Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
01.08.2008, 06:57.42

Ladění

Pánové žádám jako 90% laik o radu.Vlastním přístroj Digit MF4-SCC.Firma ho naladila na obě Astry.Otázka :Stale se mi objevuje u některých programů,že je nutno od 1.8 přeladit.Stačí ,když v menu pro ladění potvrdím automatické ladění?Dík za odpověď .
uživatel
stařík
01.08.2008, 07:25.25

RE: Ladění

V zásadě ano.
Ale otázka je, kde a pod jakým názvem a číslem budou nové programy uloženy. To nemusí být stejné, jako bylo dosud. (Závisí na konkrétním přijímači, co s tím udělá, tento já nemám a neznám.)
Druhou otázkou je naladění stanic jako je STV3, které jsou na novém transpodéru. Většina přijímačů ladí jenom podle seznamu transpondérů, který ma uložen. Jiné frekvence, než ty z databáze nezkoumají. Pak je nutné ten seznam upravit, což většinou bez kompu nejde. Jedině přijímače s tzv. blind scan jsou schopny ladit všechny frekvence megahertz po megahertzi, aniž by se řídily databází transpondérů, kteoru mají uloženou.
uživatel
Antonín
01.08.2008, 07:29.04

Technisat

Ne!Pokud Ti naladili programy na novém Transporderu 11876H z Astry 23,5E,tak stačí pouze smazat v hlavním seznamu ty staré z programy z 12525V.Jelikož právě na nich je ona info tabulka.
uživatel
Saxon
01.08.2008, 07:32.14

Ladění

Jestli máš v paměti uložené všechny potřebné frekvence transpondérů, pak ano. V opačném případě koukni do přehledů, dopiš které ti chybí a doskenuj. Jedno pak, zda automaticky či manuálně. Automaticky totiž proskenuješ všechny, i ty, které už jsi tam měl. U vybraných stb můžeš bez dopisování použít blindscan, ale tvůj technisat ho nemá.
uživatel
Tomik535
01.08.2008, 08:19.13

RE: Ladění

MENU-Manuální ladění-Astra 23,5E-11876-Horizontální-27500-spustit hledání/červené tlačítko/
Poté zvolit - připojit automaticky.
MENU-Uspořádat TV programy
Na konci seznamu budou uloženy ony nové programy z TP 11876,pomocí funkce třídění si je můžeš přesunout na oblíbenou pozici, ale před tím bych pomocí funkce "smazat" odstranil staré kanály.
Popis situace "naladila na obě astry" se dá vyložit různě.
Mohou to být Astry 1E a 3A/obě na 23,5E/,nebo Astra 23,5E a Astra 19,2E.Chce to popisovat přesně.
uživatel
Saxon
01.08.2008, 09:36.54

RE:Ladění.

Je to u tohoto typu naprosto přesně jak píše Saxon.Hlavně nemačkat automatické ladění.Známému jsem nedávno tento přístroj /měl jsem ho donedávna i já/ doma upravil,přidal všechny nové programy co mu chyběly,jenže nedávno spuštěný Eurosport CZ si chtěl už doladit sám a dopadlo to přesně tak jak jsem čekal.Nahodil automat a měl jsem další práci z mazáním asi tisícovky zbytečných programů.
uživatel
BIDLO
01.08.2008, 09:42.46

@Bidlo

Jestli často pracuješ s Technisaty,pak mám dotaz,nebo vlastně tip.Co používáš za setting editor?
uživatel
Saxon
01.08.2008, 10:01.48

Ladění

Pro Saxon-naladěny Astra 23,5E a 19,2E.Znamená to že musím každé zvlášť nebo ta chytrá krabice projde obě?Jsem uplný začátečník,prosím o trpělivost.Dík
:bigeyes:
uživatel
stařík
01.08.2008, 10:13.26

RE:Ladění.

Teďka s Technisaty už skoro vůbec.Mám už jen STR1 výměnou za ten Digit MF4SCC.Já k tomu přelaďování nikdy nic takového nepoužíval.Ani jsem to nepotřeboval.Já montuji jen čas od času něco známým,nejsem žádný satelitní technik,takže jsem to vždy dělal ručně v menu přístroje.Nemáš už náhodou zkušenost s tím novým softem s českým menu pro tu STR1,co vyšel nedávno v omku? Zajímalo by mě jestli opravdu funguje s oběma kartami tj. v mém případě TaT a Skylink.
uživatel
BIDLO
01.08.2008, 10:25.42

Bidlo

Ne, nový soft do STR1 vůbec neřešim,české menu neni nic důležitého.Zbytečné komplikace....
uživatel
Saxon
01.08.2008, 10:33.26

stařík - ano

příklad:

MENU-Manuální ladění-Astra 23,5E-11876-Horizontální-27500-spustit hledání/červené tlačítko/ - nová Galaxie Sport

MENU-Manuální ladění-Astra 19,2E-12344-Horizontální-27500-spustit hledání/červené tlačítko/ - Eurosport CZ/T&T/
uživatel
Saxon
01.08.2008, 11:13.33

ladění

saxon- ještě jedna otázka-je jedno na kterém programu je krabice zapnuta?
uživatel
stařík
01.08.2008, 11:26.55

RE: Ladění

Je to uplně jedno,po vstupu do MENU se ovládání diseqc řídí podle údaje v okně manuálního ladění,ne podle posledně zvolené předvolby.
uživatel
Saxon
01.08.2008, 14:37.12

ladění

pro saxona-velký dík za trpělivost.Povedlo se.Ještě jednou DĚKUJI. R^
uživatel
stařík