Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výmena LNB

Zdravím.Mám toroidnú parabolu T55,diseqc prepínač 4/1, prijímam družice Astra 23,5E, Astra 19,2E, Hotbird 13E a Thor 0,8W.
Je možné, tam ešte nejakú družicu pridať,vzhľadom na jej malý priemer, ale na balkóne nemôžem dať T90,aké máte skúsenosti ? Všetko som to ladil bez meráku,výpadky sú iba pri silnom daždi a snežení, čiže určite by sa to dalo zlepšiť.
A po 15 rokoch, chcem vymeniť LNB konvertory, dosiahnuť lepší zisk signálu, aký typ LNB mi odporúčate,s ktorým máte dobré skúsenosti ?

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re T55

Zabudol som dodať,mám prijímač Zgemma H9 Combo...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

Jedna limit ve velikosti antény, druhak limit na přepínači. Pokud chceš více programů a tuhle si nechat, tak kup 85cm a motor. Ideálně k novému dvoutunerovému receiveru.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Po 15 letech Toroidku 55 vyhodit, přepínač 4/1 vyhodit a staré single konvertory vyhodit. Koupit si 100cm hliníkovou s multifokusem a na něj třeba 5x twin konvertor-úzký pro multifokusy, novou kabeláž, přepínače 2x 8/1. Pozice ale musí být blízko sebe například 23,19,16,13,9, dvoutunerový přijímač. Jinak si nechej co máš, pokud nechceš více investovat. Doufat, že po výýměně konvertoru ti to půjde nějak lépe ... no - tedy doufat můžeš.
Já osobně bych si asi nechal to co máš, pokud chceš vyměnit konvertory, proč ne, ale ve zlepšení bych moc nedoufal. A tomu si pořídil IPTV. Na satelitu volně stejně nic není z těch pozic co přijímáš, nebo které jsem vypsal. Vše je kodované nebo běžný brak.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: DeNiro

Vďa ka DeNiro, za Tvoj názor.Tá 100 cm parabola, by bol asi problém,veď preto som ani nekúpil toroidku T90,lebo by som musel na 4.poschodí nastavovať konvertory z plošiny.
Prijímam aj kódované programy i nejaké IPTV ..

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:Varos107

Vďa Varos za Tvoj názor. Kúpiť nový diseqc prepínač by nebol problém,ale s tou väčšou parabolou áno, ako píšem, to je na balkóne, 4.poschodie ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Nemůžeš dát anténu hlouběji do balkonu? Nejvýše postavené družice mají elevaci cca 33°, na to by mělo být vidět i když máš nad sebou další patro.

torny
Registrace: 3/2018
Příspěvků: 447
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:Torny

Nad tým, som tiež uvažoval,nad sebou už nemám poschodie, ale šíkmú škridľovú strechu,tam sa to nedá upevniť, ale ten balkón je pomerne malý,určite by to v rohu fungovalo,ale manželka by to asi neprežila,lebo by T90, prípadne 100 cm offsetka parabola tienila do balkónových dverí a zaberala priestor ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

Pokud Ti to spolehlivě chodí, tak nic nevymýšlej, z té sestavy si "vyždímal" skoro maximum /možná chybí 5E/, nech to tak jak je a užívej, co máš. Peníze raději investuj do lepšího receivru a iptv...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Když to máš na balkóně stísněné, tak se na to vykašli a nech to tak jak to máš T55. Jestli na to máš další držáky konvertoru tak si můžeš koupit další konvertor a kus kabelu a diseqc 8/1 a přidat jednu nebo dvě další pozice. Když ti jde 1w půjde ti asi i 5e a možná i něco ze 16e. Jinak pro příjem "světa" je daleko lepší IPTV.

DeNiro
Registrace: 6/2022
Příspěvků: 419
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

55je dnes na skylink malo

tophunter
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 1 218
Odpověď v diskusním vlákně
 

@torny

ty víš,že má balkon na jih?,kde to píše?

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Pierrepetr

Veď jasné, že mám balkón na juh, to ma ani nenapadlo napísať, inak by mi to tak dobre nešlo.
Mám to na rohu balkóna na držiaku , pripevnenom na zábradlí balkóna, tak, že ledva dočiahnem na krajný konvertor.

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

Na tyhle pozice MAXIMUM E-85 Multifocus a dobře nastavit. Nemůžu si stěžovat.

krupino
Registrace: 10/2008
Příspěvků: 715
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Tukan

Asi máš pravdu, že s tým radšej netreba nič robiť, iba som chce počuť niekoho názor, kto má T55 parabolu, lebo už sa niekde jeden chvastal, že to treba dobre nastaviť a jemu to ide dobre aj keď husto sneží a dokonca aj britské programy na 28,2 E, čo je určite hlúposť.
Ja som to šteloval bez meráku, ešte na legendárnom analógovom prijímači Gumax 5400 Z, on mal dobrú citlivosť na kvalitu signálu, asi preto sa mi to podarilo pomerne dobre nastaviť, ale analógovo už nevysiela nikto.
Možno skúsim LNB so šum čisl9m 0,1 db,veľmi tenkým, ten by mal vraj zachytiť družicu aj dva stupne od jej pozície, aspoň tak píšu, aby som mohol pôvodný konvertor tam ponechať.
Na Astre 23,5 E pozorujem slabší príjem na transpodéri pri programoch Novasport 3 a 4, neviem, či majú slabší výkon,mali by mať rovnaký, lebo Novasport 1 a 2 mi idú aj pri zlom počasí ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re: Tophunter

Toroidka T55 nie je na Skylink vôbec málo, to je výkonovo silnä druźica ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

spíš mě šlo o to utopení do balkonu,já mám jihozápadně a to by nešlo,chodilo mě od 26E-45W,už jsem to sundal,jak jsme zateplovali a nějak jsem zjistil,že už to nepotřebuji

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Odpověď v diskusním vlákně
 

Re:Pierrepetr

Ako píšem, mám to na zábradlí, na vysunutom ramene, preto som tam nedal 12,5 kg ťažkú T90, tam by som krajné LNB už vôbec nedočiahol ladiť.
Vo vnútri balkóna, pod strechou by mi to určite išlo, ale tá T90, alebo nejaká 85 - 100 cm offsetka, by už tienila do balkónových dverí a na stene tam mám svetelnú lampu ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Môj názor, že ak tam necháš T-55 parabolu a len vymeníš LNB za iné z vyššou citlivosťou, tak takéto riešenie bude mať v praxi len minimálne výhody. Možno?! sa ti podarí s tými novými LNB zvýšiť zisk o 1dB, možno aj o trochu viac. Ale to nič nemení na fakte, že z tejto paraboly toho viac nevyždímaš.
Ak chceš ísť zo ziskom signálu na vyššie úrovne, tak základom je výmena paraboly za väčšiu.
Napr. Ja doma na pozície 23,5E a 16E využívam 120-ku parabolou a nadmieru spokojnosť z mojej strany. (V budúcnosti mám v pláne tam pridať ešte 13E, 19,2E a asi aj 28,2E - momentálne mám tieto pozície na E-85 parabole).
Ja na tvojom mieste by som opäť zvážil umiestnenie väčšej paraboly na tú strechu baráku, ak ovšem je to možné?! Keďže predpokladám nie si asi majiteľom toho domu, kde bývaš.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 645
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

...tak potom o čom sa tu bavíš? keď 55 parabola na skylink je v poriadku?

tophunter
Registrace: 4/2010
Příspěvků: 1 218
Odpověď v diskusním vlákně
 

tophunter

Vždyť o nic nejde, i s malým gašpárkem se dá sehrát velké divadlo. Někdy lepší kvalitní 55, jak starší no-name 80. Pokud mu to slouží, tak čert to vem. Hledá kompromis mezi manželkou a vylepšením vybavení, kdo je, nebo byl ženatý, to musí pochopit...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

Možná by Tě pomohlo nechat si svařit individuální držák antény. Chce to promyslet úchytové body a nechat svařit. Na netu to dělá spousta firem. Já taky oslovil Myslím Držáky antén, i mi volali a po telefonu jsme dolaďovali podrobnosti. A vyšlo to asi na 1700,- celý v pozinku i se šroubama na 60 tku stožár co je potřeba pod T-90. Zkus si to nakreslit jednoduše na papír nebo v autocadu . Ty firmy tomu rozumí. 2 šrouby do zdi a držák na zábradlí a musí to držet. Vodováhou doladíš kolmost s jedeš. Neboj se toho

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 761
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Toroidnš parabola T55,príjem družíc a výme...

Dokážu si představit těch keců, než si prosadil tu 55-ku na balkon a Ty mu nabízíš T-90, na kterou mimo jiné už nedosáhne vůbec. A teď hlavní otázka, co tím vlastně získá? Těch pár pozic navíc? Na to si musí odpovědět sám. Z toho, co napsal to vidím jako ptákovinu nonplusultra, nic ve zlym...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 091
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

Ten samý problém jako ty s balkonem. Na víc severovýchod. Tak že max 12.5°W. E neomezeně. Kvůli rohu paneláku mam ještě k balkonu přišroubovanou konzolu. Tak na konvertor vůbec nedosáhnu. Tož použil jsem motor a 90cm Al parabola. Je mimo balkon.

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 941
Odpověď v diskusním vlákně
 

Te: Mmiriboy

Je to bytový dom, tak na šikmú škridľovú strechu je to nemožné dávať parabolu.
A tej 85 cm Multifocusky sa obávam, že nedočiahnem ladiť LNB, lebo to mám umiestnené v rohu balkónu na ramene upevnenom na zábradlí, to by som si musel objedňať výsuvnú plošinu a ço sa týka príjmu 4 druźíc, zdá sa mi, že to je skôr horšie ako z momentálnej T55.
No nič, ja som chcel iba info, od majiteľov T55,čo z
nej dokázali získať, či to mám dobre naladené a má význam meniť tie staré LNB, ale ako čítam tak nie.
Ďakujem všetkým, za Vaše názory, rady a postrehy ...

bystrik
Registrace: 10/2010
Příspěvků: 532
Odpověď v diskusním vlákně
 

@bystrik

pro kolik účastníků to máš???

pierrepetr
Registrace: 5/2006
Příspěvků: 28 005
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 46
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra