Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Zkušenosti

Lg OLED65G3

Sousedovi pomáhám vybrat televizi. Chce Oled LG, tak jsem mu doporučil tenhle typ - OLED65G3.
Obíhá krámy, kde mu nabízejí hlavně ležáky - nižší nebo vyběhlé typy staršího data výroby, ale tohle nikde na krámu nemají, tak bych chtěl požádat o případné zkušenosti reálného majitele. Osobně kupuji výhradně SONY, ale tohle je pomoc kamarádovi.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 756
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 61
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krokodyl

no , na západe to montovali indovia a turci a na východe ukrajinci a vietnamci . zase si pil.

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 515
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krokodyl

Díky za radu. Určitě s tím máš dobré zkušenosti.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 756
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krokodyl

A v čem je ten rozdíl?

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

no, piješ tady zřejmě jen TY 😂👍

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

absolutne ve vsem, je videt ze jsi tu montovnu televizi a zrejme i praci nikdy nevidel 👍

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rozdiel =západ - východ=.

Kto si myslí, že medzi elektronikou vyrobenou v bývalom "východnom bloku" a elektronikou vyrobenou "na západe" nie je žiaden rozdiel - tak verte že je!
Stačí napr. ak výrobca už len kondenzátory dá do "východnej elektroniky" nižšej triedy a určite ak nie hneď, tak časom sa to na danom výrobku prejaví. A to v praxi sa dajú robiť aj iné kvalitatívne zámeny.
A podobne sa zákazník okráda o kvalitu výrobkov v skoro každej oblasti priemyslu. Počnúc výrobou automobilov, cez celú škálu výrobkov z elektroniky, až po výrobu skrutiek apod...
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

Rozdiel =západ - východ=.

Veď napr. je verejne známe, že ja keď si zájdem trebárs do Lidlu v Rakúsku, kúpim pre domácnosť prací prášok a ten istý prací prášok kúpim u nás v Lidli, tak ten prací prášok z Rakúska mi lepšie vyperie bielizeň (spotrebuje sa z neho aj menšie množstvo!), než ten kúpený na Slovensku. Alebo Coca-Cola kúpená v Rakúsku má inú chuť, než tá čo sa predáva na Slovensku, alebo v Čechách. A takýto príkladov je nespočet! Čiže, ak je možné oklamať zákazníka na takýchto v podstate drobnostiach, tak prečo nie na drahších veciach a výroba tv tiež nie je výnimka!
Z toho vyplýva, že ak si niekto naivne myslí, že je úplne jedno, kde zakúpi trebárs tv o ktorý má záujem, tak potom sa v tom svojom myslení hlboko mýli.
;)

VU+ Duo 4K SE, Dreambox One UHD Combo, GigaBlue UHD Trio 4K, Qviart Lunix 4K, Qviart Lunix CO, Formuler F4 Turbo x2, Všetko linuxy z E2 - iné druhy stb sú u mňa jednoducho šroty!

mmiriboy
Registrace: 7/2010
Příspěvků: 3 643
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lg OLED65G3

i Plzeň je v Chorvátsku iná, ako na Slovensku, ale je subjektívne lepšia...

zoly
Registrace: 9/2012
Příspěvků: 417
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lg OLED65G3

No a já naivní si myslel že uz taky patříme k západu. Tak že ne. Tak nakupovat v německu za echt gold.😆

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krokodyl @mmiriboy

A jak je to z cenou toho tv na západě v porovnání u nás?

Vu+Uno4KSe, parabola 90cm, motor SG 2500A, Nokia 8010, Chromecast, Skylink, Sledování tv, Magenta, Sweet, Eurosport Player, streamovací služby.

milde
Registrace: 2/2018
Příspěvků: 2 928
Odpověď v diskusním vlákně
 

@mmiriboy

Porovnávat prášek nebo potraviny východ vs západ je již známá věc,že to tak je ale,že by to bylo i u elektroniky se mě nechce věřit.

Zgemma H9 combo-OpenATV 6.4.Parabola no name AL 112/97,motor DG 240S,2x karta Freesat,tv LG 65QNED91Q/ 55FUC8160 Finlux s modulem Smit Cl+.Příjem pozic 80E - 45W.

Jarous
Registrace: 1/2006
Příspěvků: 1 911
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lg OLED65G3

porovnať cenu v jednotlivých krajinách je o ničom ,lebo v každej majú iný nákupný košík, iné príjmy, je veľmi málo krajín v EU kde to kúpi čech, slovák lacnejšie
výroba takmer všetkých súčiastok elektroniky je známa,istotne je nie zvlášť pre východný blok,akurát sú výberové,no čo ti je to platné ked natrafíš práve na tú chybovú

Duzu
Registrace: 7/2005
Příspěvků: 1 117
Odpověď v diskusním vlákně
 

MMorous

Tady máš podrobný parametry pro LG OLED65G36LA Překvapilo mě, že je o 9kg těžší než C řada. https://www.displayspecifications.com/en/model/e604327b

habanero
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 200
Odpověď v diskusním vlákně
 

@milde

ze patrime k Zapadu ? tak to jsi me fakt rozesmal, bo neustale se tomu Zapadu vzdalujeme.
k te tve puvodni otazce, je to tam v materialu, v soucastkach, v tech samotnych lidech, v technologie vyroby, proste ve vsem, a videl jsem to na vlastni oci takze to nejsou zadny kecy, tady se to proste vyrabi "na kolene" mohl bych povidat, a maly priklad, ted ten cyklokros, Sobotni, rozdil ceskych mladiku a holandanu,belgicanu, oni jsou proste uplne nekde jinde, nevim cemu se tady divite, rozdil Zapadni zbozi a Vychodni byl snad vzdycky a ve vsem, a to i za komunistu.
ptal ses na ceny, tak samozrejme ze i ta cena je na Zapade vyssi, a uz slysim ten krik ze to tak neni, ale musite srovnavat srovnatelne, a srovnatelne neni napr Škoda a Hyundai.!
aktualne mame i Sony z Belgie, a ja sam jsem mel Panasonic jeste z Britanie.

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Jarous

je to ve vsem, auta, elektronika, potraviny, dovolena, televizni provider, vy tady fakt zijete v nejakem mikrosvete Skylink :))) R^

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Duzu

no levnejsi urcite na Zapade nejsou, a vidis to realne i v tom obchode pokud si tam vyjedes, ze je Zapad levnejsi tvrdi jen ignoranti na ČT a Nova.
a i ty soucastky jsou v jine kvalite,zapad,vychod, nechce se mi verit ze to tady nikdo nikdy nevidel realne, ale kdyz tu slysim ze o vikendu a v noci nikdo nepracuje tak se pak nedivim

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

Krokodýl

O co poměr cena/kvalita? Západ a my?

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 531
Odpověď v diskusním vlákně
 

@krokodyl

ale chlast máš český .

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 515
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lg OLED65G3

Tak ten rozdíl v součástkách pro východ a západ se tu ukázal třeba u satelitního přijímače DVB-S Topfield 6000 CR, kde ve zdrojové části pro východni trh bylo osazeni jinou značkou než u Topfieldu 6000 prodavaneho v Rakousku. To se pak projevilo v dřívější závadě filtrace u přijímače prodavaneho u nás. Buď těsně před zárukou nebo po záruční lhůtě na výrobek. S tou kvalitou pracích prášku, šamponu atd. múzu také říct, že je tam rozdíl, kdy jsem vyzkoušel stejný výrobek zakoupený u nás a v Německu.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 8 951
Odpověď v diskusním vlákně
 

Hyper

A to jsi ještě neviděl rozdíl mezi chlazeným kuřetem koupeným v obyčejném odchodě v Horním Rakousku a v Čechách. Na druhou stranu, točenou Plzeň, kterou dostaneš na stůl u Pinkasů, nebo u Tygra, ti v Rakousku nikdo nepřinese...:))

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, RS CMU200.

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 531
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Brumo

jak kdy kámo, nekdy cesky, nekdy scotisch, nekdy amerika, neni problem :)))

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Varos107

tak Pilsner je Pilsner, kdysi davno ceska specialita a kvalita, ale dnes ? zlaty 80 a 90 leta, ale stale je to asi jedine pitelne pivo v cechach, no v zahranici uz jsou davno jina a lepsi piva, at uz Kronenbourgh, Amstel, Lovenbrau, atd

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

MMorous

Při bouřce jsme přišli téměř o veškerou elektroniku, tak jsem skoro bez informací narychlo vzal, co u nás měli fyzicky - C22. Naštěstí si prodavač pamatoval a přiznal, že jsem se ptal výslovně na Eurosport (začínalo US Open). A ten u nás LG nepodporuje. Takže jsem měnil u nich a vyšlo to na S90 - měla být lepší, s tečkami :8) .

DUO 4K SE, S90C

snek
Registrace: 11/2011
Příspěvků: 23
Odpověď v diskusním vlákně
 

@snek

televize LG nepodporuje program esp1 a esp2 ? :))) teda tady se clovek dozvi veci, a pak ze ja piju :))) R^

krokodyl
Registrace: 9/2023
Příspěvků: 416
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: Lg OLED65G3

Co je to za blbost ?

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 756
Stránka: 1 [ 2 ] 3
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 61
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra