Quantcast

Diskuse

Archív diskusního fóra parabola.cz

Právě čtete stránku diskusního fóra serveru parabola.cz z archívu.
Do tohoto vlákna již nelze přidávat další reakce (režim READ-ONLY).
05.09.2007, 15:05.31

Link na kabel RS 232

Poznate nejaku stranku, kde sa da obiednat tento kabel?Potrebujem to na komunikaciu medzi SAT a PC, nahravanie softu, dik
uživatel
hrac222
05.09.2007, 15:07.16

RE: Link na kabel RS 232

v kazdom poriadnom obchode s elektroinstatcnym materialom kupis, u nas napr. 3m za 55,-Sk, alebo ti ho urobia podla poziadaviek na mieru, na pockanie.
uživatel
Klf
05.09.2007, 15:08.21

RE: Link na kabel RS 232

v kazdom poriadnom obchode s elektroinstatcnym materialom :D, tak tomuto neverim, zhanal som ho cely den, bol som asi v 7 takych obchodoch a nikde nic!
uživatel
hrac222
05.09.2007, 15:09.18

RE: Link na kabel RS 232

presne tak a v CR stoji 2m .. kvalitni pres 100 kc
uživatel
openboy
05.09.2007, 15:09.28

RE: Link na kabel RS 232

ale nakoniec jeden mali, nejaky SR 232, ale s tym mi to nejde!Asi nie je krizeny alebo co.
uživatel
hrac222
05.09.2007, 15:11.36

RE:

ja som na nho narazil hned v druhej PC predajni- RS232-Belkin-70 sk
uživatel
Marian21
05.09.2007, 15:16.24

RE: Link na kabel RS 232

Nechceš si to radši někde nechat udělat - myslím to celé s tím přijímačem. Abys náhodou z neznalosti něco nezničil.
Ten kabel je triviální věc. Jsou dva typu, jeden je tzv. nekřížený, někdy též null modem, má na jedné straně samici a na druhé samce, je to valstně jakási prodlužovačka 1:1. Druhý je křížený, někdy též laplinkový, a slouží pro propojení dvou počíatčů (přijímač je vlastně též počítač), a má na obou koncí stejný konektor, samici. Z hlediska spojení s přijímačem stačí aby měl tři vodiče, kterými spojíš piny 2-3, 3-2, 5-5.
Při délkách do 10m je prakticky úplně jedno, co je to za kablík, ale pohodlně se to dá vyrobit ze stereo audio kablíku. Pokud máš nullmodem, a potřebuješ laplink, tak můžeš přepojit konektor, ovšem nevěřím tomu, že tam kde budou mít konektor CANON9, že nebudou mít křížený kabel.
uživatel
Antonín
05.09.2007, 15:22.23

RE: Link na kabel RS 232

Pre tých čo sú z B. Bystrice: PC team, Lazovná 3. Cena kábla 70 Sk
uživatel
Freedox
05.09.2007, 15:39.45

RS 232

www.thorn.sk
uživatel
IVIL
05.09.2007, 15:47.58

@Antonín

Mal by som na Teba otazku ohladne kablu COM-LAN(klasicky do switchu,routru), ci by si nemal nejaku schemu, reps. konkretne retail kabel com-lan. Diky
uživatel
Marek+
05.09.2007, 15:56.59

RE: Link na kabel RS 232

vse o serial na rs232.hw.cz, pokud nepotrebujes na Humaxe, ten maji v omku a snad i v olmi.
uživatel
meduzka
05.09.2007, 16:12.45

RE: Link na kabel RS 232

tady nahoře v sekci /navody/settings_humbox/ je obrázek toho, co popisuje Antonín. Velice jednoduché ! Totéž je i na http://www.humaxdigital.com/deutsch/hcsa/Download/products/F1-CI(Superset).asp kde je i ta jím zmíněná "prodlužovačka". Jen je tam, narozdíl od Antonína ten křížený kabel označen jako "null modem", kde je pravda nevím, ale je to téměř jedno. Takže pájku, kalafunu, cín konektory a dvoužilový stíněný kablík, třetí ruku na přidržení...a do toho !
uživatel
Tondach
05.09.2007, 16:34.38

RE: Link na kabel RS 232

Pre tých,čo sú z B.Bystrice stačí kúpiť dve koncovky v COOPERI na nám.Slobody a kus nf tieneného kábla na sluchátka. Vyjde to na 30.--Sk:)
uživatel
vw1
05.09.2007, 16:59.42

drobnej dotaz ....

Často čtu "tři vodiče, kterými spojíš piny 2-3, 3-2, 5-5" ... a mám dotázek ..... nezapomínáme na uzemění, nebo jak jinak popsat kostru konektoru ???
Mám 10 metrový z obyčejného měd. drátu a šlape jak hodinky....
uživatel
kacenkin
05.09.2007, 17:24.54

drobnej dotaz-uzemeni

pin 5-5.
uživatel
meduzka
05.09.2007, 17:27.31

drobnej dotaz-uzemeni

pin 5. propojeni 5-5. At se neslovickari
uživatel
meduzka
05.09.2007, 17:44.16

Jo meduzko, ale já měl na mysli

ten plechovej obal konektoru, ten co vede v PC na kostru bedny... ten nemusí být propojen s kostrou přijímače ?
uživatel
kacenkin
05.09.2007, 18:06.15

RE: Link na kabel RS 232

Neni nutne, jedna se o tzv. signalovou zem, kdy se uzavira el.obvod pro prenos dat.To s ukostrenim prijimace nesouvisi.
Stejne jako sluchatkovy vystup TV neni spojen s kostrou TV, je galvanicky oddelen.
Podrobnosti a oprava nekoho z oboru, ja jsem z toho pred 14 lety vypadl.Mozna Antonin
uživatel
meduzka
05.09.2007, 18:11.19

ale i tak moc díky meduzko...

Já žil v domění, že ty plechy musím propojit :)))
uživatel
kacenkin
05.09.2007, 18:17.31

RE: Link na kabel RS 232

To si muzes overit u radioamatera, rad a ochotne ti to rozpitva, jsou to silenci.Je mozne, ze ty plechy propojeny s pinem 5 jsou uz v konektoru, staci propiskat.
uživatel
meduzka
05.09.2007, 18:45.32

meduzko nestrašte amateury !

Ty země, myšleno zemění, dělají vždycky svinstvo, pokud je zapojení přístrojů realizováno z několika zásuvek a k tomu každý ten zásuvkový okruh je na jiném pojistkovém okruhu v rozvodu bytu, či domku ! "meduzka" má v tomto případě pravdu ! Jen to, že asi pro zcela obecného laika není obecně známý výraz "propískat"! Já to beru tak, že nějakou "pískající" zkoušečkou lze zjistit propojení jednotlivých vodičů mezi konektory a případnou kostrou...ale že bychom byli šílenci ? I když ty neskutečné bludné zemnící proudy, vznikající při propojení několika přístrojů existují, jde je zjistit velmi těžko a mám pocit, že tyto teorie vůbec nesouvisí s tím, že by si nějaký mladý šílenec chtěl svými vlastními silami udělat kabel, kde jsou dva živé voliče a jedno zemění !
uživatel
Tondach
05.09.2007, 19:13.22

@Tondach

O rozdílu potenciálů vím, PC a receiver jsou na jedné zásuvce... zapojuji, odpojuji vypnuté... ale ptám se, je správné, že mám plechové obaly 9ti pinových konektorů propojené ???
uživatel
kacenkin
05.09.2007, 19:33.14

RE: Link na kabel RS 232

silenci, mysleni jsou zapaleni lide do oboru.A to opravdu jsou.Diky jinak za upresneni
uživatel
meduzka