Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Technika

AV receiver problémy

Zdravim Vás. Chcel by som sa poradiť. Mám AV receiver Pioneer no dosť mi bzučí v reproduktoroch. Chcem to riešiť aby mi neodišli. Taktiež mám problém, že ak napojim Hdmi kábel cez splitter tak mi to prestalo fungovať a systém nerozpozná zrazu, že je pripojené HDMI. Doteraz mi to fungovalo. Vyskúšal som to napriamo pripojiť bez splittra a vtedy to funguje. Receiver mám v prevádzke pohostinstva preto tam používam aj ten splitter. Vďaka za rady.

wiking18
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

chytá to spätnú väzbu . skontrolovať káble . po prípadne vymeniť.

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 523
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

A sú všetky zariadenia zapojené na jednej fáze? Aj to vie niekedy robiť problém... navrhujem overiť

Walter
Registrace: 1/2008
Příspěvků: 166
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

"Chcem to riešiť aby mi neodišli." a kam by odchádzali ??? :-)

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 088
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Rasto1978

Do Ekodvora.. :))

radek79
Registrace: 7/2022
Příspěvků: 352
Odpověď v diskusním vlákně
 

@wiking18

Zkontroluj kabely

Lansence
Registrace: 4/2022
Příspěvků: 18
Odpověď v diskusním vlákně
 

@Lansence

Káble skontrolované všetky no nepomohlo. Nemôže prepúšťať 230V do reproduktorov?

wiking18
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

áno aj 400 :-) :-) :-)

Rasto1978
Registrace: 6/2010
Příspěvků: 1 088
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

máš zapojené aj cinch ? ak ano tak ich všetky odpoj.

vuplus 4k , oled 4k

Brumo
Registrace: 4/2019
Příspěvků: 1 523
Odpověď v diskusním vlákně
 

wiking18

Jestli je ten receiver Pioneer staršího data, nechal bych to překontrolovat v servisu. Nejspíš je už vadná filtrace v napajeci casti nebo na desce zesilovače. Vzhledem k tomu, kde to používáš, bych se ani nedivil pokud ti to hraje po celou dobu otviracky a pomalu každý den.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 506
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

stínění - poškozený kabel - indukce - studeňák někde na konektoru, zkusil bych postupně odpojovat zdroje signálu - předpokládám že tam máš taky STA a videoprojekci, může to prolezt třeba z rozvodu, - mokrá zeď a na hulváta zasekanej kabel, jak se to v hospodách dělávalo . . . kabel prokousanej od myší, moucha . . všechno prohlídnout a vyčistit
Možná taky prach skrz odvětrání na ávečku,
Možná někdo zalejval kytky . . možností je mnoho

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

Když už mluvíš o myších, tak jsi zapomněl zmínit další možnost, kuny, to jsou pěkné mrchy, když se nastěhujou. Na kuny nejvíc platí odstěhovat je, odkud přišli, do Chorvatska.../promiň Mmorousi za legraci, nic ve zlym/...

Dm920 triple+fbc, 105gib+85fuba multifeed

tukan
Registrace: 10/2005
Příspěvků: 4 106
Odpověď v diskusním vlákně
 

@tukan

správně sparávně

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

@wiking18

Je naprosto neuvěřitelné, jaké bláboly je možné se tu dočíst! Ten brum v reproduktorech vzniká na zemní smyčce. Máš tam přístroje, které mají připojený ochranný kolík v zásuvce nebo jsou připojené k uzeměné anténě a pod. HDMI může mít pak také problémy s tím, že na stínění je brumový potenciál, takže nefunguje. Odstranit tento problém není sranda. Píšeš, že to máš někde v hospodě. Pokud je tam stará elektrika, dělaná ještě jako TN-C, tak si s tím nejspíš sám neporadíš, a neporadí si s tím většina "takyodborníků!" Pokud to HDMI rozbočuješ a rozvádíš na víc TV, pak se není čemu divit. Řešení to ovšem má.

Uvědomění si vlastní neznalosti je klíčem k poznání!

Enik
Registrace: 11/2005
Příspěvků: 2 663
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

Nejlepší hláška je ta zpětná vazba.

On Air: KWS Varos106, Kathrein MSK120, Kathrein MSK200/MT, Kathrein CAS124, UNAOHM EP3000

Varos107
Registrace: 8/2021
Příspěvků: 1 634
Odpověď v diskusním vlákně
 

Enik,Varos107

Zrovna o tom co píšeš jsem chtěl jeste napsat v poledne, ale rozmyslel jsem si to, jelikož pisatel se už nehlásí a nepodal už přesnější informace o zapojení a příjmu. Uznejte ale, že i kontrola AV přijímače není roznodne naskodu, zejména pokud je už staršího data, deset a více let. Teplo z chladicu zesilovače udělá taky své za léta provozu, především v horkých měsících, kdy okolní teplota je někde kolem 30 stupnu. A kondiky se postupem času zdokonalují čím dál k menší velikosti, takže i jejich životnost jde dolu. Dnes výrobci nepotrebujou aby to vydrželo 15 a více let. Dnes je to pět let záruka provozu a pak můžeme hovořit o štěstí pokud jede další rok, dva, tři atd.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 506
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Pozdravujem a ďakujem za reakcie. V hospode su steny nové a taktiež peepktrika komplet prerobená. Preto som potom kupoval receiver. na vlhkosť by som to nevidel, taktiež som skúšal odpájať a prepájať inak káble na receiveri skôr si myslím, že to bude už tým, ako píšete, že to bude skôr tým používaním, prachom a podobne. Je to receiver staršieho dáta. Skúsim ho dať opraviť a dám vedieť čo bolo príčinou. Vďaka za reakcie

wiking18
Registrace: 6/2008
Příspěvků: 369
Odpověď v diskusním vlákně
 

@wiking18

Má recevier pripojený ochranný kolík?
Sú k nemu (alebo je) pripojené zariadenia, čo používajú tiež ochranný kolík?
Ináč zažil som takú zaujímavosť, že nešiel satelitný stb. K nemu pripojený tv prijímač so zemniacim kolíkom. A vonku kovového zábradlia vo vlhkom prostredí (zima a sneh na balkóne) sa priamo dotýkajúci diseqc prepínač... Stačilo ho dať mimo dotyk a všetko fungovalo.

Kasr
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 4 441
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

Já bych se zaměřil na ten brumový potenciál na stínění. Musím si to dát do poznámek kdyby . . .

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

Wiking18

Trizilne zapojení AV recieveru poznáš tak, že na konci napájecí síťové šňůry 220V která je kulatého provedení je kulatá koncovka s dvěma kolíky a nad nimi je třetí kontaktní otvor pro zemnící kolik ze zásuvky, pokud je tam plocha koncovka s dvěma kolíky, tak se jedná o dvouzilne zapojení a napájecí šňůra je plocha s dvěma zilnimi kabliky, což je většinou dnes standartní zapojení současných elektrospotrebicu. Někteří výrobci starsich hifi přijímacu z období 70 let dávali na dvouzilne provedení zapojení plochého kabelu také kulaté provedení koncove zastrcky, ale otvor pro zemnící kolik tam nebyl. Třeba právě Pioneer. Záleželo na provedení vnitrniho zapojení a zda šasi bylo kovového provedeni. I dnes se ale používá u některých výrobců trizilne provedeni. Tak se na to kdyžtak podívej a měl by si zjistit o jaký typ zapojení přívodní napájecí šňůry se jedna. Když to bude trizilna varianta, tak to by mohla být ta příčina vznikajícího brumu v bednách a pokud využíváš i rozhlasového příjmu VKV na vlastní nabo společně antene umistenou na stožáru na střeše domu a uzemen hromosvodem, tak by to mohla být taky ta příčina, kdy na kostru koaxiálního kabelu proniká potenciální proud. Dá se to odstranit galvanickým oddělovačem FM, který se dá běžné koupit. Šikovni si jej taky dovedou vyrobit sami, zejména ti co ovládají elektro obor a jsou zruční s pájkou. Já jsem si ho zhotovil, mám doma starý combo přijímač JVC ze sedmdesátých let se zapojením trizilneho provedeni přívodního napájecího kabelu 220V. Měl jsem stejný problém brumu v reproduktorech, když jsem zapojil koaxial na anténi vstup FM pásma. Brum byl odstraněn po zapojení oddělovače.

HYPER
Registrace: 11/2010
Příspěvků: 9 506
Odpověď v diskusním vlákně
 

@HYPER

Nejsi děd vševěd?S tebou bych chěl dělat,za rok by jsi možná něco zvládnul,ale nechci vědět,kolik by to stálo! :)))

Prosat
Registrace: 8/2005
Příspěvků: 1 066
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

Neviem, čo do neho ryješ. Spomenuli ste tu kopec možných problémov, ale tento najčastejší až nakoniec.

Spacer
Registrace: 9/2017
Příspěvků: 966
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

Brum mívá obvykle 50Hz což je kmitočet sítě a leze to někde špatným uzemněním nebo indukcí ze sítě. Zemní smyčku si každý vysvětluje po svém, ale v podstatě je to rozdíl potenciálů.

Když jsem kdysi za komančů dělal aparaturu pro kapelu, měl jsem tam brum a hrálo mi tam rádio. Nemohli jsme na to přijít, až když jsme rozřízli jeden kabel k mikráku nebo ke kytaře, už nevím přesně, přines to jeden doveda z bazaru, tak jsem zjistil, že stínění kabelu je provedeno tak, že středový vodič byl omotán dajším drátem a nebylo to proletovaný atd. a tvořilo to cívku která indukovala ten brum a to rádio.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: AV receiver problémy

Další zkušenost kterou bych hodil do placu - když jsem dělal diskoteky tak jsem si koupil v krámu prodlužovák 10 m na mikrofon, abych mohl běhat po place a nefungovalo to, jenom brum. Nemohl jsem na to přijít, když jsem kabel propísknul tak neměl kontakt. Až jsem to přestřihl nůžkama - zjistil jsem že uprostřed chyběl kus drátu, byla tam jen bužírka. Chyba z výroby. Došel jim drát, a než založili novej tak jel automat jen na bužírku. Světe div se.

MMorous
Registrace: 10/2019
Příspěvků: 1 861
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra