| 30.07.2008, 17:53.48 | |
na 80 23,5/28,2/19,2/13Zdravím všechnyChystám se jít montovat parabolu pro příjem těchto družic a chtěl bych se zeptat co je lepší dát na střed antény Astru 19,2 nebo Astru 23,5. Díky za rady. |
![]() kdoporadi |
| 30.07.2008, 18:04.32 | |
RE: na 80 23,5/28,2/19,2/13Tu, která má slabší příjem. A to je Astra 23.5. |
![]() wossa |
| 30.07.2008, 21:44.06 | |
RE: na 80 23,5/28,2/19,2/13v čechách 23,5 na slovensku 19.2 |
![]() pierrepetr |
| 31.07.2008, 08:40.29 | |
RE: na 80 23,5/28,2/19,2/13Osobně mám 23,5 jednak je to pro mě primární družice (CL/SL) a zadruhé je podle mě lepší příjem pozice 28, která má slabší signál než hotbird na 13.Pozn. Mám anténu 85 a max. spokojenost, i když je fakt, že jsem to dolaďoval delší dobu, proto6e za různého počasí různě padal signál, ale teď se odvážím říct, že i hodně velká oblačnost či bouřka mě nevadí R^ |
![]() kaspi |
| 31.07.2008, 09:04.32 | |
RE: na 80 23,5/28,2/19,2/13presne ako hovori kaspi a som na zap. slovensku. naladene hned a bez problemov s doladovanim.... urcite je lepsie na stred 23.. |
![]() jdodo |
| 31.07.2008, 09:15.36 | |
RE: na 80 23,5/28,2/19,2/1323,5 na ohnisku je lepší nejen kvuli slabší 23,5E samotné,ale také kvuli komplikovanejší pozici 28,2 resp 28,5E.Jedné se o jakýsi kompromis mezi sice blízkými,ale přesto dvěma směry.80cm není žádná extra plocha a je lepší mít pro onu variantu pro případ horších příjmových podmínek k dispozici větší plochu,tudíž blíž k ohnisku. |
![]() Saxon |