Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
14.01.2008, 18:49.52

nová sat. zostava

V blizkej buducnosti planujem vymenit moju 14. rocnu sat. zostavu este s tiahlovym motorom za novu. Mam v plane kupit 100cm Gibertini parabolu, motor SG 2100, konvertor chcem nechat invacom SNH 0,3dB. Je to dobra volba? Vdaka za radu
uživatel
Marian21
14.01.2008, 18:52.27

RE: nová sat. zostava

Na co Gilbertinku? zbytečnost
uživatel
poky1
14.01.2008, 18:56.40

RE: nová sat. zostava

a to nejdůležitější si necháš 14 let staré?
uživatel
poky1
14.01.2008, 19:01.16

RE: nová sat. zostava

zatial mi to este sluzi OK, len ten tiahlovy motor by som chcel uz vymenit za Diseqc. Zatial sluzi, len obcas uz vydava cudne zvuky, ale toci :) Parabolu mam 120Fe
uživatel
Marian21
14.01.2008, 19:05.25

RE: nová sat. zostava

zbytečně platíš značku, parabola 100AL Emme Esse za 1550Kč
uživatel
poky1
14.01.2008, 19:05.36

RE: nová sat. zostava

Nejdříve si vyzkoušej LNB Inverto SilverTech IDLP-40SL+
Dá se sehnat za 205 Kč - koncová maloobchodní cena
Možná, že na Invacom ani nedojde.

Parabolu si dej, jakou chceš.
Je pravdou, že paraboly 100cm vyrábí i jiné firmy , nejen Gibertini.
uživatel
mirasat
14.01.2008, 19:11.04

@mirasat

a keby som chcel vymenit iba ten tiahlovy motor za SG 2100? A parabolu by som si ponechal? Dalo by sa to? Som s tiahlovym motorom spokojny, len mam obavy aby nezdochol, lebo ked sa dostane za poziciu 23,5°E dalej na vychod, tak zacne cudne hucat. Mam si to este ponechat, kym to dosluzi alebo uz mam ten motor vymenit? Mam to uz 14. rokov, tak som este nic neriesil :) Dik
uživatel
Marian21
14.01.2008, 19:12.31

RE: nová sat. zostava

Přesně, za uspořené peníze z paraboly, kup top LNB, dokonce i Antonín tuhle uznal že Gibertini je naprosto zbytečná.
uživatel
poky1
14.01.2008, 19:14.35

RE: nová sat. zostava

sg2100: 120 železo ne, 105 a AL ano, nech dojet táhlák možná vydrží víc než SG
uživatel
poky1
14.01.2008, 19:21.48

GIB:,INV:,

všetka česť Antoninovi a podobnym,ale značka je značka a to hovorí samo za seba a nezhovadi to "NIKTO"!ja to mam odskušane a mnoho dalšich...a radšej sa už o tom ani nebavime!-čo vieme o čo ide!....... R^ :laughing: :))) :))) :)) :)
uživatel
mat
14.01.2008, 19:27.33

RE: nová sat. zostava

Nějak jsem si shodil svůj příspěvek, tak jenom stručně.
Je třeba si dát bacha na hmotnost paraboly vůči nosnosti motoru.
LNB prostuduj třeba zde:

http://www.inverto.tv/ProductsCategory.asp?CategoryID=56
uživatel
mirasat
14.01.2008, 19:37.57

RE: nová sat. zostava

diki za rady
uživatel
Marian21
14.01.2008, 19:43.06

@Marian21

To čo si napísal, je tá najlepšia volba. Gibertinku mám na streche a pri silnej víchrici úplne v pohode. Doporučujem !
uživatel
Milan C
14.01.2008, 20:11.52

RE: nová sat. zostava

Já jen poznámku, když DiSeqC motor tak s kovovými převody a to jsou např Italské STABY.
uživatel
Zip
15.01.2008, 00:45.09

RE: nová sat. zostava

ano kovové jsou s větší životností a taky alespoň slyšíš jestli jede parabola,ty plastový nejsou slyšet přes okno
uživatel
pierrepetr