Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
27.05.2009, 18:56.11

Nejen pro Babui a Saxon

Je možno korektně provozovat dvou tunerový PVR přijímač (Homecast 81OO)s Twin MONOBLOKEM?Jedná se o možnost 1 pr.sledovat a 2.nahrávat.Tento problém po mě chce vyřešit nějakej člověk co se dočet,že mám tento přijímač a pořád mu to nešlape.Všechno se řeší po meilu a info z něj doluju jak z chlupaty deky.Tajemství monobloku atd.Už jsem mu doporučil,aby kontaktoval montéra co mu to montoval,ale je zaseklej a evidentně to nechce vzdát.Tuto kombinaci neznám,používám Smart Twin s motorem,ale docela by mě to taky zajímalo.Ahoj a díky za příp.odpověď.
uživatel
Hanex
27.05.2009, 19:32.39

RE: Nejen pro Babui a Saxon

Tento přijímač nemám, ale mělo by to chodit. Je jedno jestli je k němu připojen twin nebo monoblok twin nebo více twinů přes diseqc přepínače.
uživatel
sirda
27.05.2009, 19:52.01

RE: Nejen pro Babui a Saxon

bohužel také tu kombinaci jak uvádíš neznám
uživatel
Babui
27.05.2009, 22:03.56

RE: Nejen pro Babui a Saxon

twin monoblock ti je pro nahrávání jednoho a koukání na jiný k ničemu. tedy pokud ti nevadí, že nahráváš např. z A3 a koukáš na A1. Na tohle přeci potřebuješ Smart Twin. Jinak já mám dvoutunerový Topfield 7710 HD PVR. Mám to z twinu do motoru a pak do přijímače na tuner 1. z druhého vývodu to mám přes okenní průchodku rovnou na tuner 2. Pak jen při nahrávání si zvolíš, který tuner chceš použít. U mě to je při volbě programu - přepínání vstupu tuneru. Mohu nahrávat až 4 programy a na pátý se dívat.
uživatel
Rambo
27.05.2009, 22:20.10

Rambo

To mě zajímá. mám to zapojené stejně ale mohu nahrávat pouze dva programy a na třetí ze záznamu se dívat.Jak nahráváš 4 a na pátý se díváš, to by mě opravdu zajímalo.
uživatel
kuba
27.05.2009, 22:24.00

Re Rambo

Podobně to mám i já.Homecast umožňuje sice jen 2 kanály nahr.a 1 sledovat.Ten člověk co ze mě mámí radu má ale právě ten monoblok.Taky si myslím,že pro tento účel není vhodný,sic je to twin.Teď začal uvažovat o motoru a klasickým twinu.Nevím,jak ten motor sám nastaví,po meilu to s ním asi už nezvládnu.Dík,že ses ozval...
uživatel
Hanex
27.05.2009, 22:26.33

Hanex

motor můžeš ovládat jen jedním vstupem. druhým jen koukáš.
uživatel
Rambo
27.05.2009, 22:30.25

kuba

můžu většinou u jednoho vstupu nahrávat 2 programy. záleží jak navolíš tuner.
uživatel
Rambo
27.05.2009, 22:31.04

RE: Nejen pro Babui a Saxon

Jo tohle já vím.Mám motor a mě to funguje jak má.Řeším ten monoblock a ne pro sebe.
uživatel
Hanex
27.05.2009, 22:36.58

Hanex

tak jedině mu na jeden vstup - A3 napoj motor + tuner 1, a na druhý A3. tedy podle toho kam to má....
Jinak mu asi těžko poradíš. Zkrátka, jak narazíš na chytrolína, těžce mu vyvracíš jeho pravdu.
uživatel
Rambo
27.05.2009, 22:37.50

RE: Nejen pro Babui a Saxon

A ten tuner navolíš jak?
uživatel
kuba
28.05.2009, 10:04.23

RE: Nejen pro Babui a Saxon

Ja by som to riesil 2xtwin LNB a 2x diseqc. Monoblok je na tento ucel nevhodny.
uživatel
JanoHels
28.05.2009, 22:10.43

Rambo a JanoHels

proč je twin monoblok nevhodný pro dvoutunerový přijímač, když je vhodný pro instalaci na 2TV, dva výstupy dva tunery, dva kabely,
jinak souhlas 2xtwin lnb + 2xdiseqc
uživatel
veris
28.05.2009, 23:00.31

@veris

ok. mbl twin = 2xtwin lnb + 2xdiseqc
uživatel
sirda