Quantcast

Diskuse

Diskusní vlákno , sekce: Příjem satelitů

MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Trápím se s nastavením MAXIMUM E85 multifocus

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

S takovýmhle příspěvkem ti nikdo neporadí.Co konkrétně ti nejde?

VU+ZERO 4K E85 5W,4W,1W,5E,9E,13E,19E,23E

tkan
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 1 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

To je soustíčko pro začátečníka :laughing:

Až nabudeš jakýchkoli vědomostí, bez činu jsi hloupý

juzek
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 2 651
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Tak znovu,

nastavuji MAXIMUM E85 multifocus pro prijem z 1W,19,2E a 23.5E a nejak se mi nedaří.
Pozice 50.58 13.77 Ustecky kraj, Teplicko
3x Diavolo single 0,1dB
prijimac ShowBoX S-500
Muj postup:
Parobolu jsem sestavil, drzal LN je prisroubovan na 0 (vyznacene na drzaku) v ose drzaku
- predpokladam, ze takto vzniklou 0, budu mířit na pozici druzice 13E
- LNB pro 1W jsem umistil nalevo od osy (pohled od praboly) na pozici cislo 14 (13+1)
- podobne ostatni LNB tj. LNB pro 23,5E je na pozici cislo 10,5 (13+10,5) napravo od osy 0 tedy pozice 13E
- skew jsem nastavil na cca 88, tak,ze LNB pro 1W je opticky nejvise, tedy pri pohledu od paraboly je jeji leva cast vys nez prava
- elevaci jsem nastavim na 32, tedy nastavil domnivam se, ale nejsem si jist vuci cemu ma byt ryska 32 nastavena. Vuci ose sroubu nebo jak?
Pripojil jsem ShowBOX S-500 na LNB 1W a at kroutim azimutem jak kroutim tak podle S a Q na satu nenaladim ani zbla.

Co delam blbe?
Vuci cemu plati udaje na elevacni stupnici, vuci ose upinaciho sroubu nebo vuci cemu?
Musi se jeste neco nastavit na S-500? Postupoval jsme takto, nahral nejnovejsi fw, resetl do tovarniho nastaveni, v seznamu druzit najedu na
0.8W Thor (1W Intelsat tam neni) a predpokladl jsem, ze by udaje S a Q mel zacit neco ukazoval, ale ani se nehnou

Dekuji za kazdou radu.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Nejake se mi prvni prispevek odeslal drive nez jsem ho napsal. Sam pouzivam motor a ten jsem naladil +- bez problemu.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Nastav si parabolu se středem na 13E a to si nalaď na nejlepší hodnotu.Pak dosaď zbývající LNB a pouze posouvej po kolejnici.Jde to bez problémů.
Mělo by to vypadat zhruba takhle. http://img254.imageshack.us/img254/9001/e85.jpg

VU+ZERO 4K E85 5W,4W,1W,5E,9E,13E,19E,23E

tkan
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 1 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Další montér co u sebe udělá a pak jede na živnost :laughing:

jak píše tkan, prostřední hotbird, doleva (za parabolou) jde astra 19 a 1 thor. (mnoho lidí to hledá naopak. Takže hotbird do středu naladíš a doleva vložíš 2 ks LNB ladíš (co tu napsat jestli nemáš měřák) jen ještě otoč celým korpusem (který má právě E85)

Až nabudeš jakýchkoli vědomostí, bez činu jsi hloupý

juzek
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 2 651
Odpověď v diskusním vlákně
 

juzek

Při pohledu za parabolou vlevo 1W vpravo těsně vedle sebe 19E a 23,5E asi tak jako jsou na obrázku pozice 23,5 a 28,2.

VU+ZERO 4K E85 5W,4W,1W,5E,9E,13E,19E,23E

tkan
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 1 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

? za parabolou vlevo 1 (thor) potom 19(astra) střed je 13 (hotbird) a na pravé straně je 23 (astra3)
šilháš obráceně než jsou pozice na orbitě.

Až nabudeš jakýchkoli vědomostí, bez činu jsi hloupý

juzek
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 2 651
Odpověď v diskusním vlákně
 

juzek

Stále si nerozumíme.Střed 13E,signály 19 a 23 přicházejí zleva a odráží se vpravo.Signál 1W přichází zprava a odráží se vlevo.Stojím za parabolou.

VU+ZERO 4K E85 5W,4W,1W,5E,9E,13E,19E,23E

tkan
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 1 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

ide to 1W vlavo, potom je 13E stred, dalej 19E prva vpravo od stredu a 23E dhned pri 19

quick123
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 248
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Pánové a co nastavení přepínače?

migr
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 384
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

V jeho případě DiseqC 4/1 v menu DiseqC 1.1 a A,B,C podle toho,jak to na přepínač připojí.

VU+ZERO 4K E85 5W,4W,1W,5E,9E,13E,19E,23E

tkan
Registrace: 12/2007
Příspěvků: 1 411
Odpověď v diskusním vlákně
 

tkan

pravdu máš, upsal jsem se. ;)
orbit vlevo 23, 19, 13 (náš střed) a 1W
šilhání opačně ;)

Až nabudeš jakýchkoli vědomostí, bez činu jsi hloupý

juzek
Registrace: 4/2003
Příspěvků: 2 651
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Zkusím nasadit LNB na středových 13E a takto parabolu naladit, problém je, že se k LNB nedostanu pokud mířím na pozici, ale udělám si čárku na držáku na tom správním azimutu a snad to trefim.
DiseqC 4/1 jsem vyřadil, abych odstranil jednen z možných zdrojů problému a aktuálně ladim (budu ladit s přimým propojením na dané LNB.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

myslim ze elevace 32 na tuto antenu je malo,ja to mam takto-konec drzaku ke stozaru v tom mesicku kde je stupnice je na rysce 35 - Znojemsko

zuki
Registrace: 7/2008
Příspěvků: 128
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

pozri si toto: https://www.parabola.cz/forum/topic-38779/
tiez som sa kedysi trapil, a bolo to zle oznacenie elevacie

emkac
Registrace: 8/2008
Příspěvků: 275
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Tak uz fakt nevim, presunul jsem jeden LNB do osy paraboly a mirim (snazim se)na 13E podle http://www.digitalnitelevize.cz/nastroje/nastaveni-paraboly/
a ani tuk.
Jak funguje ten ShowBOX S-500?
Vlezu do hledani satelitu vyberu 02 HotBird 13E a predpokladam, ze bargraf S ukazuje silu signalu a Q kvalitu signalu. Ja mam S plne policek bile barvy, ktere obcas zcervenaji v cca trech odstinech cervene v Q nemam ani carku. Jaka je spravna barva zelena?

K anetene, podle kalkulacky vyse mam mit elevaci 32 stupnu, na parabole to mam tak, ze primka protinajici stredy obou sroubu zajistujicich elevaci protina na stupnici 32. Azimut nastreluji podle mapy z kalkulacky a projizdim +-10 stupnu , vysledek 0.
Co musi byt nastaveno na te S-500, mam
typ LNB univerzalni
Napajeni LNB zapnuto
DiSEqC vypnuto (kabel primo mezi LNB a IN na S500)
Kabel jsem propilp a neni prerusen, bezny TV koax cca 7m.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

to emkac: To snad ne , byl bych total v pr..., protoze antena castecne kopiruje zed a pri tomto "opacnem" sklonu bych musel predelavat drzak. Nicmene porad nevim jak to s elevaci a jejim oznaceni na E-85 je.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Tak pro tvůj případ by jsi měl mít na stupnici evelvace hodnotu 4Ost. na střed toho šroubu co se jím zajišťuje. Nebo tak nějak okolo aby ti naskočil signál a pak už jen doladíš na ten nejlepší signál.

Harry131
Registrace: 7/2007
Příspěvků: 237
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

To je ono na cca 42 st naladim 19,2E na plny signal, bohužel s touto elevaci nemohu naladit 13E na střed neb od cca 16e mám kolizi s zdi. Prozradi mi někdo jaky je vztah mezi vypocitanou elevaci a stupnici na parabole, nějak v tom nevidim žadnou logiku?
Budu muset trochu vice vystrcit držák z balkonu.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Mrkni se na tuto stránku http://www.dishpointer.com/ na horu se píše tvoje umístění a dole si najdeš kterou družici chceš ukázat.
Pokud máš výhled dobrý dobrý tak si dej jedno lnb do prostřed fokusu a najdi si nejlepší signál na družici 13°E pak tu parabolu utáhni k trubce.
Pak ten 1 lnb dáš napravo a druhý na levo a propojíš je přes diseqc do stb a nastavíš v stb. Popotahováním lnbček si najdeš krajní pozice družic které chceš přijímat a zároveň nastavuješ skew a dolaďuješ lnbčka na nejvýší signál. Pak už jenom dodáš to třetí lnb ten je na tu pozici 19,2°E.

netace
Registrace: 12/2008
Příspěvků: 3 747
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Ale ano, tedy až na to popotahovani LNB při parabole namiřené na 13E, v teto pozici se k LNB nedostanu, nicméně toto je detail, který max věc max trochu ztíží.
Problém byl v elevaci podle všech kalkulaček vychazi 32 St, ale na parabole se z mě neznámého důvodu musí nastavit něco malo přes 40 St.
Dokáže mi to někdo vysvětlit, co vlastně znamená uhel na stupnici paraboly a jaky má vztah k elevaci družice?

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Pane bože...
Zde na Parabole mi před časem vyšel článek, kde se podrobně instalace E-85 popisuje.
Podotýkám, že článek je napsaný v češtině, nikoliv v arabštině, či tatarštině.
Když použiješ mozek a zdejší vyhledávač, tak ten článek najdeš/ měl bys/.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Mě kupodivu nevadí ani články v arabštině, článek jsem četl, ale važně sem se v něm nedozvěděl nic o nastavování elevačního úhlu. A popravdě dodnes nevím jak to s elevačním uhlem a jeho vztahem k stupnici na parabole je. Takže at do toho netaháme boha dotaz na Saxona, proč když ma satelit elevační úhel 32 St nastavuji na parabole něco přes 40 St? V manualu o tom také taktně mlčí, člověk se ani nedozví vůči čemu je stupnice posazena, logicky tedy k ose upinaciho sroubu elevace, ale ta v mém případě ukazuje cca 42 St.

wivern
Registrace: 10/2009
Příspěvků: 38
Odpověď v diskusním vlákně
 

RE: MAXIMUM E85 cm multifocus pomoc!

Jako rysku ber hranu upínacího dílu ke stožáru/nikoliv osou šroubu/.
Hrana tohoto dílu by měla být na 34 dílku stupnice.

On Air!

Saxon
Registrace: 5/2007
Příspěvků: 18 235
Galerie: Saxon
Stránka: [ 1 ] 2
INFO: Nejnovější reakce jsou na poslední stránce. Počet reakcí: 32
 
Zpět Zpět na předchozí stránku
Zpět Zpět na hlavní stránku diskusního fóra