| 19.09.2008, 12:25.54 | |
Ještě jednou DVB-T a polarizace...Ahoj všem, neříkejte mi ani v legraci, že veškeré síťové antény a Logára se budou muset pootáčet...jsem na hraně signálu (před přepojením na Strahov) a v kraji kde jsem mají téměř všichni síťovky a to samozřejmě orientované na horizontál..to se budou muset opravdu montovat naležato???..asi tam kde je signál dostatečný tak je to v poho, ale tam kde je horší se asi natáčet bude muset nebo ne?..a i když se výkon zvedne..jsem na to zvědavý...jak budem kupovat, svařovat delší ráhna aby to šlo vůbec nějak upevnit.. |
![]() Pájík |
| 19.09.2008, 13:13.08 | |
Ono to jejichcelé slavné DVB-T paradoxně vlastně přispěje k dalšímu rozmachu satelitního příjmu mezi diváky. |
![]() hobo |
| 19.09.2008, 14:09.42 | |
...všichni mají síťovky...U nás v kraji mají zase všichni na barácích paraboly, protože jim došla trpělivost. Holt jiný kraj, jiný mrav... :-D Dnes se musím smát, když si vzpomenu, jak jsem před pěti, šesti lety běhal po balkonu jako pošuk, s anténou na klacku, a "lovil" signál s Prahy (neúspěšně). Takže mě může nějaká DVB-T... víte co! |
![]() Martin79 |
| 19.09.2008, 14:52.27 | |
RE: Ještě jednou DVB-T a polarizace...Logaritmicko periodická anténa od Fracarra se dá upnout do 60mm šíře stožáru buďto vodorovně (horizontální příjem), nebo svisle (vertikální příjem).I u DVB-T by bylo výhodné použít pro jedno město jednu polarizaci a všechny 4 multiplexy vysílat z jedné kóty. Vyzářeny výkon by se lišil jen podle použité frekvence. Bohužel však tomuto vysílacímu ideálu brání mnoho překážek. |
![]() mirasat |