Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: LCD, plazmy, CRT...

Výber nové TV

Dobrý den všem,
rozhoduji se nad novou TV. Samozřejmě, nechce se mi dávat vysoké částky za TV, kterou moc nekoukám,jen občas. Ale i to "občas" bych si rád vychutnal. Rozhoduji se nad:
Samsung QE65S95B
TCL 65C835
Sony XR-55A83J

Vím moc dobře, že TCL je miniLED a taky vím, že Sony i TCL maj GoogleTV-ten mi nějak nesedí,doteď jsem měl jen Samsungy a Tizena.
Taky bych se chtěl optat, jaká je životnost OLED TV,vydrží déle než klasická LCD? Nyní mám J-čkovú řadu od Samsungu,která ještě jede,v podstatě stačí,ale zkusil bych něco "lepšího"..
Díky za rady.

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Zivotnost OLED vs. LED? Zartujes? LG tvrdi, ze zivotnost ich OLED panelov je 100 000 hodin. Pri sledovani TV 8 hodin denne je to viac ako 30 rokov. LED podla kvality 40 000 - 100 000 hodin. To asi nebude ta podstatna vec, ktorou sa treba pri kupe TV zaoberat...

UPC Cable, Magio Go, Lepší TV, Sweet TV, Skylink Live, Netflix, Max+Sport, Disney+, Prime Video, SkyShowtime, Voyo + zopár ďalších

black13a
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 1 849
Odpověď v diskusním vlákně
 

@black13a

Tak jsi mohl napsat, čím se mám zaobírat..
Nebo proč a jaký vzít.. ;)

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

Z mojej vlastnej skusenosti: OLED. Konkretne LG OLED. V sucasnosti najlepsia kvalita obrazu a k tomu skvely WebOS.
Na druhe miesto Samsung - miniLED, alebo aspon QLED. S Tizenom.

Ja taktiez davam ruky prec od Google. Aj v smartfone, aj v laptope, aj v TV.

Jean Reno
Registrace: 2/2022
Příspěvků: 1 102
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jean Reno

Jelikoz mam ecosystem vse Samsung tak bych asi bral Samsunga.. Nekde jsem cetl,ze Sony ma lepsi obraz v OLEDu, nez Samsung, od ktereho ma obrazky,resp.: displeje.
Android TV prej dobry,ale GoogleTV prej moc spatny..
Tizen, ani WebOS mi nevadi..s nima mam docela dobre zkusenosti..
Ale samotnej Android mi v telefone nevadi..

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

Pokud nechceš platit a nespěcháš na telku, tak si ji najdi na Heurece a dej si upozorňování na cenu ... když je sleva, tak ti systém pošle e-mail ...

Jinak pozor i na to, že i když tv mají Android/Google tv, tak nemají všechny aplikace ... odzkoušet ...

T90 (28E-1W), Octagon 8008 twin

ivo2001
Registrace: 4/2006
Příspěvků: 5 967
Odpověď v diskusním vlákně
 

@ivo2001

To vim,proto bych se asi tomu systemu vyhnul.
Samsung ma nyni akci, kde 65" vyjde lepe nez 55". A ja jako VIP tam mam jeste dalsi slevu..Ale cenovo to vyjde skoro na stejno,proto mne spis zajima osobni nazor, kdo treba ty TV ma..

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

nejvetsi slevy jsou v pulce prazdnin kdy jsou lidi na dovolenejch a nikdo nic nekupuje, protoze to opravdu nepotrebuje

Dreambox DM520-OpenATV 6.2, Cloudibox3-MBMini-OpenATV 6.3 a 6.4, Vu+ Zero4K-OpenATV 6.4, T-90 5W-42E

bublajs
Registrace: 9/2006
Příspěvků: 8 816
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Mě už by se do nové tv peníze dávat nechtěli. Až doslouží nevim,nevim co bych koupil. Mozna i bazarovku.
Vždyť tam nic není.

Fikusak
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 141
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Ber TCL 75C835. A určite budeš spokojný.

T55+5xLNB Inverto Quad Black Ultra,Axas e4HD ULTRA, VU+ Zero 4K, 4xChromecast Google TV, Google HUB, 1Gb/s internet, televízory len tie najlepšie TCL, HOME IPTV, Netflix, Disney+, Digi.sk, freesat

petersk
Registrace: 6/2012
Příspěvků: 6 152
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výběr nové TV

Prvně je potřeba si ujasnit VA panel, IPS panel a OLED panel.

Jestliže vyžaduješ kvalitu, tak IPS jde z kola ven. Jestliže třeba někdo říká Samsung, tak já říkám ne, jelikož nemá podporu Dolby Vision a pokud sleduješ a platíš si služby typu Netflix, Disney, HBO Max, Apple TV, ..., tak si nedovedu představit si dnes koupit TV bez podpory DV. Důvod je prostý, použití Dolby Vision vede k vyšším výrobním nákladům a licenčním poplatkům, to Samsung nechce. Přitom Dolby Vision má mnohem lepší kvalitu obrazu, barevný kontrast a lepší jas než HDR10+, která má Samsung.

Pokud tedy zůstaneme u kvality, tak jedině MiniLED nebo OLED. Pokud zvolíš MiniLED, tak pouze s VA panelem, v žádném případě s IPS panelem. Nebudu zde rozepisovat detaily těchto technologií, ty si každý najde sám.

Pak je tu samotný systém televize a samozřejmě právě Android má obrovské možnosti, typicky žádané KODI, kde pak nemusíš dokupovat žádný další box a máš to hezky plně funkční v TV.

O značkách se můžeme zde dohadovat a shodu asi nenajdeme. Ano, může to být třeba OLED LG a její stabilní WebOS systém nebo Philips s Androidem (Android TV, bude upgrade na Google TV) a špičkovou OLED obrazovkou od LG a navíc s Ambilightem. Nebo třeba Hisense s VIDAA systémem a taktéž kvalitní obrazovkou.

Určitě bych osobně vypustil Samsung a mám pro to pádný důvod, ale ty ho mít nemusíš. Můžeš mít také TV jako zobrazovač ze satelitního boxu třeba VU+ 4K a pak ten Samsung je výborný. Opravdu je to o tom, co kdo používá a sleduje. Stejně jako u aut, pokud budu chtít orat pole, tak si asi nekoupím oktávku, pokud nejsem úplný b.l.b.

Netflix, HBO Max, Voyo, Apple TV, Prime Video, Lepší.Tv, O2TV, AntikTV, Skylink Live TV, KODI, Android a Google TV 4K, ... Na něco koukám, s něčím si hraji, testuji a zkouším nové věci.

BBS
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 385
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

Kdybych dnes kupoval novou TV, pak určitě OLED a možná LG, několik jsem jich konfiguroval a obraz perfektní.
A Samsung bych určitě nezatracoval, protože TIZEN je TIZEN a Samsung už má také OLED, budu instalovat během víkendu (QE65S95B- dnes k mání za necelých 32.000.-Kč).

mediator12
Registrace: 12/2015
Příspěvků: 230
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

Tak teda moj nazor je OLED Philips. Argumenty: android, ambilight, perfektne HDR a spol., dobry zvuk, perfektna cierna. Ale vsetko zavisi od tvojich preferencii. Preto som ti napisal, aby si sa nezaoberal zivotnostou panela, pretoze na tom fakt nezalezi.

UPC Cable, Magio Go, Lepší TV, Sweet TV, Skylink Live, Netflix, Max+Sport, Disney+, Prime Video, SkyShowtime, Voyo + zopár ďalších

black13a
Registrace: 2/2009
Příspěvků: 1 849
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Samsung nikdy.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 634
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

a opet to stejne tema. a kdo to ma rozhodnout za tebe ? Samšunt urcite ne. a pokud dnes novou tv tak jedine s androidem. zivotnost LED nebo OLED bez problemu deset let. a rozhodne ten nejvyssi model z dane rady.

Bohemia cz
Registrace: 3/2022
Příspěvků: 752
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Fikusak má pravdu až zjistíte co bude dávat Nova v létě o vánocích 100 x opakované pohádky už ted každy film opakují 3 x na to stací i ta nejlevnější tv. K lepší tv by človek musel platit aspon 2 vod služby ady se měl na co dívat
:)))

doors1
Registrace: 8/2017
Příspěvků: 764
Odpověď v diskusním vlákně
 

@doors1

no kazdy nekouka jen na zoufalstvi typu Nova,Prima 👎

Bohemia cz
Registrace: 3/2022
Příspěvků: 752
Odpověď v diskusním vlákně
 

@BBS

tak zrovna VA panel urcite nikdy 👍

Bohemia cz
Registrace: 3/2022
Příspěvků: 752
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

Mám doma 2 roky Sony 77A83J a neměnil bych.
Tv je zkalibrovaná,GoogleTV běhá bez problémů,Kodi v pohodě.

Emme Esse 105, Inverto Black Ultra, SG 2100, Vantage 7100.

jito
Registrace: 12/2005
Příspěvků: 484
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Kup OLED LG c2 je to sázka na jistotu.

image
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 1 520
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Výber nové TV

Já bych novou TV bez androidu uz nechtel. Mam Sony a nainstaluji si tam co chci. Jsou rychle a nesekaji. Bral bych Sony Oled, ale urcite vetsi uhlopricku pokud mate místo. Problem je cena, jsou drahé. A ta životnost není tak vysoka jak se zde uvádí, ale něco vydrží a obraz moc pěkný.

DM 920UHD, DM 7020 HD, DM 7020s, SG2100

hmmm
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 315
Odpověď v diskusním vlákně
 

@black13a

všechny led panely klekají po dvou letech,někdy i v záruce,pokud někomu jede déle,hovoříme o zázraku

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 065
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Bohemia cz

Dekuji,ze jsi to rozebral,proc.. ;)
Leta ctu, ze VA je prave nejlepsi a ted od Tebe ze nikdy..Zajimavy, mel jsem 2TV s VA panelem a oba funguji do dnes,jeden z nich ma 9let a druhy 8.

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

@BBS

Dekuji za odekvatni a velice rozumne argumenty.
Kodi asi nejak moc nevyuziji,TV koukam z satelitu a mit dalsi ovladac pro VU+ apod mi prijde "neprijatelne" i zbytecne.
Jedine,co mne prekvapilo,jak pises,je to Dolby Vision, coz by mne asi hodne s*** pri sledovani Netflixu,nebo Disney+.. Ostatni bych asi ozelil, pro sve pouziti. S Tizenem jsem nikdy problem nemel,ani s WebOS,ty systemi jsou mi velice priznivy. Spis se obavam GoogleTV,ale to hlavne z nejakyho poslechu,diskuzi,for.
Skoda,ze jsi nenapsal nejaky typ. Jak ctu komentare,mam v tom jeste vetsi chaos. Docela se mi zamlouva i ta LG C22..

bagr3210
Registrace: 2/2012
Příspěvků: 126
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

Zdravím všechny zúčastněné.
Z toho seznamu tv bych Samšunt nebral, nedoporučovali mě ho ani prodejci v obchodech. TCL- v prodeji je TCL 65C845, panel technologie QLED, podsvícení MiniLED, veškeré pokročilé funkce a připojení. Spotřeba el. e. v SDR 111W/h, v HDR 250W/h. OK. Problém Čínských výrobců je, že výrobek pustí rychle do prodeje a softvérové chyby řeší teprve v době záruky. Z hlediska kvality nemají dobrou pověst, je to risk. Sony XR 55A83J je dobrá volba, ale je to ročník 2021. V prodeji je ještě XR 55A83K, r.2022. XR 55A83L r.2023, ještě není v prodeji a ani cena není ještě stanovena. Jinak, dobrá volba - procesor XR a panel OLED Pure Black (r. 2023), jinde uvádí OLED EX nebo WOLED, spotřeba el e. max 97W/h. v HDR. V prodeji už je taky Sony Bravia XR 55A80L (r.2023) - podrobnosti v recenzi na Heuréce. Další možnost je od LG, OLED řada C3 a G3. Bohužel technologii panelu, který má mít velkou svítivost jasu, musí být použit chladič, aby nekolísal jas a má max. spotřebu v HDR 219W/h. moc nedůvěřuji. Google TV, se není třeba bát, aplikace které nejsou v základní nabídce, jdou doinstalovat z nabídky vyhledávejte aplikace a hry. Hodně štěstí ve výběru.

Octagon SF 8008 4K UHD - Define, Homatics Box R Plus, obraz: Sony Bravia XR-55A80L, zvuk: Marantz NR1711 5.1.2

rudyvar
Registrace: 8/2018
Příspěvků: 69
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bagr3210

Sony 65A83K idealni volba. tvoje slova-je neprijatelne mit dva ovladace, ani nebudu komentovat. samozrejme ze k te tv take sat nebo mmc.
jinak nevim co na tom chces vic rozebirat.
a VA panel maximalne tak na film ale jinak NIC. o zivotnosti nebyla rec.

Bohemia cz
Registrace: 3/2022
Příspěvků: 752
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 42
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra