Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
19.02.2008, 17:23.27

jak sprovoznit sdilenou kartu

potřebuji poradit jak propojit dva satelit Humaxe aby šly nezávisle každý jiny program na sdilenou kartou TT co je k tomu zapotřebý
uživatel
HEELYS
19.02.2008, 17:56.41

SmartWi

Bezdrôtové zdielanie kariet až 7x do vzdialenosti cca 30m v uzatvorenej miestnosti. Súprava obsahuje: 1xMaster, 3xSlave, 1x napájací zdroj pre Master, Návod na použitie.

Zdieľanie prístupových kariet UPC Direct, SkyLink, Czech Link a pod. do viacerých prijímačov
sledovanie rôznych programov z jednej prístupovej karty v rôznych prijímačoch
kompatibilný so systémami Cryptoworks, Conax , Viaccess 1 & 2, Irdeto 1 & 2
použiteľný pre prijímače typu DVB-S, DVB-C alebo DVB-T
USB 2.0 pripojenie pre firmware update a napájanie
automatický reštart po obnovení napájania
LED indikátor prevádzky
rozmery: 90x56x23 mm (hlavná jednotka), 109x54x0,6 mm (klientská karta)
v základnej sade sa nachádza 1 ks hlavná jednotka, 3 ks klientská karta, 1 ks napájací adaptér
1 hlavná jednotka je rozšíriteľná až pre 7 klientských kariet
UPOZORNENIE:
Zdieľanie predplatených kariet je legálne iba v rámci jednej domácnosti.
5090.00 Sk maloobchodna cena
uživatel
1romeo1
19.02.2008, 18:29.47

RE: jak sprovoznit sdilenou kartu

takze lacnejsia varianta humaxy predat a kupitdva prijimace z ktorych ma jeden citacku kariet ktory bude sluzit ako server a druhy moze byt FTA ako klient a cez RS232 krizeny kabel ich prepojit.Dokazu to prijimace napr.Opticum,Globo,Openbox a okrem toho i tie co maju LAN konektor pre zdielanie po nete.Sam by som to radsej takto riesil,lebo humaxy su foftverovo mrtve prijimace
uživatel
1romeo1
19.02.2008, 18:34.48

RE: jak sprovoznit sdilenou kartu

To bych neřekl,určitě je lacinější koupit ještě jednu kartu a maximálně twin konventor cca max 2500.-
uživatel
hobza
19.02.2008, 18:43.54

Pouze doplním 1romeo1

Že na Openbox X-800 (a pravděpodobně celou osmičkovou řadu) je ve vývoji sdílení karet přes COM port pro více než 2 přijímače. Jedná se o principielně triviální hardwarový bastl v ceně do 250,-. Zatím to mám rozpracované, ale dosavadní výsledky jsou slibné.
uživatel
Louskacek
19.02.2008, 18:47.09

RE: jak sprovoznit sdilenou kartu

Přesněji řečeno, zatím dělám jednu kartu z jednoho přijímače pro N ostatních bez karty. Je to totiž nejjednodušší varianta, pochopitelně... ;)
uživatel
Louskacek
19.02.2008, 19:14.13

louskáček

Razvetvitel_smart_kart ---- to je ono ,že.Taky jsem o tom četl na ruském foru ,vypadá to dobře R^
uživatel
Karlos1
19.02.2008, 19:22.17

karlos1

Díky za tip, mrknu na ty kluky Ruský. Možná to bude totéž a ušetří mi to práci. :)
uživatel
Louskacek
19.02.2008, 20:07.44

RE: jak sprovoznit sdilenou kartu

no koukni pak dej vědět R^
uživatel
Karlos1
19.02.2008, 20:23.12

RE: jak sprovoznit sdilenou kartu

3600sk MOC za dva prijimace z ktorych je jeden s uni citackou kariet sa ti zda vela?+kryzeny RS 232kabel pre viac prijimacov ako dva pozri schemu http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?f=14&t=5730,ved za tu druhu kartu das omnoho viac aj s aktivaciou a mas len kartu a nie ziadne prijimace.A este ktomu navyse EMU co humax nedokaze
uživatel
1romeo1
19.02.2008, 22:09.18

louskacek

Tak to by mě taky celkem zajímalo a byl bych rád za případné info.
uživatel
Harry131
19.02.2008, 23:00.46

RE: jak sprovoznit sdilenou kartu

Známý řeší 4 přijímače a že by měl jen jednu kartu a z jednoho přijímače by to sdílel do jiných -je to teda problém? Myslím přes nějaké lacinější přijímače než DB? AB IPBox apod.
uživatel
Standa2
20.02.2008, 09:16.05

RE: jak sprovoznit sdilenou kartu

Louskacek a kde je nejake info o tom projekte?
uživatel
PEPE8989
20.02.2008, 13:48.58

Info

No, není to žádný zázrak. Sledujte:

Do jednoho přijímače X-800 vložím kartu. Tenhle přijímač je Master.

Chci ji sdílet řekněme na tři přijímače bez karty - 3x Slave.

Udělám krabičku se 4 RS-232 portama (1x Master, 3x Slave), a mezi ně upíchnu jednočip. Ten bude dělat prostředníka. Takže bude furt dokola obíhat 3 Slave porty, a čekat na dotaz. V okamžiku příchodu dotazu, řekněme od Slave 2, ho převezme a předá Master přijímači. Zapamatuje si, že Master má odpovídat dvojce, a bude zas obíhat Slave přijímače, než dá Master odpověď. Pokud v průběhu vytížení Masteru přijde další dotaz, řekněme od jedničky, dá ho jednočip do fronty. Pak Master odpoví, a jednočip tu odpověď od něj převezme a předá té dvojce, která se předtím ptala. Tím má jeden přijímač odbavený a může přeposlat Masteru dotaz od jedničky, který zatím čekal ve frontě. A znovu si zapamatuje, že Master je právě vytížen, a že ta odpověď bude určena pro jedničku. A tak pořád dokola až do zblbnutí. Žádný ze čtyř připojených přijímačů vůbec nepozná, že komunikuje s prostředníkem, a žádné kolize nikdy nevzniknou díky frontě.

Principielně by to šlo pro více Master přijímačů, ale už by se musely jednočipem bourat dotazy a zjišťovat, pro který konkrétní Master jsou určené...

Pokud vážně jde sdílení dvou karet naráz v X-810 (někde jsem totiž četl, že ne), pak by to pravděpodobně bez úprav fungovalo i na ni a na dvě karty.

Otázkou je, kolik Slave přijímačů se uživí. Ale počítám, že 4 určitě.

Celý problém je v programu pro jednočip, všecko je třeba sladit a pořešit některé drobnosti. To je věc, která mi trvá. Jinak je to jednoduché jak facka a levné jak banány v Tescu... :)
uživatel
Louskacek