mění mílovými roky a to radši za 5 let novou telku.
Já bych šel do Microled

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

s tými ledkami u lg zaostávaš . musíš viac čítať informácie o novinkách . u lg sú všetky biele , len sú prekryté farebnými sklíčkami . a preto si to dali patentovať . to je technologia z lg a preto nikto iný tieto paneli nerobí , iba lg . telka bude asi tak na dva roky . potom sa vyparíme .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 523
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

Ja som niekde písal o ledkách LG?

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Philips 65OLED807

ano , že má oled modrú ledku .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 523
Odpověď v diskusním vlákně
 

@dnurg

Mám dvě OLED TV Sony a Philips.Najít nejnovější SW mě u každé TV trvalo asi tak minutu.

hobo
Registrace: 1/2007
Příspěvků: 7 381
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

Philips 55PML9507/12 som vrátil po 2 dňoch. Otrasné pozorovacie uhly, obraz nič moc a neskutočne komplikované nastavovanie. Zobral som Samsung QE55QN91 a takú čiernu som nemal ani na plazme.

Cecil
Registrace: 8/2007
Příspěvků: 31
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Philips 65OLED807

Má někdo QD OLED ?,pějí na ni chválu ale to u každé novinky.Zatím jsem na ni nenašel recenzi majitelů.

son
Registrace: 4/2007
Příspěvků: 341
Odpověď v diskusním vlákně
 

Oled tv

Ja mám osobňe tv oled tv Sony XR-55A83J uz rok a nejakého vypalovania obrazu sa nemusíš báť.
Tv my ide tak 7 hodín denne.
Zatiaľ žiadne vypalovanie sa nekoná.

jozef84
Registrace: 2/2011
Příspěvků: 386
Odpověď v diskusním vlákně
 

@son

to je zase patent od samsungu . je to novinka , ktorá má najlepší obraz. až na tú spotrebu .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 523
Odpověď v diskusním vlákně
 

QLED

Ja som inu znacku ako Samsung roky nemal, az som po roznych diskusiach a recenziach objednal tusim OLED C2 od LG. Zapnuty bol 2 dni a TV, som vratil. Urcite zalezi, co na TV budes pozerat. Kvalitny zdroj na filmy, tak potom urcite ano. Ja preferujem hlavne sport, a tam vyrazne OLED oproti Qled zaostavala. Tiez na klasicke tv ako sat, ci DVBT bol Qled podstatne lepsi, zivsi obraz. A ked som Oled zapol cez den pri lepsich svet. podmienkach, nebolo o com. Takze pre mna urcite QLED od Samsungu

hard333
Registrace: 4/2008
Příspěvků: 236
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

Môžeš prosím odcitovať konkrétnu pasáž, kde píšem, "že má oled modrú ledku"?
Ďakujem.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Cecil

Však to neber ako moje odporúčanie. Ja ho nemám, to by som bol napísal niečo konkrétnejšie. Bol len príklad na inú technológiu, keďže @kanon69 preferuje zrejme značku Philips. Veľa ľudí si však pochvaľuje QLED od Samsung-u.
OLED je veľmi dobrá, ale je vhodná pre dosť špecifický druh programov. QLED (Mini LED, Micro LED) sú univerzálnejšie.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

"Jas 1000 nitov je uplne zbytocny - na tak velmi ziariaci obraz sa neda pozerat".

Nie, nie je zbytočný. Zle to chápeš. Samozrejme, nikto si bežne "nevypečie" obraz na tú najvyššiu hodnotu. Vysoký jas nie je nikdy zapnutý po celú dobu sledovania. Jeho výhoda spočíva v inom. Využíva sa na vysvietenie HDR efektov vo filmoch, alebo výnimočne pri použití vo veľmi svetlom prostredí.

Frank11
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 2 265
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Frank11

pocitaj s tym ze bude treba nastavovat obraz, z defaultu je to u philipsu nic moc, ak chce ale zadne svetlo a droid tak nemas inu moznost ako brat to co kupujes, ja osobne by som bral 65, bud panaka alebo novy samsung oled o ktorom sa vie este ale malo, panel je tam parametrovo fajn ale casom neovereny, ani pri oled sony nespravis chybu a ani pri lg rada c a viac, zdravim

peterkozel
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 199
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Philips 65OLED807

Tento Philips je dobrá voľba. Bude ešte lacnejší, lebo ide na trh, ako každý rok, nová generácia Philips OLED 707 https://avmania.zive.cz/philips-oled707-nejlevnejsi-oled-s-ambilightem-potesi-i-hrace-nechybi-plne-hdmi-21-a-120-hz-panel

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 966
Stránka: [ 1 ] 2 3 4
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 85
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra