Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

Měřící přístroj AB cryptobox meter

Dobrý den.
Máte nějaké zkušenosti s měřícím přístrojem AB cryptobox meter?
Doporučili byste ho ke koupi?
Díky za případné info.

Miloš1
Registrace: 8/2010
Příspěvků: 21
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Něco na tom je ale proč budu tahat v blbym počasí po žebříku něco za kotel peněz když mi to udělá stejnou službu.Nakonec jde jen o to nastavit parabolu na nejlepší signál a to s tímto měřákem jde.

Jirka1963
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Až budeš jednou postaven před pořádnou práci, servis, nebo tě to opravdu chytne, začne bavit, bude ti opravdový měřák chybět.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 529
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

aj to Amiko TSC 1270 nieje marne ma to dokonca aj meranie dvbt2 čo sa može hodiť.Okrem toho to ma aj spektrak a ukazuje to aj odber lnb.Je o nejakych 20ečok drahšie.

jopo166
Registrace: 1/2009
Příspěvků: 1 673
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jirka1963

Plne suhlasim R^ R^ R^
A "profici"nech su pysny na svoje drahsie pristroje ktore su ucelovo
rovnake ako ten "črep"
:laughing:
To je podobne ako ked ma niekto hodinky za 200 alebo za 20.000€
Cas budu ukazovat rovnako :8)

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Těžko to vysvětlovat někomu, kdo o tom nemá ani páru.
Buď hloupost, nebo mindrák, nebo oboje, či ještě něco dalšího...:)

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 529
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Suhlasim
Niekto je mimo temy ale zato o to viac mudruje :)

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Napsal jsem že tento měřák používám čtyři roky,sat příjem mne chytil vr.1989.Přijímač dle Amatérského Rádia 5-7/89,LNB TechniSat Superhemt asi za 400DM mechanický polarizátor,laminátová parabola 120cm.Myslím že praxi mám.

Jirka1963
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

V tom případě ti doporučuju ten Kathrein, to je jiná káva. Pokud lovíš feedy, umí sám zjistit symbolovou rychlost, takže DVB signál s neznámými parametry tímto neexistuje. Bud MSK120, nebo Combo MSK200. To Combo má skvostný displej. Made info Germany - poctivé od Schomandl

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 529
Odpověď v diskusním vlákně
 

@A je to píše:

To je podobne ako ked ma niekto hodinky za 200 alebo za 20.000€
Cas budu ukazovat rovnako.
:)) :)) :))
Možno budú ukazovať čas rovnako, ale tu sa natíska otázka, že dokedy??? :)))
Pri porovnaní lacného a drahšieho meráku je to ako pri cestovaní trebárs s Bratislavy do Prahy. Túto cestu zvládne aj Trabant a aj Mercedes, len otázne je, že komu bude trvať tá cesta dlhšie, že?
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Už jsi slyšel o Trabi GTI 16V?

Jirka1963
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Dokedy?
No,myslim,ze kym je v zaruke,urcite
Ak nie,tak si kupim 100 novych za 20000 :8)
ale cas budem mat stale presny :)

jirka1963 to dobre vysvetlil R^

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Jirka to možná vysvětlit tobě. Primitivum se dá “vysvětlit” ledacos.
To, že je víše zmiňovaná mašina střep nepřijmeš, doku si nevyzkoušíš něco lepšího. A nemusí to být za každou cenu nedostupné, to jsem se snažil vysvětlit já.
To platí o autech, ženách i měřících přístrojích atp...

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 529
Odpověď v diskusním vlákně
 

@A je to

Dík za podporu dobrou.

Jirka1963
Registrace: 5/2017
Příspěvků: 68
Odpověď v diskusním vlákně
 

Pánové...

Dohadovat se to o to, jak kvalitní nebo nekvalitní je to přístroj, nemá smysl. Jistě je možné s jeho pomocí parabolu nastavit. Otázkou ovšem je, jak kvalitně a přesně! Já si pamatuju dobu, kdy se televizní antény nastavovaly podle nejlepšího obrazu, VKV antény podle nejlepšího zvuku a paraboly podle množství "rybiček," nejlépe za pomocí mokrého hadru. Jenže to bylo za dob analogu. Digitál je prostě něco jiného, takže také pamatuju dobu, kdy Di-Gi TV instaloval každý kdo měl ruce a nohy, většinou ovšem bez zkušeností a měřící techniky jen za pomocí "pípáku." Já jsem pak jezdil od čerta k ďáblu a ty paraboly nastavoval podle PROMAXu, protože při sebemenším dešti to lidem přestalo hrát. Takže měřák, který neumí BER a MER s patřičným jemným rozlišením, je kničemu! Jestli a jak to zmiňovaný přístroj umí, to tu nikdo neví, protože ten kdo ho má ho nemá s čím porovnat a ten kdo ho nemá je na tom stejně! :-) Signál v procentech je prostě nesmysl, který o kvalitě příjmu nikdy nic pořádného neřekne! Jediný korektní údaj jsou dB!

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Vidím že túto tému treba nejak "rozumne" zakončiť a tak ma napadá jedna vec.
Ja to vidím takto:
Pomaly všetko, čo vyšlo z dielne AB-comu je z môjho pohľadu lacná varianta zariadení vhodná akurát tak pre amatérov a laikov. A toto platí nielen pri meracích prístrojoch, ale aj stb a iných zariadeniach. O tomto fakte nasvedčuju nielen rôzne diskusie, recenzie, ale aj praktické skúsenosti mnohých užívateľov, ktorí sa nechali zviesť lacnou cenou a klamlivými reklamami na kúpu takýchto zariadení.

Poznámka: Najviac proti vyššie uvedenému faktu sa budú ohlasovať tí, čo v praktickom živote nič lepšie nevideli, ale popritom si myslia, že oni vedia a poznajú všetko. Za takéto názory a presvedčenia im patrí...
Rv Rv Rv Rv Rv

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Bazar zde na Parabole - ROVER k prodeji

Bloud
Registrace: 2/2006
Příspěvků: 398
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

Primitiv si pravdepodobne ty sam
Velky "Profici"ktori degraduju vyrobky AB-comu
Vyjadrenie osoby(Jirka1963) ktora to pouziva k uplnej spokejonsti vas vobec nezaujima lebo este nevyskusal nieco "lepsie!
PS:
Auto mas ake,Fabia,Octavia alebo snad Hyundai?
A vyhovuje ti? Pravdaze ano lebo s tym jazdis
Co tak vyskusat Mercedes-Benz GLE alebo aspon BMW X5 :-/

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Koukám, že jsem se trefil přesně. Auta mam spolehlivé ze Švédska a z Německa.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 529
Odpověď v diskusním vlákně
 

@A je to

Vidím že niekto nedokáže prijať svoju slovnú a inteligenčnú prehru.
Nuž, aj takýto típci sú medzi nami, no čo už - kto nechce kam, pomôžme mu tam...
;)
Apropo: Je zaujímavé, že nám ostatným tu stále vyhadzuješ na oči vyjadrenie nicka "Jirka1963" a pritom si nepresadzuješ svoj názor podložený vlastnými skúsenosťami z praxe. Nuž, z môjho pohľadu to vyzerá tak, že tvoje skúsenosti sú aj z týmto kvázi merákom minimálne a len sa tu snažíš hrať na hrdinu typu - aj ja to mám a čo mám, to je 100% kvalita a nič od toho nie je lepšie!
:laughing: :laughing: :laughing:
Rv Rv Rv

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

U nás v Čechách se podobným lidem říká Babišovec...:)) lidé bez vlastního názoru.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 529
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Neriešte meraky. Pokiaľ to nejde robiť na profesionálnej úrovni je táto hračka úplne postačujúca.
Už pred veľa rokmi som nastavil ľuďom pár parabol obyčajným analógovým "merakom" pipakom na Skylink a paraboly 80 s bežným LNB. A dodnes funguje každému... Že tam chýba niejaky DB signálu a, že pri búrke im signál vypadne o dve minúty skôr vôbec není podstatne.
Keď niekto chce robiť veľké inštalácie, vtedy ma zmysel metal. Profi.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Měřící přístroj AB cryptobox meter

Blbý mobil... Decibel db mi opraví na DB...

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 428
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Ty uz radsej sklapni
Prvy prispevok bol moj,"profiku"treba citat :razz:
Pouzivam ho a plne vyhovuje asi preto som to doporucil
Ty sa vajadrujes k veciam ktore ani nepoznas :8)

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Mozem ti doporucit aj dalsi prispevok ktory napisal Kasr R^

A je to
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 226
Odpověď v diskusním vlákně
 

@A je to

Ja mám sklapnúť??? A dôvod???
Chlapcovi som povedal pravdu do očí a on sa stavia na zadné!?
Skľudni hormóny a radšej iba šuchaj nohami, keď sa bavia dospelí!
Kapišto?!

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 636
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 68
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra