Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Skylink

Zprovoznění videokamery

Zdravím. po otci mi zbyla starší videokamera na kazety. Chtěl bych si ty kazety přehrát. Kamera funguje, ale když to napojím na televizi Samsung, tak mi to nechce načíst. Pořídil jsem si AV kabel s 3 jacky. Na televizi mám 5 konektorů. Zkoušel jsem to podle barev, ale i tak to nejede. Také jsem zkoušel připojit kameru s jinou televizí, tam se to také nerozjelo. Je chyba v kabelu, nebo ve videokameře? Děkuji.

venca263
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 495
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Asi musíš něco staršího.Na Samsungu jsem Hi8 SONY také nerozjel.Také kabel může být obráceně zapojený.Kamera je jaká?

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Kamera Panasonic je stará dvacet let

venca263
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 495
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Jde mi hlavně o ty kazety rozmýšlel jsem že bych jsi pořídil novou videokameru na kazety

venca263
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 495
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

na kazety těžko pořídíš novou kameru....

jansmrz
Registrace: 3/2015
Příspěvků: 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Ty kazety jsou pro mne cenné potřebují je přehrát je to památka na otce

venca263
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 495
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Dej si vyhledat "převod kazet" a nech si ty filmy zdigitalizovat, když je to důležitá rodinná památka.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

dělam to tak že připojím kameru Panasonic,buď přímo k dvd rekorderu,nebo dam kazetku do adapteru tu do videa a nahraji na DVD.Je to určitě lepší než nějaký převodník.... ;)

jansmrz
Registrace: 3/2015
Příspěvků: 537
Odpověď v diskusním vlákně
 

@venca263

nenapisal si, ake farby konektorov su na tv
zlty ma normalne S-video, druhe dva su LR audio
ale uz som videl aj poprehadzovane farby
nic nepokazis, ak do tv vyskusas vzdy jeden konektor z kamery do vsetkych piatich na tv, ak to nepomoze v krajine draka za cca 15euro kupis prevodnik z Svideo na hdmi

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 365
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Pokud se Ti to podaří zdigitalizovat tak se vyhni vypalování na DVD a uchovej to na disku.Po 10 letech dnes již některá DVD nepřehraji.Pokud jsi kamarád s pc tak si kup v bazaru za pár korun nějakou Tv kartu jako převodník.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

@sky59

Tak žlutý není S-video ( už z principu názvu - S jako separate video - oddělená jasová složka včetně synchronizace a barvonosná složka ). S-video používá mini Din konektor čtyřpólový (jasový signál, zem jasového, barvonosný signál - zem barvonosného. Také se používala modifikace zapojení SCART konektoru).
Žlutý cinch konektor obsahuje kompozitní signál - jasový signál, synchronizace i barvonosná kompozitně dohromady. Jasová a barevná informace se mohou navzájem rušit, nutný kompromis spočívá v omezení kmitočtového rozsahu jasového signálu ( menší rozlišení detailů než teoreticky možné ). Ještě se na některých TV objevuje kompozitní připojení - jeden konektor jas plus synchronizace, další dva konektory pro rozdílové signály v základním pásmu ( nenamodulované na pomocnou nosnou ( PAL při rozkladové normě 50 půlsnímků používá kvadraturní modulaci s potlačenou nosnou 4,43MHz ).

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

oprava - doplnění

nikoli Din, ale DIN ( Deutsche Industrie Norm ) :))

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 368
Odpověď v diskusním vlákně
 

@venca263

vidíš někde,že to kazetu opravdu přehrává,nebo vidíš jen jak se hejbe pásek??

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Na kameře (v hledáčku) vidíš, že ti kamera čte obraz ?

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Ano kamera funguje ale neprehraje to v TV

venca263
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 495
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

A v TV jsi přepnul vstup na AV (nebo jak je to tam uvedené) ?

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

Ano dal jsem na vstup AV ale nejde to

venca263
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 495
Odpověď v diskusním vlákně
 

@venca263

dej model kamery,kouknu co se dá dělat

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

@DPetr

zlty je kompletne video, moze byt pal, ntsc nebyva secam, volaju to oni svideo v papieroch, podstatne je ze je to video

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 365
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

ak ma dvd mechaniku Plextor kde vidi kvalitu a gold dvd nosic tak tam je garantovanych 100 rokov co neda ziaden hdd, cize 1000 rokov

sky59
Registrace: 1/2023
Příspěvků: 365
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

panasonic model NV GS37EP

venca263
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 495
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Zprovoznění videokamery

zde je návod, pokd tedy nemáš

https://www.manualslib.com/manual/117326/Panasonic-Nv-Gs37ep.html?page=35#manual

Vždy může být hůř....

Jimmy
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 1 923
Odpověď v diskusním vlákně
 

@venca263

Predpokladám, že v menu kamery je nakonfigurovaný digitálny výstup cez konektor 1394/Firewire/ a preto nejde analogový výstup CVBS/žltý/ a zvuk 2x LR kanál. Pozerať si však videa z minulosti z kamery do TV je nepraktické. Ja som mal tento istý problém len s tým rozdielom, že som potreboval spraviť cca 67 filmov pre 3 osoby. A navyše zo 100% istotou môžem povedať, že tá digi-kamera za rok - dva prestane chodiť. Príčina - zničí sa vnútorný akumulátorek kamery. Bude ju treba vymeniť/servis/.
Takže ako som postupoval ja z digitalizáciou. Jedna kazeta /hodina/ má kapacitu 14GB. Kamera sníma 25 obr. sec. Každý frame je v Jpeg /720x576px/. Pred 20 rokmi som vyrabal kópie na DVD. Lenže dnes už decká player nemajú a tak cesta je už iná. Treba kameru pripojiť do PC cez konektor 1394. Stiahnuť si zdarma program WIN DV. Program ovláda kameru a tak videa pretransformujeme do AVI. L e n ž e dnešné TV ho nevedia prehrať. A keby aj, tak takéto video má obrovské dáta. Takže treba postupovať ďalej a video z AVI pretranformovať do kontajnera MP4, video kodek H264, audio mp3-layer 2. Dát tok audia je voliteľný. Na tento proces potrebujeme stiahnúť si do PC program Avidemux/slunečnice zdarma/. Ako sa s ním pracuje sa dá nájsť na webe. Ale nič zložité. Kvalita neutrpí vôbec. Len audiostopa ide len prvá. Na DVD chodili obe.

Marian24
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 56
Odpověď v diskusním vlákně
 

@jansmrz

zaujíma ma tá tvoja rada , ako dať kazetku video8 do adaptera VHS .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 515
Odpověď v diskusním vlákně
 

@venca263

Ta kamera má DV out, takže bych prubnul HDMI.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 655
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Enik

Asi si pletete DV s DVI konektorem a signálem ( který je možno adaptérem převést na HDMI ).

Výstup DV je FireWire alias I.link alias IEEE 1394. Doporučuji mrknout třeba na Wikipedii.

Dobrý odkaz na manuál kamery dal Jimmy.

Dobré rady Marian24, ale dle návodu ke kameře není v menu žádné přepínání mezi digitálním a analogovým výstupem, oba by měly jet současně.

Jestl je na žlutém cinchi od kamery ( kablík s konektorem 3,5mm jack 4póly do kamery a na druhém konci cinch žlutý - kompozitní video, bílý levý audiokanál a červený pravý kanál ) videosignál, se dá zjistit, když máme kameru puštěnou a na LCD displeji je obraz, případně menu. Pokud není k dispozici jiný TV s kompozitním vstupem, dá se zkontrolovat, zda je na žlutém cinchi videosignál i poslechem - připojíme na něj třeba improvizovaně sluchátka nebo vstup zesilovače ( pozor, nastavit na něm nízkou hlasitost! ) a uslyšíme přinejmenším 50Hz synchronizace snímkového rozkladu, případně další nízkofrekvenční složky videosignálu.
Zrada může být i v neoriginálním kablíku - ty 4 kontakty AV jacku mají různé firmy zapojeny různě nesmyslně. Takže kablík od jiného výrobce mmůže mít téměř jakoukoli kombinaci přiřazení signálů i země ( jen snad na špičce jacku jsem zem nikde nepotkal.
Zatímco u telefonů je levý kanál a pravý kanál na obvyklých kontaktech a jen zem a mikrofon mají dvě verze zapojení, u AV konektorů to je divočejší, nectí se ani to obvyklé umístění audiokanálů ( levý = Top čili na špičce a pravý na prvním Ring čili prstencovém kontaktu hned vedle ).

Venca263: Měl jste uvést i model TV, pokud si sám manuál nemůžete vyhledat a vyznat se pomocí něj ve vstupech...

DPetr
Registrace: 2/2014
Příspěvků: 368
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 35
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra