| 19.09.2008, 09:24.20 | |
HDMI rozbočovačMám tři přístroje s HDMI výstupem a televizi s dvěma vstupy! Exitstuje nějaký slučovač na HDMI??? Díky |
![]() bobbik |
| 19.09.2008, 10:05.53 | |
niektorý z tých trochprístrojov nemá ďalší vstup a výstup ? |
![]() janoZV |
| 19.09.2008, 10:09.45 | |
RE: HDMI rozbočovačTo se u HDMI jaksi nenosí.Normální propojení se předpokládá přes AVrec. Jistě neposloucháš zvuk přes šustítka v zobrazovači, která jsou tam vestavěna pouze ze servisních důvodů, nejsou vůbec určeny k nějakém trvalejšímu použití. AVrec se třemi HDMI vstupy je asi nejběžnější konfigurace u všech slušných typů - DVD/DB player, DVB-S/C tuner. |
![]() Antonín |
| 19.09.2008, 10:13.40 | |
@bobbik - existujeTo co radí janoZV, je sice možnost, ale blbost, protože ztratíš kvalitu digitálního přenosu přes HDMI.Přepínač si vyber např.u firmy SAT2000. Používám čtyřvstupový, výstup do HDMI vstupu plazmy. Do vstupu mám zapojen po HDMI přehrávač KiSS600, síťový přehrávač Popcorn Hour A100 a HD SAT Vantage 7100TS. Čtvrtý vstup nemám obsazen. K přepínači obdržíš malinkatý dálkový ovladač, pomocí něj si vstupy přepínáš. Funguje naprosto spolehlivě. |
![]() Zorbas |
| 19.09.2008, 10:26.06 | |
RE: HDMI rozbočovačale není hned nutno kupovat jen kvůli HDMI nový AV receiver.Osobně používám pátý rok receiver Yamaha,velmi kvalitní,ovšem bez HDMI. Plazmu (většinou využívanou jen jako monitor) přepínám výše zmíněným přepínačem, audio přepínám dálkou od Yamahy (má 4 optické i metalické SPDI/F vstupy). Je to malinko méně pohodlné (zmáčnout více čudlů na několika ovladačích), ale nevadí to. Moje dvouletá plazma Panasonic hraje sice z vnitřních repráků docela solidně (na zprávy nebo publicistiku to stačí), ale samozřejmě zvuk z velkolitrážních beden zní docela jinak. Pokud je ovšem AV receiverem domácího kina myšlen DVD přehrávač se zesilovačem, plastovými bedýnkami a rovněž umělohmotným "boomblasterem", tak zde kvalitní zvuk čekat nelze, ať už je propojen se zdrojem signálů jakkoliv. |
![]() Zorbas |
| 19.09.2008, 10:48.12 | |
HDMI spliterExistuje. Hledej na google jako HDMI spliter, dělá se se 4 a 8 porty. Je u toho i dálkové ovládání na přepínání vstupů. |
![]() Pepann |
| 19.09.2008, 14:12.13 | |
RE: HDMI rozbočovačmal som rovnaky problem, vyriesil som to k plnej spokojnosti:http://www.gefen.com/kvm/dproduct.jsp?prod_id=5261 len som si to dal doviest z USA (200 USD), u nas a u Vas v CR je to hrozne predrazene alebo cely sortiment SWTICHOV (nie spliterov tie rozmnozuju signal) http://www.gefen.com/kvm/dproductlisting.jsp?listingCategory=Switchers&productType=hdmi perfektne funguje aj s Logitech Hramony (makro povely na jedhotlive "aktivity") |
![]() losparabo |
| 19.09.2008, 14:14.47 | |
RE: HDMI rozbočovačsorry SWITCHer |
![]() losparabo |
| 19.09.2008, 15:00.18 | |
RE: HDMI rozbočovačZorbasovo řešení má smysl právě tehdy, když je už na místě slušný AVrec, který je škoda vyměňovat. Pak to může mít svůj smysl.Komba bomba plasťáky naštěstí nemají tři vstupy HDMI, tak doufám nemůže dojít k omylu. Krásné AVrecy s HDMI má Cambridge. Nejlevnější ještě funkční jsou asi ty Yamahy. P.S. Proč by neměl i hlas televizních zpráv být přenesen a "zobrazen" dobře, to fakt nevím. Kvalita zvukového řetězce není určena jenom pro klavírní koncerty. |
![]() Antonín |