Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
27.04.2008, 20:06.08

Hot-swap?

Má ta funkce vůbec cenu pro připojení a převážného využití externího boxu s STB? díky
uživatel
poky1
27.04.2008, 20:27.02

RE: Hot-swap?

pokud budes ty disky odpojovat a pripojovat behem zapisu/cteni tak asi ano. pro nonstop nasazeni to asi smysl ma, jinak je to diskutabilni
uživatel
bublajs
27.04.2008, 20:30.54

RE: Hot-swap?

odpojovat HDD ani moc nebude, takže asi zbytečné, jen najdu nějakej tichej s pasivním chlazením, s minimem ledek
uživatel
poky1
27.04.2008, 20:45.26

RE: Hot-swap?

jen tedy doufam, ze tim hotswapem myslime oba totez - tj vyndavani disku z boxu/serveru kde jich je vic v RAIDu .
uživatel
bublajs
27.04.2008, 20:55.37

RE: Hot-swap?

ani ne, blbě jsem to napsal a čumím na hokej, Jarda Jágrů docela válí
šlo o komunikaci mezi STB a diskem, např. připojení za provozu STB atd., zálohy moc neřeším, Ty jsi asi myslel něco takovéto:
http://www.macwell.cz/macwell/sonnet-technology-fusion-500p-5x-sata-ii-hot-swap-case-esata-st-fusion-500p.html
uživatel
poky1
27.04.2008, 21:00.07

RE: Hot-swap?

Jde o to, zda se vyplatí pořídit externí disk s touto podporou.
uživatel
poky1
27.04.2008, 21:07.10

@poky1

ach jo mudrlantovi a všudebylkovi opet neco nevyslo :laughing: :laughing:
uživatel
Vlado Fogo
27.04.2008, 21:10.04

hotplug ?

ty si asi myslel hotplug a to je podle me uz ve specifikaci USB. nebo o co ti jde ? o interni disk pro prijimac ?
uživatel
bublajs
27.04.2008, 21:11.24

VF + akta X (další díl)

zase nemáme inú robotu? ;)
uživatel
poky1
27.04.2008, 21:16.40

RE: Hot-swap?

takze hotplug ?
uživatel
bublajs
27.04.2008, 21:19.58

@bublajs

ne, jde o to zde má cenu kupovat něco takového pro Ferdu 8900 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=50757
Jsou i levnější a bez podpory té funkce.

Pro Vladka, kdybych tomu rozuměl, tak se neptám, od toho je to fórum.
uživatel
poky1
27.04.2008, 21:25.44

@bublajs

díky, já to balím, někdy to prodiskutujeme.
uživatel
poky1
27.04.2008, 21:30.51

RE: Hot-swap?

nojono, czechcomputer zase predvadi , ze spis nez o odbornost jde o prodej. no, ten disk neni hotswap, ale hotplug , coz pro tebe asi neni podstatny. pokud ten ferda umi pripojit za chodu treba usb flashku, tak to umi hotplug a tim padem to umi jakykoliv zarizeni. teoreticky teda, muze to mit svoje specifika. jedinej problem muze nastat , pokud ten disk nakrajis na vic particii, neb nevim co ten ferda umi, tak hadam.
uživatel
bublajs
27.04.2008, 21:32.46

RE: Hot-swap?

takhle nejak se hotswapujou disky :)))
http://www.maczone.cz/files/hd_2bignetwork_1-1069544027.jpg
uživatel
bublajs
27.04.2008, 23:26.35

RE: Hot-swap?

díky za vysvětlení R^
uživatel
poky1
28.04.2008, 12:39.58

to poky1:

Pokud ti stačí USB rozhraní, ber My Book Essential 2 - dá se sehnat za cca 2200,- a má taky ten Hot-swap (podle CZC:-) Já ho na Ferg. 8900HD provozuju ke spokojenosti (250GB FAT32 pro Ferdu a zbytek NTFS na zálohy v PC).
uživatel
Plechi
28.04.2008, 15:43.35

re:Plechi

díky za tip R^ Můžeš se mrknout sem a napsat svůj názor?
http://www.adshop.cz/inshop/pevne-disky-externi/500-gb-usb-hdd-3-5-alu-case+id-15591320.html
něco takového by se mi zamlouvalo
uživatel
poky1
28.04.2008, 19:34.05

to poky1

Tak hlavně tam je za 3200,- předraženej, tady si najdi shop třeba tady ... prodává se i za 2200,- http://pevne-disky.heureka.cz/toshiba-px1394e3g50/porovnani-cen/

Jinak má jen 8MB cache, za standard dnes považuji 16MB, ale myslím, že pro využití k Ferdovi to není až tak podstatné.
Za další jsem nenašel, jestli se vypíná sám po nějaké době nečinnosti, nebo se musí vypínat ručně - automatický vypínání a zapínání je pro tvoje využití fajn (nahrávání pomocí timeru apod.). Na můj výše uvedený WD nemusím ani šáhnout.
uživatel
Plechi